reklama

Jsme na Facebooku! Koukni, co je nového.

Seriál na Studenta.cz Závislost na technologiích: Jsou technologie drogou moderní doby? Nejsme na nich tak nějak... závislí?

Studuješ techniku? Procestuj Evropu, sbírej zkušenosti a dokaž firmám, že právě ty jsi BEST!

25.2.2016 / Studentský život

Všichni z nás si jednou uvědomí, že dostudovali a nastala jejich chvíle. Přijde první potenciální zaměstnavatel a s ním první pracovní pohovor. Většina studentů může zaujmout maximálně čerstvým diplomem. Že by se v životopise lépe vyjímala účast na mezinárodních zahraničních kurzech? Nebo spolupráce se špičkovými firmami? A k tomu třeba absolvované tréninky prezentačních dovedností? Tak o tom není vůbec pochyb!

Říká se, že štěstí přeje připraveným. A v případě osobního rozvoje to platí dvojnásob. Celoevropská studentská organizace BEST (Board Of European Students of Technology) umožňuje studentům techniky vzdělávat se nejen v lavicích, ale zejména mimo ně. Několikrát do roka pořádá v rámci Evropy mezinárodní kurzy zaměřené na různá témata z oblasti vědy a techniky. Trvají 7-14 dní, během nichž si studenti rozšiřují svoje znalosti, zdokonalují se v angličtině a zkoumají krásy evropských metropolí.

BEST KURZY

4x ročně, aktuální seznam na oficiálních stránkách BESTu
dopolední výuka formou přednášek, odpoledne plné workshopů a exkurzí
výlety a zábavné aktivity plné poznávání města i nových přátel 
veškerý program, ubytování i stravování financuje BEST, účastník hradí jen dopravu a účastnický poplatek 30 - 50 €
více informací ZDE 

Ti, pro které cestování není prioritní, mají i jiné možnosti jak díky BESTu pracovat na své kariéře. Třeba týmy studentů VUT v Brně právě touto dobou ukazují firmám své dovednosti v celoevropské inženýrské soutěži EBEC (European BEST Engineering Competition). Jednotlivá soutěžní zadání jsou z dílen technických společností, které soutěž zaštiťují. Ty nejlepší celky z celé univerzity se utkají ve finále, které se koná 9. 3. 2016 na Fakultě podnikatelské VUT v Brně. Vítězové poté budou obhajovat své prvenství mezi nelítostnou konkurencí celého starého kontinentu. 

EBEC Brno

soutěž čtyřčlenných týmů zaměřená na technické myšlení, kreativitu a týmového ducha
studentská akce s více než 5000 účastníky
dvě kategorie na každé fakultě - manuální Team Design a prezentační Case Study
letošní celoevropské finále hostí srbský Bělehrad
více na www.ebec.cz

Akce tohoto typu umožňují studentům vytvořit si s firmami velice úzký kontakt, díky kterému se pak mnohem snáze uplatňují na trhu práce. Samotná myšlenka studentské organizace BEST má těžiště ve vzdělávání studentů a rozšiřování jejich obzorů. Ti tak získávají nové zkušenosti v oblasti projektového řízení, prezentačních dovedností nebo třeba komunikace v angličtině. Noví přátelé a nezapomenutelné zážitky s tím spojené jsou pak už jen třešničkou na dortu.


Pokud tedy studuješ na VUT v Brně nebo ČVUT v Praze, neváhej naplno využít všech možností, které ti BEST nabízí.
Může to být to nejdůležitější rozhodnutí, které během svého studia uděláš.

Text: Pavel Pangrác, BEST Brno
Foto: BEST Brno

Diskusní fórum

reklama
reklama
reklama