Hokejová bitva 2013: Pohár poprvé putuje na ČZU

Třetí ročník pražské hokejové bitvy, která se konala 31.10.2013 v Tipsport aréně, ovládla Česká zemědělská univerzita. Ve strhujícím finále porazila dosavadní vítězné mužstvo Univerzity Karlovy.

O výsledku finálového zápasu mezi ČZU s UK rozhodly až nájezdy, poté co tým Univerzity Karlovy srovnal stav finále 30 vteřin před koncem normální hrací doby. Ani tato nepříjemná skutečnost nerozhodila hokejisty České zemědělské univerzity, kteří proměnili jeden nájezd a zápas tak skončil jejich výhrou 4:3. Vítězstvím získali hráči putovní pohár primátora hl. m. Prahy a šek na deset tisíc korun. Třetí místo vybojovalo mužstvo ČVUT, tým VŠE skončil čtvrtý.

Své favority přišlo podpořit téměř pět tisíc návštěvníků. „Jsme velmi rádi za takový zájem. Letošní ročník jsme opět posunuli hranice a pro návštěvníky připravili pestrý doprovodný program,“ uvedl jeden z organizátorů Hokejové bitvy 2013 Tomáš Gavlas. Návštěvníci si, kromě bouřlivé atmosféry, užili speciální světelné efekty, videomapping na ledě, smilebox či zábavné soutěže (bečkocurling, „tref díru“ a další).

Zápasy komentovala dvojice Radovan Klučko a Zdeněk Pecha, humorně je doplňoval Jakub Kohák. Celého večera se osobně zúčastnil i primátor hl. m. Prahy RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D., který předal vítěznému týmu putovní pohár.

Finálová mužstva také podpořil zpěvem státní hymny Matěj Ruppert z kapely Monkey Business. Celou akci ukončila večerní afterparty s DJ Rockstarem.