reklama
 
Fenomén titulka Josef Petr

Fenomén #5 Mužství: O krizi mužství s ředitelem Ligy otevřených mužů Josefem Petrem

Toxická maskulinita nebo krize mužství. To jsou pojmy, které se ve společnosti objevují čím dál častěji. Proč se ale někteří muži zlobí, když se o nich začne mluvit? A jak vypadá typický český muž? V dalším díle Fenoménu na tyto a další otázky odpovídal ředitel Ligy otevřených mužů Josef Petr.
reklama

Muži už dávno nemusí být jen fyzicky zdatní jedinci bez emocí. Někdy to ale může vypadat, že ve společnosti ztratil ‚typický muž’ své místo.

"To, co je v krizi, není mužství, ale jeho tradiční forma, která přestává fungovat. To co se od nás mužů očekávalo dřív a jsme zvyklí to vnímat jako tradiční maskulinitu, to jsou věci, které ve společnosti přestávají platit. A s tím přichází krize," říká Josef Petr, ředitel organizace Liga otevřených mužů, která podporuje muže, aby o sobě přemýšleli a aktivně usilovali o osobní i společenskou změnu.

Poslechni si další díl Fenoménu, kde se mimo jiné dozvíš i to, proč je v Česku extrémně málo otců na rodičovské dovolené a co bychom mohli udělat pro to, aby se o otcovství začali muži více zajímat.

Fenomén

Žít dnešní život znamená mít v hlavě spoustu otázek - jak zdravě jíst, proč být víc eko nebo kterak si vymakat perfektní kariéru. Udičky nám denně nahazuje kdejaký influencer, večer problémy vytahují kamarádi u piva. Jenže, přiznejme si, v té hromadě informací můžeme být často trochu ztracení.

Společenská témata současnosti spolu s odborníky otevírá Honza Dlouhý. Ať v tom máte jasno.

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější