reklama

Jsme na Facebooku! Koukni, co je nového.

Seriál na Studenta.cz Dělat (si) radost - Doba je konzumní, jsme i my? Co nám vlastně dělá radost?

Diskuse ke článku

Téma týdne: Anticiganismus v Čechách

Diskusní fórum

Nejlepší názory

Nejhorší názory

 • Přeji krásné svátky vánoční a pěkný nový rok !

  26.12.2011 22:50
  jo !
  + +1
  - -1
  zatím nehodnoceno
  Student
 • Přeji krásné svátky vánoční a pěkný nový rok !

  26.12.2011 22:50
  jo !
  + +1
  - -1
  +1 (hodnoceno 1x)
  Student
 • kočka

  9.12.2011 09:26
  ve skole nevim jak se branit obvinili me za to co jsem neudelal nevim co delat dal ani vlastni rodice mi neveří co mam delat poradte
  + +1
  - -1
  zatím nehodnoceno
  martin
 • 17.10.2011 12:46
  cigani musia vymriet, inak v spolocnosti nenastane klid:::
  + +1
  - -1
  +1 (hodnoceno 3x)
  mord
 • Rom

  3.9.2011 12:56
  Ani stát, ani vy ani radikálové, prostě nikdo ten problém nikdy nevyřeší, pokud to Romové neudělají sami. Je nutný, aby se sami Romové postavili těm, kteří to všem těm slušným kazí. Nestačí mít ani romské kádry, nestačí mít soc. programy či neziskové organizace zabývající se problematikou vzdělání a uplatnění Romu apod., to je jen způsob, jak se na této problematice obohatit a vytvořit si tak pracovní místa atd.
  NEJIDEÁLNĚJŠÍ ZPŮSOB, JAK TYTO LIDI DONUTIT NĚCO DĚLAT A NEBO V NEJHORŠÍM PŘÍPADĚ, ABY SE ZAČALI CHOVAT SLUŠNĚ JE, USPOŘÁDAT DEMONSTRACI ROM PROTI ROMOVI, TEDY TI CO SE SNAŽÍ PROTI TĚM GRÁZLŮM.

  + +1
  - -1
  +2 (hodnoceno 2x)
  Kamil Vavrek
 • "článek"

  21.6.2011 19:37
  Článek na úrovni slohové práce žáka základní školy, popřípadě volební brožurky Strany zelených. Autor evidentně vůbec netuší o čem píše, doporučuji navštívit některé "výstavní" čtvrti měst jako Chomutov, Litvínov, Most nebo Ostrava...hodně štěstí.
  + +1
  - -1
  +6 (hodnoceno 6x)
  Franta
 • Romsky program

  17.5.2010 21:52
  Asi bych mela byt nastvana na stat, ale priznam se, ze ve me obravdu roste nenavist. Pomalu, potichu a pernamentne. Uz jsem se pristihla, ze premyslim, kam az jsem schopna to unest. Nikde svuj nazor neprezentuji, bojim se, ze bych vypadala v necich ocich jako rasisticka bitch.

  Rodice pracuji na dvouletem ucilisti, kde jich je opravdu mnoho. Ja te skole rikam bambus fakulta, ale to je ted jedno. Chodi tam mnoho romu a deti ze socialne slabych rodin. Romove jeste loni (nevim jak je tomu letos) v ramci roskeho programu meli zdarma obedy, skolni pomucky v hodnote 3000Kč, obedy bud zdarma nebo s obrovskou slevou. Dvakrat se tam objevil pripad tehotne bile studentky, z velice slabeho zazemi. Obedy si nekupovala, co jedla behem celeho dne bylo desive zjisteni. Jednou se dokonce stalo, ze prijela (prisla)po vikendu na intrak pesky 30Km, protoze nemela na autobus. prislo se na to jen proto, ze dosla az v pondeli k veceru uplne zmokla a bez omluvenky. Stat ji nepomohl, protoze na to nemela narok - nebyla romka.

  Zijeme s mnoha obyvateli, kteri nezapadaji do naseho zorneho uhlu, ale proc mezi nema stat dela rozdily?
  + +1
  - -1
  +11 (hodnoceno 11x)
  Tinuš
 • Jak jsem se dostal k Anticiganismu

  22.3.2010 23:18
  Je mi přes 45 let a mám dva studenty na vysoké. Můj plat zaměstnance byl dlouhá léta okolo 60 000. A jako zaměstnanec jsem musel řádně platit všechna pojištění. V době krize jsem se stal pro firmu starým a hlavně drahým zaměstnancem a tak jsem byl propuštěn. A co se nestalo. Sociální pojištění není 60% platu, protože je tam klauzule maximálně však cca 12 000,-. Musíte-li snížit náklady domácnosti v souladu s příjmy na pětinu, je to velmi bolestivý proces pro celou rodinu. Seděl jsem takhle na sociálce. Chtěl jsem se nějak dohodnout, ať aspoň pomůžou s hypotékou ať máme kde bydlet i za půl roku. Příjde cikánka a začne se rozčilovat, že s těmi 30 000,- pro 4 členou rodinu nemůže vyjít, proto si musí každý týden pro mimořádnou podporu. Nedalo mi to. Peníze jsem vždycky počítal a najednou zjistíte, že vysokoškolské místo ve státní správě je placeno hůře, než si platíme cigány prostřednictvím sociálky. Na mě se sociálka vykašlala, já se musím postarat sám o sebe a měl bych to udělat rychle, ať zase můžu vydělávat na cigány. Proč by cigán se základním vzděláním pracoval, když může mít takové peníze bez práce. Za můj Anticigánský názor může sociální politika státu! Na člověka, který se do problémů dostane dočasně, se vykašle. Až budu spávat pod mostem, začne to sociálku zajímat.
  + +1
  - -1
  +28 (hodnoceno 32x)
  Vladimír
 • pravda...

  5.3.2010 12:30
  Dřív jsem si říkala - vždyť Romové jsou lidé jako všichni ostatní, mně osobně nevadí, klidně bychom se s nimi mohli spřátelit... Byla jsem fakt blbá. Tohle jsem si myslela, protože jsem s nimi neměla žádnou pořádnou zkušenost. Od té doby, co vedle nich bydlím, se můj názor radikálně změnil. Člověk se bojí projít kolem jejich ubytovny, akorát si pevně drží kabelku a čeká, jestli tentokrát něco schytá. Bez pepřáku se kolem projít vůbec nedá. Pod okny také nejde chodit, jsou to svině už odmala. Malé děti sedí v oknech v prvním patře, a když pod nimi někdo projde, plivají po něm a nadávají mu do tlustých kurev. Jak se můžeme bránit? Nijak, my musíme držet hubu, jinak jsme rasisti. Anticiganismus ale není rasismus. Jejich barva kůže je tady totiž každému úplně fuk, my je nesnášíme protože se chovají jako zvířata!
  + +1
  - -1
  +43 (hodnoceno 47x)
 • 2.3.2010 18:18
  Tohle dohadování je opravdu velice smysluplné...neodsuzuji snahu lidumilů, když o začlenění romů do společnosti bojují vlastními silami. Ale je do nebevolající nespravedlnost legalizace života na způsob parazita. To se pak člověk nemůže divit, že se většina lidí obrátí k romům zády. A musím souhlasit s tím, že takzvaný rasistický přístup čechů k romům je opravdu přehnaný. Spousta lidí má s romy dobré vztahy. Proč? Protože ti se do společnosti začlenili, pracují jako každý řadový občan, ale o tom se nemluví. Proč taky. Jsou to řadoví občané a není na nich zajímavého a ti taky nemají potřebu řvát do světa nespravedlnosti. O kom víme, jsou ti, kteří normálního života schopni nejsou a volí radši život na úkor těch pracujících, protože práce jim bohužel s prominutím smrdí. Takže práci sociálních pracovníků neodsuzuji, jen mě mrzí, že člověk sám nemůže určit, k jakému účelu budou peníze, které odvádí na daních použity.
  + +1
  - -1
  +3 (hodnoceno 13x)
  Danny
 • 4.2.2010 08:58
  Obecně se nepovažuju za rasistu - jestli někdo žije normálním životem - posílá děti do školy (i s aktovkou...), chodí do práce, vzdělává se (nemusí to být zrovna 6 titulů)..., je mi jedno, jeslti je modrozelený a z hlavy mu roste rododendron. Co vím z vyprávění, tak před revolucí to bylo krapet jinak, Romové sice nebyli většinou velcí chytrolíni, ale dělali, na co stačili a nikdomu nijak zvlášť nevadili. Jenže po revoluci si nějaký lidumil asi řekl, že je nějaký zbytečný klid a rozstepoval se na tenkém ledě. Taky by se mi zamlouvalo kdyby někdo řekl: "ty jsi chudinka" a začal do mě cpát peníze... Ono dostat hromadů práv a výhod a žádnou povinnost...tak nějak si předsavuju ráj. . Mluví se o diskriminaci Romů, ale dostane-li se člověk bíly mnohdy ne vlastní vinou do problému a zůstane s holým zadkem, pomůže mu někdo? Vezme sociální pracovnice pětistovku a udělá mu nákup, koupí mu dům (aby si mohl následně stěžovat, že ten dům stojí za prd..)??? Nikdy to nemůže dopadnou dobře, když se chce, aby byla nějaká rovnost apod. a počítá se s rozdílností..
  + +1
  - -1
  +9 (hodnoceno 11x)
  zelda
 • 9.12.2009 12:50
  Musím se připojit k některým názorů, které chrání romy. Za prvé, je to především vina státu a voličů, kteří si sami zvolili tento systém sociálních dávek a teď se diví, že je někdo využívá. Za druhé, já nemám jedinou špatnou zkušenost s "cikány". Nikdy se mi nestalo, že by mě někdo v noci ve městě přepadl (jedno tedy ano, ale to se jednalo o partičku nalitých holohlavců). Zkuste si představit, že by vykořisťování romů přerostlo a stát je začal vyhazovat na ulici. Stalo by se to, co v ostatních státech, kde něco takového udělali. Vytvořili by se akorát gheta, a jelikož by byla kriminalita jediným možným řešením, víme jak by to dopadlo...
  + +1
  - -1
  -21 (hodnoceno 23x)
  MARi0
  • Re: MARi0

   3.6.2011 12:21
   Když máte na zahradě krtka, vytopíte ho. Zjistíte, že máte na půdě sršní hnízdo, strhnete jej a zapálíte. Všech parazitů se člověk zbavuje, protože eliminace je naprosto skvělý způsob, jak se zbavit škodné. Proč to tak neudělat i s nepřizpůsobivými lidmi? Pěkný pracovní tábor s malým krematoriem uprostřed by byl ideální, nemyslíte?
   Ano, naprosto nelidské, proti morálním zásadám naší úžasně vyspělé společnosti. Ale je podle Vás v mezích morálky se přiživovat na poctivě pracujících lidech? Lidech, co studují, chodí do práce, odvádí daně. Dělají, co je v jejich silách, aby se měli dobře, ale svůj nesouhlas se situací prostě vyjádřit nemohou, protože by byli označení za... Za co? Ekonomisty? Přesně tak. Nezáleží mi na tom, jaké je člověk rasy, ale když nerespektuje pravidla a nehodlá se sebou něco dělat, proč bysme mu my měli zajišťovat blahobyt?
   Společnost by si měla přestat hrát na moralisty a řešit efektivně své problémy. Pokud se někdo nění schopný uživit, ať si chcípně hlady. Pokud začne krást, tak mu máme platit mu pohodlnou celu na dobu neurčitou? Proč bysme se měli s takovými lidmi srát? Bez některých lidí by bylo na světě mnohem líp a všem kolem by se ulevilo.
   O kolik by byl stát bohatší, kdyby nemusel vyplácet líným, bezohledným špínám podporu? Tihle "sociálně" slabí jsou rakovina společnosti. Trn v oku každého člověka odvádějícího daně. Tady tne produkt lidumilů nám všem velice brzo přerostě přes hlavu, protože co dělají nepracující? Sedí doma na prdeli, čumí na televizi, množí se a každý měsíc se usmívají nad penězi, o které připravili ne stát, ale Váš všechny. Bude jich čím dál víc, pořád je budeme omlouvat, že oni za to nemůžou. Lidi, proberte se...
   + +1
   - -1
   +11 (hodnoceno 17x)
   Anonymous
   • Re: MARi0

    11.10.2011 02:10
    ještě zapomínáme, že NIKDY legílně nepracovali- a NIKDY si neplatili zdravotní pojištění- ale jsou po rvačkách (bezdiomovci-které jsem viděla-i drogově záv islí) ošetřování ZDARMA i na jednotkách intenzivní péče- spočítejme si, PROČ se nám,pracujíécím, pořád zvedá placení zdravotního pojištění.........
    + +1
    - -1
    +6 (hodnoceno 6x)
    Věra
 • 25.11.2009 13:07
  nadává se tady neustále na cikány a na to,jak strasne nici ekonomiku ceske republiky a jak je to nespravedlive. Ale je strasne zvlastni, ze se neotvira stejnym zpusobem problem cizincu, kteri prijizdeji ilegalne za praci a berou vam hrdym ceskym obcanum praci, proc se tohle neresi? Napriklad lide z vietnamu: levnych samoobsluh otevrenych dlouho do vecera, kolik jich ma kramy s levnym a nekvalitnim zbozim? A kolik obchodniku na tohle nadava? Temer vsichni. Nebo napriklad ukrajinci? Kolika z vam lezi v zaludku, pritom ten problem je podle dost velky, ukrajincu na nasem uzemi jsou desitky tisic.... Tohle me zajima, proc je ten problem tak vyhroceny proti cikanum? Jestli by mi nejaky hrdy cesky obcan mohl odpovedet? diky
  p.s. je mi ukradene rozdeleni na cigany, cernochy nebo oranzaka, jsem clovek a proti cizincum naprosto nic nemam, jen jsem je uvedl jako dalsi priklad
  + +1
  - -1
  -8 (hodnoceno 10x)
  jenda
  • Re:

   23.1.2010 11:42
   To, že tihle lidi okrádají stát na daních je stínová ekonomika a tu ty si tolik neuvědomuješ, jako když se vedle nastěhuje cikán,kterej dělá bordel a ještě k tomu pobírá dávky. A pokud ta večerka bude platit daně, tak je to pro celou ekonomiku jenom výhodnější. Nikdy v historii nefungovala jakákoli opatření omezující svobodný trh. Pokud izoluješ ty hrdý český občany od konkurence, tak tu s takovou za chvíli máme vysoce neefektivní ekonomiku komunismu ;)
   + +1
   - -1
   +4 (hodnoceno 4x)
   Anonym
  • Re:

   22.4.2010 11:04
   jo, kamarade, ale presne jsi to shrnul ve svem prispevku: Vietnamci se pristehuji, maji otevreno od rana do vecere (=delaji od rana do vecera) a postaraji se sami o sebe. Ukrainci delaji i o vikendu.....Videl jsi nekde vecerku/obchod, nebo cokoliv, kde by cigani byli ochotni delat aby se uzivili?
   P.S.: Mam 2 kamarady romy, a vsichni spolecne mame ciganu plne zuby.....
   + +1
   - -1
   +8 (hodnoceno 10x)
   vita
  • Re:

   8.12.2010 14:32
   Dovol, abych tě upozornil, že levné a především nekvalitní zboží si většina lidí kupuje denně v marketech viz. Tesco a ještě si je pochvaluje, takže bych se na lidi z vietnamu moc neobořoval.
   + +1
   - -1
   +3 (hodnoceno 3x)
   Milan
  • Re:

   11.4.2011 22:15
   Práci, kterou povětšině vykonávají cizinci v ČR by skoro každý čech za peníze, které za to oni dostávají pracovat nešel...oni si s tím vystačí když bydlí na ubytovně a skoro nic nekupují a co jim zbyde pošlou do své země rodině, protože tam jsou to pro ně větší peníze. Čech, který živí další 2 děti a do toho musí zaplatit nájem apod. by byl v koncích.
   + +1
   - -1
   +4 (hodnoceno 4x)
   Anonym
  • Re:

   11.10.2011 02:01
   Asi proto, že mě žádný Ukrajinec ani Vietnamec NIKDY nevyhrožoval za drobnou pomoc vyplánením domu a zabitím mé osoby. Ani mi sprostě nenadával do "gádžů"- jako bych už ve SVÉ zemi neměla co žít.
   + +1
   - -1
   +4 (hodnoceno 4x)
   Věra
 • studenti, vy jste ale chytráčci

  23.11.2009 16:25
  Teda jsem úplně zhnusená z toho, jaký názory tady produkujete a na jaký úrovni (hipík86, studentka a všichni vlastně)
  Co kdo z vás udělal konkrétně proto, aby se byť jeden rom či kdokoliv jinej - tedy jiný národnosti - cítil tady doma?! Seberte se a běžte volit náckovskou Dělnickou stranu, alespoň odkrejete ty svoje klišé, kterejma tady prdíte hubou....
  Je z vás cejtit zabezpečená prachama a hodně odposlouchaná od rodičů a z hospod intolerance a velká hloupost. Docela se za vás stydím, že jste Češi.
  + +1
  - -1
  -25 (hodnoceno 37x)
  Aneta Pižďuchová
  • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

   23.11.2009 18:47
   No zato z Tebe čiší inteligence:-) Já osobně jsem pro to, aby se tady Romové cítili jako doma, neudělal nic (a ani se nechystám). Starám se sám o sebe. Pracuju, abych si vydělal peníze. Volím ODS, protože nemám rád vysoké daně a sociální dávky. Obecně nemám nic proti cizincům ani menšinám, ale štve mě, když někdo zneužívá systému sociálních dávek. Štve mě, když se musím bát v noci na ulici. Ze všeho nejvíc mě ale štve, když NĚKDO JAKO TY PROHLÁSÍ, ŽE SE STYDÍ, ŽE JSEM ČECH.
   + +1
   - -1
   +5 (hodnoceno 7x)
   muflon261
   • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

    23.11.2009 20:31
    Tak se starej sám o sebe a nesděluj nikomu, co tě štve. A víš, že muflon je introdukovaná zvěř - tedy že mezi české jeleny a srnce vysadili v 17. století cizokrajné muflony? Tak bys měl vědět, o čem je řeč. Tohle co píšeš: osobně nemám nic proti menšinám a romům, ale štve mně......je přesně ta řeč "spravedlivých a správných občanů". Co třeba vzít nějaký romský dítě na procházku nebo ho zadarmo doučovat? To je přece pod tvojí (všech vás zdejších přispěvatelů) úroveň. no tak jo, z tebe inteligence čiší.
    + +1
    - -1
    -17 (hodnoceno 19x)
    Aneta Pižďuchová
    • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

     23.11.2009 20:36
     Tleskám :-D nejlepší reakce, co jsem tady zatím četl. Anetě smekám. :-)
     + +1
     - -1
     -5 (hodnoceno 5x)
     Petr
    • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

     23.11.2009 20:46
     Ty zadarmo doučuješ?? Nebo venčíš romké děti??
     + +1
     - -1
     +5 (hodnoceno 7x)
     • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

      23.11.2009 21:19
      nikoho nevenčím, kromě svýho psa - chodím s nima na naučný procházky, snažím se je něco zajímavýho naučit a představ si, oni mají zájem a pamatují si mnoho věcí. A taky dělám spoustu jinejch věcí. Nicméně mne mrzí, že jsem s váma vůbec zapředla řeč, jste opravdu skrytý náckové - jenom se tak potvrdil můj první dojem z vašich příspěvků. Zůstaňte si sami bez menšin i většin.
      + +1
      - -1
      -15 (hodnoceno 17x)
      Aneta Pižďuchová
      • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

       23.1.2010 11:53
       Jeden seminář filosofie nebo ekonomie by ti stačil na pochopení toho, že altruismus prostě nefunguje!!! S těmahle pěknejma řečičkama se můžete stát tak nějakym vysokym církevnim hodnostářem a doufat, že se lidi budou mít rádi ;) ,,Dej člověku rybu a nasytíš ho na den. Nauč člověka lovit ryby a nasytíš ho na celý život.“ Uvědom si tohle až pudeš s cikánkem na procházku!
       Socializovat cikány není prdel,ale prvne si musíme uvědomit,že jsou problematičtí! To se dělá těžko,když každýho, kdo s tim vystoupí a chce to řešit vy a vám podobní označíte za rasistu. Problém jste vlastně vy, kteří vytváříte rasismus naruby!
       + +1
       - -1
       +16 (hodnoceno 18x)
       Dave
      • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

       16.3.2010 12:38
       Zavádět řeč, tě nikdo nenutil a s reakcema jsi musela počítat. Tvoje práce je jistě záslužná a vyžaduje pevné nervy, ale každý na tohle nemá náturu. A nemůžeš chtít aby všichni zastávali tvůj názor, zvlášť když se proti nim děje nespravedlnost. Ať se ti to líbí nebo ne, to co se děje zde, je nespravedlivé, ale ne vůči romům, nýbrž vůči čechům. Není divu, že se k nám hrnou. Nikde jinde tak úžasné podmínky k životu nedostanou.
       + +1
       - -1
       +3 (hodnoceno 3x)
       Danny
  • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

   23.11.2009 20:35
   Vadí Ti, že existují studenti, kteří vydělávají více než běžný občan?? Nebo Ti vadí, že jim dobrovolně nechodíme natírat zdi a uklízet po nich bordel, zatím co oni nám vykrádají baráky?? Kdyby si byla té ochoty a přečetla sis VŠE co se tu diskutovalo, tak by si zjistila, že třeba já se s mnoha cikáni znám a vycházím s nimi úplně v pohodě!! Všichni jsou pracující, tak s tím nemám problém. Celá tahle diskuze je mířena byť nepřímo o problémových cikánech (ale to si evidentně nepochopila), a jejich neochotě jakoliv tento problém řešit! Nikde jsem neřekl, že budu volit DS, zatím nejsem rozhodnut kdo konkrétně dostane hlas, ale rozhodně to nebudou modrý!! Vysoký daně mi nevadí, pokud budu mít sociální jistoty, ale pokud bude daň 21% a k tomu žádný jistoty, tak sorry, ale to nejde!! Ale vraťme se k problému.. Jestli Ti stačí jeden jediný cikán, tak tady se koukni na link http://uloz.to/3143772/lubos.png tohle je můj kamarád Luboš, je původem ze Slovenska z malé vesničky Ihĺany, kousek od Popradu. Jeho velkým koníčkem jsou motocykly Jawa a závody veteránů!! A kdo myslíš, že udělal tuhle fotku?? Kdo myslíš, že mu dělal servis během závodů?? Takže Tve přání abych udělal někdy pro nějakého cikána něco aby se tu cítil jako doma.. Není problém TT Hořice 2008!! Letos jsme se moc neviděl.. Víš škola a do toho práce, nemám moc času na kamarády!! Ale ukaž mi jednoho cikána z oblastí jakou je Mostecko, který dělal něco pro to, aby si mohl říct, tak udělal jsem něco pro zemi ve které jsem se narodil!! Takže milá Anetko, než zase příště začneš peskovat, tak si laskavě rozmily, jestli to má hlavu a patu. Tenhle Tvůj útok je úžasný důkaz toho, že jsi sice lidumil, ale být lidumil se nerovná spáse světa a když vydím jak s náma cikáni vyje**vají, tak uznej že to prostě nejde jim furt dokola pomáhat!! Až Tobě cikán zapálí dům, myslíš že většina peněz z veřejné sbírky na jeho opravu půjde k kapes opálených spoluobčanů?? Jinak druhý okamžik kdy sem cikánovy pomohl byl příspěvěk na léčbu tý malý holky!! Udělala jsi víc?? Ne, tak drž ústa!!
   + +1
   - -1
   +7 (hodnoceno 11x)
   • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

    23.11.2009 21:01
    teda ty jsi rozený demokrat a lidumil, myslím si, že nemáš moc rozjasníno ty....pokud budeme všichni takoví jako ty či muflon, bude se nám dařit špatně. Chtěla bych tím objasnit jen jednu věc z mnoha- jediná naše naděje je naučit se žít a učit i ostatní žít v toleranci. A těch příkladů, jak to dělat je hodně. například se opravdu věnovat malým dětem, které mohou ovlivňovat i generaci svých rodičů. Samozřejmě, že s tím souvisí i výkonná státní správa. Nicméně já mluvím o občanské společnosti, která může konat bez toho, aniž by k tomu potřebovala příkaz nebo pokyn.
    A ještě něco, zajímavý je, jak rozumíte daním a podle toho budete volit. Tak se mrkněte třeba na daně a sociální síť třeba ve Francii a Anglii a na to, kolik je tam různých menšin. Úžasný je, že to vše píší Češi - to jest příslušníci národa, který byl v historii obohacen tolika předky z různých stran (zejména z různých válečných vřav, který přešly Evropou). A nezlob se hipíku, fakt je, že bychom měli začít u sebe. Tvé třetí větě od konce opravdu nerozumím, jsem jen hloupá holka. Držet ústa však nebudu a rozhodně ne, když mi to sdělíš ty, který neumí napsat pravopisně správně pár českých vět...
    + +1
    - -1
    -14 (hodnoceno 16x)
    Aneta Pižďuchová
    • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

     23.11.2009 22:23
     Píšeš, že "pokud budeme všichni takoví jako Hipik86 nebo muflon, bude se nám dařit špatně". Dovol mi prosím nesouhlasit. Myslím si, že kdyby byli všichni bílí s vysokou školou a dobrým zaměstnáním, tak by se nám dařilo vcelku dobře:-D
     + +1
     - -1
     +4 (hodnoceno 6x)
     muflon261
     • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

      23.11.2009 23:02
      Svatá pravda!! Dost si zakládám na tom co jsem ve svém krátkém životě dokázal a jak si můžu žít nad poměry běžné společnosti, ale slečno já se na to nadřel až to není hezký!! Ikdyž si vezmu kolik času a koníčků jsem studiu a v celku hezky začínající kariéře věnoval, tak nevidím důvod, proč bych někomu měl něco dávat zadara!! Mě taky nikdo nic zadara nedá!! Jako živnostník sem loni odvedl 25 384 Kč a představ si že tyhle prachy mohl klidně zkousnout výrazně dražší a výkonější notebook!! Mohl jsem jednoduše vykázat ztrátu a Ty prachy nacpat na spořící účet, ale bohužel věřím v to, že je třeba být poctivý a z toho co vydělám odevzdat daň aby nějaký sociálně slabý občan měl na jídlo!! Ale tak daleko se svou tupozrakostí (zjisti si co ten termín přesně znamená) nevidíš!! Připomínat mi sociální systémy států, který aby se měli lépe poslaly ke dnu jiný stát mi taky připomínat nemusíš, ono kdybychom nebyli vnitrozemní stát, tak tady máme taky směsku. Takže Tvoje argumentace je dosti chabá a opravdu velice omezená (co do rozsahu)!! Jestli si myslíš, že když se budeš věnovat malým dětem, tak se jejich rodiče změní, tak Ti přeju mnoho úspěchů a hlavně žádné zklamání, ale obávám se že se dostavý. Ohledně mého pravopisu.. Nikdo není dokonalý, přiznávám že gramatika není moje silná stránka, ale zkus se kouknout na svůj text, taky to není ukázka slohové práce, takže ani tenhle argument mě nepřesvědčí!! A opravdu se jmenuješ Aneta?? Páč mi neuvěřitelně připomínáš jednu mojí ex, taky strašně ráda pomáhala a taky se jí to hezky vymstilo!!
      + +1
      - -1
      +5 (hodnoceno 5x)
     • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

      23.11.2009 23:09
      No - řekl sis o to sám - myslíš si, že - dařit se dobře - je nutně podmíněno vysokou školou a barvou kůže a dobrým zaměstnáním: znám spoustu vysokoškolsky vzdělaných lidí, kteří jsou naprostí ubožáci a lidský kreatury - o barvě kůže se odmítám bavit a o dobrý zaměstnání můžeš přijít. Odhaduji, že ty považuješ za dobrý zaměstnání něco, kde se rukama a ani hlavou moc nedělá, hlavně když dobře platí, je to tak?
      Myslela jsem tím, že pokud budeme schopni reflexe a sebereflexe, tj. poznání, pak se nám bude dařit dobře. A protože vy jste ve svých názorech až nebezpečně omezení, dařit dobře se nám asi nebude.
      + +1
      - -1
      -11 (hodnoceno 13x)
      Aneta Pižďuchová
     • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

      23.11.2009 23:10
      No - řekl sis o to sám - myslíš si, že - dařit se dobře - je nutně podmíněno vysokou školou a barvou kůže a dobrým zaměstnáním: znám spoustu vysokoškolsky vzdělaných lidí, kteří jsou naprostí ubožáci a lidský kreatury - o barvě kůže se odmítám bavit a o dobrý zaměstnání můžeš přijít. Odhaduji, že ty považuješ za dobrý zaměstnání něco, kde se rukama a ani hlavou moc nedělá, hlavně když dobře platí, je to tak?
      Myslela jsem tím, že pokud budeme schopni reflexe a sebereflexe, tj. poznání, pak se nám bude dařit dobře. A protože vy jste ve svých názorech až nebezpečně omezení, dařit dobře se nám asi nebude.
      + +1
      - -1
      -7 (hodnoceno 7x)
      Aneta Pižďuchová
      • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

       24.11.2009 10:13
       To je Tvůj názor, jestli Ti přijdu omezený v názorech!! Podle jiných to může být jinak, já narozdíl od Tebe jsem ochotný jiné názory akceptovat a svoje měnit, pokud mě dotyčný přesvědčí, že má pravdu on a já se pletu!! Vysoká škola nutně neznamená hromadu peněz a životní úspěch!! A osobně si myslím, že v současném pol. systému je životní úspěch mnohem víc založen náhodou, než do dosavadní úspěchy! Každopádně když budu mám titul, tak se na mne nahlíží z jiného úhlu než na člověka s maturou nebo výučákem! Ohledně Tvého názoru na mojí práci - ano musí být dobře placená, ale to co je pro mě výrazně přednější, je to že mne práce musí bavit a musí být vidět, že jsem něco udělal!! Nejsem třeba schopný pracovat v kanclu, nebo když jsem na střední dělal v McDonaldu, tak jsem tam vydržel měsíc jen proto, že když jsem odcházel tak to tam vypadalo stejně jako když jsem tam přišel! Na Tvém názoru mě zaráží neuvěřitelná zatvrzelost v tom, že cikáni jsou v tom nevinně a chyba je v systému!! Argumentuješ sebereflexí, ale pouze na nás pracující občany.. Nemyslíš, že by sebereflexe měla zapůsobit i jinde??
       + +1
       - -1
       +5 (hodnoceno 5x)
       Anonym
       • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

        23.1.2010 12:07
        Tihle lidumilové by si prvně měli uvědomit, jak systém funguje a pak něco psát. Úplně mě vytáčí, jak sebejistě a arogantně se dnes k problému může vyjádřit každá poznáním nedotkutá Aneta a lidi to ještě budou brát za plnohodnotný názor..... :( Kdykoli a kdekoli přišli k moci tihle ti lidumilové celá ekonomika šla do hajzlu a s tim všechny vrstvy obyvatel ;) Další příspěvky už raděj nebudu číst, protože ještě musim dočíst hodně tlustou knihu hospodářskýé politiky ke zkoušce....
        + +1
        - -1
        +7 (hodnoceno 7x)
        Dave
        • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

         8.12.2010 14:45
         naprosto souhlasím
         + +1
         - -1
         +2 (hodnoceno 2x)
         Milan
      • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

       8.2.2010 14:00
       Promiň, ale podle všech tvých příspěvků mi připadáš silně nenávistná k okolí. Tedy k celému tomu okolí, co aktivně nepomáhá romům. Je hezký, že to děláš, ale proč se tak navážíš zrovna do lidí s dobrým přístupem k romům (muflon, hipik86)? Je spousta lidí, co jsou opravdu nepřátelští, pro které je každý cikán špatný. Ale tobě vadí i ti, co nemají extrémistické názory. Já osobně bych na procházku s malými Romy nešla. Nešla bych na procházku ani s malými Maďary, Číňany, Čechy... národnost je mi jedno. Nemám potřebu se takhle angažovat a vychovávat nikoho. Ty ano. Super, dělej to, ale nebuď tak agresivní vůči ostatním.
       + +1
       - -1
       +10 (hodnoceno 10x)
       Alena
    • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

     11.4.2011 22:26
     myslíš, že je možné naučit toleranci lidi,kteří od mala vyrůstají v rodině, kde se krade, mlátí, každá slečna jakmile trochu dospěje tak se vrhne hurá na mimčo aby bylo více peněz?!?!...Ano malé děti jsou snadno ovlivnitelné, ale jakmile se vrátí zpět do svého prostředí vše zapomenou a půjdou za stádem.
     + +1
     - -1
     +1 (hodnoceno 1x)
     Anonym
  • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

   7.3.2010 12:41
   Aneto, domů!!!! Ty už jsi zas na těch internetech
   + +1
   - -1
   +9 (hodnoceno 9x)
   Robert Pižďuch
   • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

    7.3.2010 12:44
    LOL :DDD
    + +1
    - -1
    +2 (hodnoceno 2x)
    Jirka
  • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

   22.4.2010 11:06
   Aneto, jestli chces aby se tu "romove" citili jako doma, vem si jednoho k sobe domu. U me doma cigani nejsou doma.
   + +1
   - -1
   +2 (hodnoceno 2x)
   Vita
  • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

   16.6.2010 05:34
   Drahá dámo, jsem zhnusen daleko více z faktu, že si absolutně nevážíte naší země, našich předků a našeho dědictví. Nemám nic naposloucháno a nechci, aby se tady cikáni cítili jako doma....
   Tuplem nejsem nacista, však člšn DS ano
   + +1
   - -1
   +2 (hodnoceno 2x)
   antired
  • Re: studenti, vy jste ale chytráčci

   5.9.2011 21:03
   a já se stydím za Vás!! Pižďuchová
   + +1
   - -1
   +2 (hodnoceno 2x)
   Lenka Praha
 • Tak tohle mě zvedlo ze židle!!

  21.11.2009 13:01
  To, že je studenta.cz pravicová a nesdílí moje názory, na to jsem si zvykl a jsem ochotný to tolerovat, ale to že se tak vehementně zastává vydřiduchů to teda ne!! Nutno podotknout, že popálení mále romky si extrémní pravice v celku dost podělala jinak již pěkně připravenou cestu do parlamentu! Před tím útokem věřím že by předstihla jak zelený, tak křesťany. Nějaké tvrzení, že mají extrémisté na kontě 30 opálených životů mi přijde zcestné a rád bych viděl info o tom, kolik je celkové skóre?? To by mohlo být v celku zajímavé porovnání!
  Dal musím souhlasit s tím, že jiné menšiny se již integrovaly, neboť procento čínských večerek např v Praze neuvěřitelným způsobem vzrostlo!! Jak je tedy možné, že číňani (pod tím pojmem si představuju všechny obyvatele planety co mají tzv šikmé oči) stát neobírají na dávkách?? Jedna skupina číňanů dováží levné padělky a vydělává, ale furt makaj páč práce se stále vyplatí ať je systém dávek nastaven sebedebilněji!! Druhá skupina, která je dnem i nocí zalezlá ve své večerce, nedováží nic... Naučili se číst a prohlížejí letáky z makra a lidlu a nakupují a pak prodávájí! Jak je tedy možné, že vůči těmto pracujícím je systém nastaven tak, že nemají potřebu pobírat dávky (více či méně)?? Ne opravdu to není jen systémem, ale procentuelně to vidím tak, že cikáni z 75% nechtějí makat a stačí jim spojit dávky s kriminalitou (která je to tolik zábavnější než makat) a prostě si jen užívat!! To je myšlenkový postup, který běžného člověka nenapadne a pokud ano tak jej zavrhuje s tím, že zas tak sobecký ještě nejsme!! Ale cikáni ano!! Společnost musí fungovat společně, ať s komunisty za prdelý, Topolánkem lezoucím Bushovi do zadku nebo Paroubkem od vajíček!! Vina není pouze na straně politiků, ale především na straně nás obyvatel, páč to těm cikánům tolerujeme!! Ono pár exekucí a pár cikánů na ulici (tam se asi nikdy nedostanou vzhledem k rozvětvenosti rodin), ale on by se ten problém výrazně zlepšil!!
  + +1
  - -1
  +7 (hodnoceno 7x)
  Hipik86
  • Re: Tak tohle mě zvedlo ze židle!!

   21.11.2009 16:34
   Ale to je opět ta otázka jestli za zneužívání dávek můžou romové nebo spíš politici, kteří s tím stále nejsou ochotní cokoliv dělat.
   + +1
   - -1
   -1 (hodnoceno 1x)
   Anonym
   • Re: Tak tohle mě zvedlo ze židle!!

    21.11.2009 19:13
    No kdyby za to mohli jen politici, tak dávky zneužívají všechny menšiny, ale takhle to zneužívá pouze "úzká" skupina obyvatel, ale stojí to za větší a výrazně širší diskuzi!!
    + +1
    - -1
    +1 (hodnoceno 1x)
    Hipik86
  • Re: Tak tohle mě zvedlo ze židle!!

   21.11.2009 18:02
   "ať s komunisty za prdelý" ?? ty jsi asi hodne hloupej, vid?
   + +1
   - -1
   zatím nehodnoceno
   misa
   • Re: Tak tohle mě zvedlo ze židle!!

    21.11.2009 19:11
    Zato, Ty jsi genius... Miluju reakce, které jen útočí!! Zkus napsat něco konkrétnějšího, třeba složit řádnou větu. Nebo se zkus jen zamyslet a pochopit jak jsem to myslel!! A jestli Ti jde jen to to ý, tak si pogratuluj, vzhledem k tomu, že Ti evidentně nefunguje shift a háček!! Ale můžeš mi dělat pravopisnou korekturu, přiznávám, že s tím mám problémy!!
    + +1
    - -1
    +1 (hodnoceno 1x)
    Hipik86
 • 19.11.2009 14:12
  zeptám se jednoduše.. kolik z vás zná nějakého "roma" s maturitou.. a kolik z vás zná nějakého co je na vysoké.. není problém že je nechceme začlenit ale oni se nechtějí začlenit.. proč se o něco snažit když statut utlačovaných jim dává jen samé výhody..
  + +1
  - -1
  +9 (hodnoceno 9x)
  Rosťa
  • Re:

   29.9.2011 21:51
   Podle zprávy AI pokračovala segregace romských dětí do škol pro žáky s "mírným mentálním postižením", stejně jako do tříd a škol jen s romskými žáky. "Tři roky po rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, který potvrdil zákaz odděleného a podřadného vzdělávání Romů, se vládě stále nepodařilo odstranit diskriminaci ve vzdělávacím systému země," uvádí organizace, která podobné výtky adresovala do ČR i v posledních letech.
   + +1
   - -1
   zatím nehodnoceno
   Tukan
 • Extremismus

  19.11.2009 14:07
  Nedivim se lidem,kteří nemají rádi Cikány/rómy(říkejte jim jak sami uznáte za vhodný) . Protože dřív v historii českej občan měl práva a když neplnil povinnosti měl smůlu,kdežto oni jen křičí,že maj prává,ale povinnosti? Povinnosti oni neznají žádné!! Když vláda neudělala nic s tím,že se cikáni dostali do výhodnějšího postavení než běžný pracující český občan,tak se dalo čekat,že si lidé začnou bránit sami a budou chtít spravedlnost! jaktože oni maj 4děti a nemakaj a mají víc než 2 pracující s 1dítětem? hm? Nesouhlasim s Dělnickou stranou,nesouhlasím s nacismem ,ale názory Skinheads sou zaměřeny na tento problém,Toť můj názor...
  + +1
  - -1
  +3 (hodnoceno 3x)
  Czernobil
  • Re: Extremismus

   22.11.2009 12:25
   Přesně tak. Náckové jsou tupci, jak se může Čech hlásit k nacismu? Vždyť Hitler chtěl zničit český národ. Ale cikány bych hnal... Kdo nepracuje, ať nejí, to je jasný počítání!
   + +1
   - -1
   +2 (hodnoceno 4x)
   muflon261
   • Re: Extremismus

    23.11.2009 14:32
    Myslím, že nacismus v čechách je spíš jen moderní trend, než nějaká hlubší myšlenka!! Češi jsou, obecně vzato, strašný záprdkové, ale když už něco řešíme, tak to chceme řešit extrémně (v minulosti se dá najít mraky příkladů, více či méně extrémního řešení)!! To že většina extrémistů má v hlavě na**áno a přitom řvou svoje inteligentní hesla, to je spíš jen snaha se někam zařadit. Denně takových příkladů vídáte stovky v MHD. Je to takový to škatulkování!! Je fakt, že v mediích na mě představitelé extrémistů působý dojmem v celku vzdělaného fanatika! Jako kdyby o historii něco věděli, ale brali si z ní je to co se hodí, což je doména úplně každého režimu!! Ale abych se vrátil z5. Ze samotného názvu "nacismus" jasně vyplívá, že na daném území může žít jen národ, který se na něm vyvýjel, to že strejda Hitler měl trošku dobyvatelské snahy a ukecal k tomu celej národ je věc jiná!! Stojí za zamyšlení zauvažovat nad tím, jak by to bylo, kdyby se na nás spojenci nevy**ali v Mnichově a suverenita naší země zůstala zaručena!! Kdyby se nacismus vyvýjel striktně na území současného Německa. Rozhodně si nepřijdu dostatečně vzdělaný na to abych tu mohl rozvést úvahu nad tím, jak by se nacismus vyvýjel, kdyby přežil II WW... Ale zauvažovat nad tím není na škodu (hlavně by se nad tím měli zamyslet vůdci extrémistů)!! V současné době je prakticky jediná myšlenka kterou současný nackové přebírají je nenávist vůči ostatním národům. Jakmile se jejich názor trochu vyvine, tak by teoreticky mohl vzninout v celku nový politický směr, třeba se toho jednou dožijeme!!
    + +1
    - -1
    +1 (hodnoceno 1x)
 • Zbytečné ministerstvo

  18.11.2009 12:22
  Rád bych reagoval na zmínku o Ministerstvu pro lidská práva. Podle mého názoru jde o absolutní zbytečnost, která zbytečně polyká peníze, které by se daly použít lépe. Třeba na znovunastartování naší, krizí zdevastované, ekonomiky.
  Pan ministr Kocáb žije (skoro tak totiž vypadá) ve vlastním světě a jeho politická řešení jsou trošku mimo (viz. jeho postoj například ke Squatterům).
  Jediné tedy co se mi na celém ministerstvu líbí, je jejich tisková mluvčí. Oproti ministerstvu je totiž opravdu sexy :-)
  + +1
  - -1
  +4 (hodnoceno 4x)
  Android
 • xx

  17.11.2009 20:28
  Idú dvaja cigáni na bicykli a naraz spadnú do vápna. A sú úplne bieli. Jeden z nich zdesene hovorí: "Ty vole, čo budeme robiť?"
  A druhý na to: "Vole, si pár sekúnd biely a už by si chcel pracovať?":D ... bohužel krutá realita..
  Vyrástla jsem v bytovce, kde nám Rómové strážili i náš vlastní byt a pujčovali múku nebo vajíčka..!Nemužu na nich špatného slova říct. Byli moc slušní. No naproti tomu, když jsem byla o prázdninách vo východní části SR, tak sousedum vykradli dum, stodolu.. každý měsic aspon 20x. Nikdo v okolí už nepěstoval brambory nebo jinou zeleninu.. A psy se tam taky často "stráceli".. Mají unikátní schopnost na rozvod elektřického proudu..a i. Celkem nerozumím luxusní možnosti některých měst - zabezpečit náhradní bývaní neplatičum bez platný nájemný smlouvy! Jsem zvědavá, kdy začne stát stavět byty GRATIS pro slušné lidi a maldé rodiny. Téměř každá cigánka má 6 -8 dětí. Kdo bude na další cigánskou generaci vydělávat? My!A budeme se řádně potit, aby jsem jim stíhali platiti přídavky.. bude jich mnoho.. Budou nový cigánský starostovia, nové byty, nový stát ( pozor! ne Česko.. ale Cigánsko?)
  Ne cigáni jsou diskriminováni, ale my bílí!!! Dá se pak nebýt rasistou ???
  Myslím si,že určitě nikto nezmění mentalitu Rómu k lepšímu..to je jasné.
  A jak snižiť počet Rómu závislých od státní podpory, soc. dávek..? Ha ha ha ...to se nestane! Řešení: kill kill!
  + +1
  - -1
  +2 (hodnoceno 4x)
  Studentka
  • Re: xx

   18.11.2009 12:16
   Tou poslední větou sis svůj příspěvek pěkně shodila. Co konkrétně myslíš mentalitou romů? Jdou tou snadnější cestou - raději berou dávky a nepracují. Pokud by se systém nastavil tak, že mít stálý pracovní poměr bude pro ně výhodné, tak oni pracovní poměry mít budou. Dnes situace taková, že romové berou sociální dávky od státu (kvůli počtu dětí nejsou také malé) a k tomu si přivydělávají prací načerno (výhodné - nedaní se). Takže asi tak... je třeba s tím něco dělat a řešení kill kill bylo myšleno doufám s nadsázkou (pokud tedy nechceš padnou na úroveň nacistických prasat).
   + +1
   - -1
   zatím nehodnoceno
   Petr
   • Re: xx

    19.11.2009 11:48
    Omlouvám, se jestli někdo pochopil slovál kill kill vážně. Bylo to myšleno skutečně s nadsázkou. Samozřejmě, že to není řešení problému.
    + +1
    - -1
    zatím nehodnoceno
    Studentka
    • Re: xx

     19.11.2009 14:09
     kdo nepracuje a nechce pracovat ať táhne. Nevyháním cikány, kteří pracujou protože kdo chce, práci najde a ta havěť co se tu uhnízdila a živoří a okrádá nás pracující si tu nezaslouží být a kam s nimi??? já bych věděl kam ale to by se vám nelíbilo :-)
     + +1
     - -1
     +4 (hodnoceno 4x)
     Martin
   • Re: xx

    19.11.2009 14:11
    Je to tak,v dnešní době cikán nadává do bílých zmrdů a křičí při tom o rasismu ! Jsou mezi námi i slušní Rómové,ale ty se hlásí k českému státu! Naopak ti nemakající křičej: Já sem cigán a sem na to hrdý-tydle by měli a)zavřít a ukázat,že maj stejný povinnosti jako my b) vyhostit a nikdy víc sem nepustit c) utopit jako koťata
    + +1
    - -1
    +3 (hodnoceno 5x)
    Czernobil
   • Re: xx

    19.11.2009 16:48
    nacistickýma prasatama bych tu neargumentoval - náckové v první řadě vyhladili 6 milionů Židů, tedy lidí, kteří byli absolutně slušní a kteří absolutně zapadali do společnosti. To byl největší zločin v dějinách lidstva. Tady se ale bavíme o cikánech - o totálním povlu, který nás jednou zničí. "Kill kill" je možná trochu moc, ale co takhle "Deport, deport"?
    + +1
    - -1
    0 (hodnoceno 2x)
    inka
  • Re: xx

   5.9.2011 21:22
   Zatímco pracující člověk, který vydělává v průměru 15 000 Kč měsíčně ( a těch je většina), obdrží starobní důchod vypočtený z této částky, Rom,byť celý život nepracoval a do sociálního systému nevložil ani jednu korunu a živil ho stát z různých sociálních dávek, tak tento "diskriminovaný" spoluobčan obdrží starobní důchod vypočítaný z průměrného platu v ČR a to je, vážení, 24 000 Kč měsíčně.
   + +1
   - -1
   +2 (hodnoceno 2x)
   Lenka Praha
 • Dávky

  17.11.2009 16:02
  Proč je kvůli zneužívání sociálních dávek pranýřována romská menšina a ne stát, který tyto dávky zavedl?

  To je silná otázka. Díky mnoha vládám ČSSD ale nyní máme, co jsme chtěli. Nejvíc mě baví, kolik lidí roky nadává, jak Romové dlouhodobě zneužívají sociální dávky, ale pak ti stejní lidé pěkně zvesela hodí každé 4 roky volební lístek panu Paroubkovi a jeho squadře.
  Pořád se diskutuje o jakési romské problematice, ale aby konečně někdo něco udělal se zneužíváním sociálních dávek to už ne. Přitom by to vyřešilo mnohé.
  + +1
  - -1
  +1 (hodnoceno 3x)
  Petr
 • Výchova cikánů v Čechách

  16.11.2009 23:16
  Otázka nezní, jestli jsou cikáni zvěř. Kdo to popírá, lže sám sobě. Ta pravá otázka je to, jestli jsme schopni s tím něco udělat. Jestli je dokážeme vychovat a předělat tu jejich posranou mentalitu. Vzhledem k tomu, že jejich populace neustále roste, měli bychom se sakra snažit. Jednou přijde doba, kdy jich tady nebude 5%, ale 20% - a jestli se budou chovat jako teď, tak budeme mít seriózní problém.
  + +1
  - -1
  +4 (hodnoceno 4x)
  Henry
  • Re: Výchova cikánů v Čechách

   17.11.2009 16:06
   cikáni se nedají vychovat. Po generace žili kočovným bohémským životem. Jak je chceš přimět aby se najednou chovali jako my, zaprdlí čecháčkové?
   + +1
   - -1
   +1 (hodnoceno 1x)
   Anonym
   • Re: Výchova cikánů v Čechách

    17.11.2009 20:20
    Já bych byl velmi pokrokový. Uznal bych jejich národ a jejich právo na suverenitu. Založil bych CIKÁNSKÝ STÁT!!! Dal bych jim řekněme Mostecko a všechny bych je tam nastěhoval. A tam by si mohli sami žít a hospodařit. Ale NIKDY bych žádnému cikánovi nedal vízum do ČR. Otázka je, jestli by se to nedalo považovat za genocidu, protože bez slušných lidí, které by mohli cikáni vysávat, by určitě brzo všichni vychcípali...
    + +1
    - -1
    +3 (hodnoceno 3x)
    inka
    • Re: Výchova cikánů v Čechách

     18.11.2009 12:17
     Zajímavá představa
     + +1
     - -1
     +1 (hodnoceno 1x)
     Anonym
    • Re: Výchova cikánů v Čechách

     19.11.2009 14:12
     Inka: proč jim dát mostecko? proč se okrádat o náš stát a dávat ho těm co se neumí chovat zničí ho a vyplení? myslim že sibiř je dost velká pro všechny nepracující romy co kradou nasí zlatý řetězi a nadávaj nám že sme rasisti
     + +1
     - -1
     +1 (hodnoceno 3x)
     Martin
     • Re: Výchova cikánů v Čechách

      19.11.2009 14:18
      martin: ne každej je stejnej,znam spousty slušných a pracujících,jenže je jich děsně málo :( Zbytek sou jen povaleči a zloději...dokud nebude rasismus brán jako čin,za kterej dostanou třeba vyhoštění, tak cikáni se budou mít dobře a budou náš utlačovat
      + +1
      - -1
      +1 (hodnoceno 1x)
      pavel
      • Re: Výchova cikánů v Čechách

       19.11.2009 18:08
       Rasismus je brán jako čin ale jen u nás bílých!! nejsou stejný práva . Znam jednu slušnou rodinu ale ta se k nim v životě nehlásila kdo nechce pracovat ať tákhne a kdo nechce ani jít tak yvtlouc protože by se jinak stejně vrátili
       + +1
       - -1
       +4 (hodnoceno 4x)
       Martin
reklama
reklama
reklama