Kazma

Kazma, Mareš a ferrari. Připravená kampaň, nebo zamaskování přešlapu?

Fingovaná nehoda byla údajně součástí kampaně, do které Kamil Bartošek zapojil i ministerstvo dopravy a Červený kříž.

(zdroj Aktuálně.cz) Téměř pět měsíců trvalo, než se vyjádřil Kamil Bartošek, známý pod uměleckým jménem Kazma, k fingované dopravní nehodě, kterou připravil letos v dubnu s týmem svého pořadu One Man Show na moderátora Leoše Mareše.

Leoš Mareš
life
Kauza Mareš vs. Kazma: Sázka o Ferrari, drsná nehoda... A možná jen dobrý marketing
26. 4. 2018
2 minuty aktuální kauzy

Ten se téhož měsíce vsadil s kolegou z rádia Patrikem Hezuckým, že bude několik týdnů jezdit pouze v trabantu, a pokud ho kdokoliv nachytá, jak řídí jiné auto, přijde o své ferrari. A to se v dubnu podařilo týmu One Man Show. Mareš totiž nastoupil do bouraného vozu, se kterým chtěl couvat, aby zachránil život, jak tehdy moderátor na Instagramu vysvětlil.

"U dopravní nehody zastaví jen jeden člověk z deseti. Jsme rádi, že se dnes Leoš Mareš stal nevědomky ambasadorem všech těch, kteří by zastavili," okomentoval tehdy video přímo z místa havárie Kazma. 

Právě dramaticky nízký počet lidí, kteří zastaví u dopravní nehody, se stal námětem celého videa, které Kazma zveřejnil 12. září na webu Stream.cz.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Vysvětlil, že fingovaná havárie byla součástí osvětové dopravní kampaně. Podílejí se na ní i BESIP, ministerstvo dopravy a Červený kříž, jejichž loga jsou uvedena i na webu projektu. Na něm radí řidičům, jak se zachovat v případě, že pojedou kolem dopravní nehody. Vyjádření ministerstva Aktuálně.cz zjišťuje. "Pokud ta kampaň zachrání jeden lidský život, tak má velký smysl," říká ve videu ministr dopravy Dan Ťok.

Karel Ondrka, Prostřeno, Prima
Aktuálně.cz
 
Kazma si vystřelil z pořadu Prostřeno. Odhalil praktiky reality show a poukázal na málo známou nemoc
17. 5. 2017

Kazma do projektu zapojil řadu známých osobností, například zpěváka Vojtu Dyka či politika Dominika Feriho.

Reakce na sociálních sítích jsou rozpačité, lidé na jednu stranu oceňují, že Kazma upozorňuje na vážný problém, na tu druhou ale připomínají, že se za každou cenu snaží zamaskovat dubnový přešlap s nahranou dopravní nehodou.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...
Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...
Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Podívejte se na video: Blbce z lidí prvoplánovitě nedělám, tvrdí Kazma

Mám pocit, že žiju, když se dívám na lidi kolem sebe, tak jsem prožil několik životů svých vrstevníků, říká moderátor Kamil "Kazma" Bartošek. | Video: Daniela Drtinová |  13:26

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější