reklama

Jsme na Facebooku! Koukni, co je nového.

Seriál na Studenta.cz Dělat (si) radost - Doba je konzumní, jsme i my? Co nám vlastně dělá radost?

Jak si vytunit pokoj na koleji úplně zadarmo

21.1.2016 / Studentský život

Chceš si svůj druhý domov vylepšit, ale máš hluboko do kapsy? Nevadí! Nech peněženku zavřenou a zkus naše typy. 

Rodina a kamarádi

Pokud sháníš věci, které by tvůj pokoj na koleji zútulnily, nezapomeň se zeptat v rodině. Babičky, dědečkové, tetičky, strýčkové a další příbuzní mají určitě sklepy, půdy a další místnosti naplněné k prasknutí, kam odkládají věci se slovy ,,to se ještě bude hodit". Ve většině případů je už znovu nevyužijí, protože si pořídili nové. Tobě by se ale hodit mohly! Prošmejdi tyto prostory a uvidíš, jaké poklady tam najdeš. Jestli nepochodíš u rodiny, zkus se zeptat kamarádů. Určitě doma najdou nepotřebné věci, které jim je líto vyhodit, ale tobě je rádi dají. 


Vsezaodvoz

Další možnost, jak si vytunit pokoj na koleji, nabízí server vsezaodvoz.cz. Na tomto online tržišti najdeš věci, které ti lidé rádi darují pouze za odvoz. Seženeš zde pracovní stůl, postel, matraci, patro na spaní, gauč, osvětlení, počítač, monitor, tiskárnu, rotoped, knihy a další věci, které se ti budou určitě hodit. 

DIY

Pokud v tobě dřímá kreativní duch, můžeš si zkusit vyrobit věci do svého pokoje vlastnoručně.  Nápadů na DIY věci je na internetu spousta. Například my jsme našli návod na barevný koberec ze starých triček a lichých ponožek. Stačí z velkého trička vystřihnout obdélník a udělat do něj nůžkami díry. Poté je potřeba nastříhat z triček a ponožek proužky a ty prostrčit dírami ve vystřiženém obdélníku tak, aby oba konce proužků koukaly ven. A nový koberec co dům dal, je na světě! Vyrábění věcí je navíc super relax během zkouškového. 

VšezaOdvoz

Tak neskláněj hlavu z nedostatku financí! S našimi tipy si zadarmo zařídíš pokoj na koleji podle sebe a ještě budeš mít dobrý pocit, z toho, že jsi věcem prodloužil život. Text: Kristýna Dolejšová
Foto: mollykaystoltz.com

Diskusní fórum

reklama
reklama
reklama