reklama

Jsme na Facebooku! Koukni, co je nového.

Seriál na Studenta.cz Závislost na technologiích: Jsou technologie drogou moderní doby? Nejsme na nich tak nějak... závislí?

Pojďte se podílet na světlech, která září po celém světě!

23.4.2017 / Kariéra

Chcete ovlivnit svět, ale myslíte si, že kvůli tomu musíte vycestovat do zahraničí? Omyl. Zlaté české ručičky totiž i v naší domovině vytvářejí produkty, které mají skutečný přesah.

V tomto článku jsme si prosvištěli, jaká světla na autech vlastně máme, a představili firmu, která se světelnou technikou zabývá. Jenže tím zdaleka nekončíme – společnost HELLA má totiž pro studenty hodně lákavý Trainee program, který jsme minule nakousli a dnes si o něm řekneme něco víc.

Skvělá šance

Jádrem spolupráce společnosti HELLA s vysokými školami je Trainee program, který nadějným studentům vyšších ročníků umožní nahlédnout pod pokličku řady oborů. Konkrétně cílí na studenty 3. a 5. ročníků a doktorandy, ale šikovné druháky a čtvrťáky také neodmítá. Jak už to tak chodí, jazyk je klíčový, proto byste měli ovládat angličtinu nebo němčinu. Pokud se budete chtít zlepšovat, máte prostor – po domluvě mohou zájemci navštěvovat jazykové kurzy. Praxe je samozřejmě placená a obnáší docházku po dobu konání programu, tedy v rámci celého akademického roku od září do června. Konkrétní docházení si lze domluvit podle individuálních rozvrhů studentů, což je velké plus! 

Momentálně se můžete hlásit na tato zaměření:

 • konstrukce (Ostrava a Mohelnice)
 • informační technologie
 • vývoje embedded software pro řídící jednotky světlometů
 • vývoj hardware
 • provozní inženýrství
 • simulace (materiálové a chemické zkoušky), simulace vstřikování plastových dílů
 • optika (vývoj), optika (laboratoř)
 • kvalita (výroba), kvalita (vývoj)
 • technologie přípravy výroby
 • výroba
 • projektový management
 • nákup (logistika)
 • EMC testování
 • HR

Proniknete do firemních procesů a získáte možnost ve spolupráci s předními odborníky vytvořit skutečně zajímavou a užitečnou bakalářskou či diplomovou práci. V rámci Trainee programu se můžete zúčastnit zajímavé teambuildingové akce, díky které získáte možnost poznat jak ostatní účastníky, tak i zástupce vedení společnosti a zapojit se tak do fungování celé firmy. Není proto omezen na své oddělení, ale pozná i ostatní části společnosti. A kdo ví, třeba budete tak nadšeni, že se vám ani nebude chtít pryč, a rovnou tady zahájíte svou kariéru. Aktivitě se meze nekladou!

Účastníci minulého ročníku Trainee programu
Účastníci minulého ročníku Trainee programu

Firma s přesahem

HELLA spolupracuje s předními světovými automobilkami, kterým dodává světelnou techniku. Patří také mezi udavatele trendů v oblasti světla. Její hvězda září už téměř 120 let a u nás začala psát svou historii v roce 1992. Očividně se tak jedná o stabilní společnost s bohatou tradicí.

Po celém světě má HELLA rozmístěno na 34 000 zaměstnanců, ve výzkumu a vývoji je přes 6 000 z nich. To vše napříč 35 zeměmi, přesto si firma zakládá na rodinné tradici. V Česku najdeme pobočky v Mohelnici, Ostravě a Lošticích, kde dohromady pracuje přes 3 500 zaměstnanců. 

Zaujala vás možnost spolupráce s touhle jedinečnou společností? Pak nečekejte a rychle pošlete životopis a motivační dopis do Trainee programu. Výběr bude probíhat koncem května či v červnu. 

Podrobnosti programu získáte zde, pokud vás zajímají i standardně vypsané pozice, mrkněte na kariérní stránky společnosti. HELLA vám rozzáří kariéru!

Text: Mojmír Sedláček

Diskusní fórum

reklama
reklama
reklama