reklama

Jsme na Facebooku! Koukni, co je nového.

Seriál na Studenta.cz Závislost na technologiích: Jsou technologie drogou moderní doby? Nejsme na nich tak nějak... závislí?

Práce snů? 8 nejskvělejších zaměstnání na světě

09.8.2017 / Kariéra

Spánek, nakupování nebo stavění z lega. I za to můžete dostávat zaplaceno. Najdete na našem seznamu svůj dreamjob i vy? 

Snad každý z nás si už od malička vytváří určitou představu o ideální práci, kterou by chtěl v budoucnu dělat. Jak ale ukončujeme jednotlivá stádia vzdělávacího systému, mnohdy od svých ideálů ustupujeme a po přechodu do pracovního režimu se seznamujeme s tvrdou realitou pracovního prostředí.  

Přesto však existují lidé, jejichž náplň práce je pro ostatní smrtelníky spíše volnočasovou aktivitou. Vybrali jsme těch 10 nejzábavnějších profesí: 

1. Rezident tropického ostrova - Australská firma, která pronajímá luxusní vily na Hamiltonově ostrově, v minulosti opravdu najala správce tohoto překrásného ostrova, jenž byl placený za to, že tam půl roku pobýval a sdílel svoje zážitky na sociálních sítě. 

2. Profesionální mazlič koček - Pokud jste milovníky koček, můžete si tuto profesi vyzkoušet v dublinské veterinární klinice, kde profesionální mazliči snižují kočkám při návštěvách stres. 


3. Profesionální divák Netflixu – Takový zaměstnanec má za úkol sledovat jednotlivé pořady, které na Netflixu běží, aby je následně mohl řadit do kategorií podle jejich emotivního charakteru. Stač pohodlný gauč a dostatek popcornu a můžete začít svou kariéru. 

4. Testovač matrací - Neradi vstáváte do práce? Pak jsme vám našli dreamjob. Do tohoto zaměstnání si naopak přijdete lehnout. 

5. Youtuber – Aneb největší fenomén současné popkultury. Ať už máte sebedivnější zálibu, pokud se vám podaří ji zábavným a kvalitním způsobem pravidelně natáčet, svět je váš. 

6. Stavitel lega – Tato profese je pro všechny, kteří se odmítají vzdát svého snu z dětství. Jako stavitel pro Legolandy, které má společnost Lego po celém světě, můžete realizovat svoje stavitelské nápady. 


7. Osobní nákupčí – Zajímáte se o módu a milujete nákupy? Jako osobní nákupčí ulehčíte čas i energii těm, kteří tyto aktivity nesnáší a raději to nechají na někom jiném. 

8. Profesionální cestovatel – V dnešní době existuje spousta webových portálů a blogů, které sbírají cestovatelské příběhy a zkušenosti. Pokud mezi vaše záliby patří cestování a psaní, tato profese je pro vás jako dělaná. 

Myslíte si, že existuje něco jako dreamjob? Jak si ideální práci představujete vy? Podělte se s námi o váš názor. 

Text: Marijana Šutová

Diskusní fórum

reklama
reklama
reklama