reklama

Jsme na Facebooku! Koukni, co je nového.

Seriál na Studenta.cz Závislost na technologiích: Jsou technologie drogou moderní doby? Nejsme na nich tak nějak... závislí?

VŠE přivítá zájemce o studium na společném Dni otevřených dveří všech fakult

05.12.2017 / Školy a my

Láká vás (nejen) ekonomické studium? Tak to pro vás máme tip! V úterý 19. prosince otevře své dveře všem zájemcům o bakalářské studium Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE), největší veřejná vysoká ekonomická škola v České republice. Informace o studiu a studentském životě na VŠE poskytnou zájemcům zástupci všech šesti fakult, odborná pracoviště i současní studenti. Co dalšího se tento den dozvíte? 

Společný Den otevřených dveří všech fakult VŠE se koná v úterý 19. prosince 2017 v atriu Rajské budovy. Ta se nachází v areálu VŠE na Žižkově hned vedle hlavního nádraží. V tomto areálu zároveň sídlí všech pět pražských fakult univerzity, ta poslední se pak nachází v Jindřichově Hradci.  Program pro návštěvníky dne otevřených dveří začne už v 8:30 a potrvá až do odpoledne. V rámci jednoho dne budou mít studenti středních škol i ostatní zájemci o studium příležitost dozvědět se informace o Fakultě financí a účetnictví, Fakultě mezinárodních vztahů, Fakultě podnikohospodářské, Fakultě informatiky a statistiky, Národohospodářské fakultě a Fakultě managementu v Jindřichově Hradci, a tím pádem o téměř 30 studijních oborech najednou. Nejen, že se tak dozví, co studium na jednotlivých fakultách VŠE obnáší, ale třeba objeví i obor, o kterém původně ani neuvažovali.

Co všechno na vás čeká?

Studenti středních škol si v rámci celodenního programu můžou popovídat přímo se svými budoucími spolužáky. Dozví se tak vše o studiu od těch nejpovolanějších, na jednotlivých stáncích se seznámí s vybranými studentskými organizacemi, které na VŠE působí, nebo s pracovišti, která zajišťují profesní poradenství, výjezdy studentů do zahraničí, sportovní aktivity atd. Přímo na místě pak bude možné zúčastnit se pokusu v laboratoři experimentální ekonomie, zažít realitu finančních trhů v investiční hře nebo si ověřit své sportovní nadání na herní konzoli. Informace o jednotlivých fakultách budou prezentovány na příslušných stáncích a v rámci přednášek, které budou probíhat ve vyhrazených učebnách. 

Jak vypadá studentský život na VŠE?

A pro koho bude informací ještě stále málo, ten se může zúčastnit jedné z exkurzí po kampusu školy. Ty budou probíhat každou půl hodinu a jejich součástí bude i soutěž o ceny. Studenti středních škol si navíc můžou vyzkoušet zkrácenou podobu přijímacích testů nanečisto nebo načerpat informace o možnostech získání mezinárodních jazykových certifikátů. 

Kompletní informace o společném Dni otevřených dveří jsou k nalezení na webu.

Podívejte se na vlog studenta VŠE Vojty o tom, proč si právě on vybral VŠE:

Diskusní fórum

reklama
reklama
reklama