reklama

Jsme na Facebooku! Koukni, co je nového.

Seriál na Studenta.cz Dělat (si) radost - Doba je konzumní, jsme i my? Co nám vlastně dělá radost?

O nás

Jak to všechno začalo? 

Na začátku byli dva studenti, Adam Kožela a Tomáš Rašner, kteří při studiu Ekonomické univerzity ve Vídni narazili na časopis pro vídeňské studenty StiV. Během cest autobusem do jejich rodného Zlína je napadlo, že v České republice studenti žádný takový časopis nemají. A tak v roce 2006 na koleji ve Vídni založili STIP, studentský magazín pro české vysokoškolské studenty.

Redakční i inzertní obsah sice většinou vznikal „punkově“ po cestě autobusem z Vídně do Prahy bez jakýchkoliv kontaktů ve světě byznysu, bez zkušeností s obchodováním či marketingem a PR, ale zdarma distribuovaný časopis v ověřeném nákladu 60 000 byl mezi studenty brzy velice oblíbený a čtený. V roce 2009 se STIP rebrandoval na Studentu a současně vznikl portál Studenta.cz, který se během několika měsíců stal nejvíce navštěvovaným redakčním webem pro studenty v ČR. Tím vzniklo nejsilnější médium pro vysokoškoláky v ČR.

Během 10 let své existence se magazín Studenta i portál Studenta.cz staly pod společností Studenta Media jedničkou na českém trhu v komunikaci s vysokoškolskými studenty. Mají za sebou například akce Kolej Roku a Miss VŠE, podíleli se na největším portálu pro spolujízdu v ČR Jízdomat (nyní BlaBlaCar), kariérním portálu pro studenty a absolventy UNIjobs.cz (nyní Proudly) nebo informačním portálu Primát.cz. 

Postupně však bylo načase udělat další krok, který by znamenal lepší podmínky a prostor Studentu dále rozvíjet. A tak je od 1. června 2017 magazín Studenta i web Studenta.cz součástí mediálního domu Economia. Cesta start-upu z kolejního pokoje tak byla úspěšně završena.


Magazín Studenta:

- snažíme se nabízet špičkovou žurnalistickou úroveň ve čtivé podobě a vlastním obsahu, doplněnou moderním grafickém zpracování. Většinou máme 80 stran kvalitního čtení.

- vycházíme šestkrát ročně, kopírujeme semestr na vysokých školách – říjen, listopad, prosinec a březen, duben, květen. Pokud se vám po magazínu Studenta stýská přes zkouškové období a prázdniny, všechna čísla najdete online.

- tiskneme v nákladu 40 000 kusů (pod kontrolou ABC ČR), a díky sdílenému čtení na přednáškách, v knihovnách, na kolejích či třeba ve veřejné dopravě dosahujeme čtenosti 90 000 studentů

- distribuce probíhá zdarma v prostorách vysokých škol formou osobní distribuce (aktivní rozdávání prostřednictvím kamelotů v největších univerzitních městech: Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Zlín, Liberec), doplněno statickými stojany – uniboardy (Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Č. Budějovice). Na kterých školách konkrétně? Nebojte, do říjnového vydání doplníme, ať víte, kde Studentu najít.


Web Studenta.cz

- internetový portál pro všechny studenty a absolventy s vlastním obsahem, rozhovory, aktualitami ze škol atd.


Máte zájem o spolupráci, ať už obchodní či redakční? Napište nám na info@studenta.cz, my se vám ozveme.


reklama
reklama
reklama