reklama
 
Fenomén - Marie Salomonová

Fenomén: #4 Duševní zdraví. S Marií Salomonovou, spoluzakladatelkou Nevypusť duši

Deprese, úzkosti a další duševní onemocnění už dávno nejsou tabu. Stále se ale o nich ve společnosti dostatečně nemluví. A o to hůř, když čím dál častěji postihují mladé lidi, třeba už na základní škole. Je těžké v Česku vyhledat odbornou pomoc a jakým mýtům ohledně duševního zdraví pořád věříme? O tom v dalším díle Fenoménu mluvila Marie Salomonová, spoluzakladatelka organizace Nevypusť duši.
reklama

Duševní onemocnění může postihnout téměř kohokoliv. "Prvních 50 procent chronických duševních onemocnění se projeví poprvé do 14. roku života, takže nejenom na vysoké škole, ale už na střední a dokonce pro některé i na základní škole může dojít k tomu, že se duševní zdraví nějak ozve," říká Marie Salomonová.

Pečujeme dostatečně o svoji mysl? A je v Česku dostatek odborníků, kteří nám mohou pomoci? Poslechni si další díl pořadu Fenomén, ve kterém se dozvíš mimo jiné i to, kde najít takovou pomoc třeba i na tvé vysoké škole.

Fenomén

Žít dnešní život znamená mít v hlavě spoustu otázek - jak zdravě jíst, proč být víc eko nebo kterak si vymakat perfektní kariéru. Udičky nám denně nahazuje kdejaký influencer, večer problémy vytahují kamarádi u piva. Jenže, přiznejme si, v té hromadě informací můžeme být často trochu ztracení.

Společenská témata současnosti spolu s odborníky otevírá Honza Dlouhý. Ať v tom máte jasno.

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější