Fenomén #5 Mužství: O krizi mužství s ředitelem Ligy otevřených mužů Josefem Petrem

Jan Dlouhý Jan Dlouhý
26. 8. 2019 11:20
Toxická maskulinita nebo krize mužství. To jsou pojmy, které se ve společnosti objevují čím dál častěji. Proč se ale někteří muži zlobí, když se o nich začne mluvit? A jak vypadá typický český muž? V dalším díle Fenoménu na tyto a další otázky odpovídal ředitel Ligy otevřených mužů Josef Petr.
Foto: Studenta

Muži už dávno nemusí být jen fyzicky zdatní jedinci bez emocí. Někdy to ale může vypadat, že ve společnosti ztratil ‚typický muž’ své místo.

"To, co je v krizi, není mužství, ale jeho tradiční forma, která přestává fungovat. To co se od nás mužů očekávalo dřív a jsme zvyklí to vnímat jako tradiční maskulinitu, to jsou věci, které ve společnosti přestávají platit. A s tím přichází krize," říká Josef Petr, ředitel organizace Liga otevřených mužů, která podporuje muže, aby o sobě přemýšleli a aktivně usilovali o osobní i společenskou změnu.

Poslechni si další díl Fenoménu, kde se mimo jiné dozvíš i to, proč je v Česku extrémně málo otců na rodičovské dovolené a co bychom mohli udělat pro to, aby se o otcovství začali muži více zajímat.

Fenomén
Autor fotografie: Adam Roller

Fenomén

Žít dnešní život znamená mít v hlavě spoustu otázek - jak zdravě jíst, proč být víc eko nebo kterak si vymakat perfektní kariéru. Udičky nám denně nahazuje kdejaký influencer, večer problémy vytahují kamarádi u piva. Jenže, přiznejme si, v té hromadě informací můžeme být často trochu ztracení.

Společenská témata současnosti spolu s odborníky otevírá Honza Dlouhý. Ať v tom máte jasno.

 

Právě se děje

Další zprávy