Robin Hood 2018

Kinovýhled na listopad: Box, rokec a pestrý výběr

Jakkoli si to nechceme přiznat, pomalu se blíží vánoční spotřebitelský hon, což se projeví i v kinech. Listopad nabídne snad nejvíc novinek z celého roku, tak si pár z nich pojďme projet!

Zpátky do ringu

Před necelými třemi lety se úspěšně podařilo oprášit legendu. Boxerské drama Creed posedmé využilo charismatu a svalů Sylvestra Stalloneho jako Rockyho Balboi, i když tentokrát jen v roli trenéra mladého Adonise Creeda. Film měl úspěch, a tak tu máme dvojku, opět stojící na minule skvělém Michaelu B. Jordanovi v roli nadějného boxera a Stalloneho nesmrtelném Rockym. Autoři neponechali nic náhodě a z minulosti vytáhli i Ivana Draga v podání Dolpha Lundgrena, Rockyho soupeře ze čtvrtého a pátého dílu série. I Creed se tak utká s mladou mlátičkou z východu a my se můžeme těšit na pořádnou jízdu; z plátna bude stříkat testosteron i adrenalin v míře vrchovaté.

We will rock you!

Bojové sporty nejsou pro všechny, a tak umělečtější povahy zaujme spíše životopis Freddieho Mercuryho, který přijde do kin už začátkem měsíce. Bohemian Rhapsody slibuje skoro až rodinnou podívanou, což je vzhledem k pohnuté kariéře slavné rockové kapely Queen i notoricky zlobivého Freddieho až k nevíře, ale je to tak. Drsných témat a smutného umírání se nedočkáme, zato vrcholných alb a legendárního vystoupení v rámci Live Aid ano. Fanoušci životopisných filmů i revoluční kapely by však měli být spokojeni, už jen díky skvělému výkonu Ramiho Maleka v ústřední roli.

Hollywood se snaží

Oblíbený Kingsman Taron Egerton dopřeje popcornovým fanouškům trochu zábavy jako Robin Hood. Akční jízda láká na neutuchající zábavu či Jamieho Dornana a Jamieho Foxxe ve vedlejších rolích. No, snad se to povede. O poznání serióznější Vdovy se také pyšní skvělým obsazením obohaceným girl power a dramatickou zápletkou o ženách, které vezmou osud do vlastních rukou. Režisér Steve McQueen naposledy zaujal oscarovými 12 lety v řetězech a nejvyšší ambice má jistě i teď.

Evropa drží krok

Největší italské jméno poslední dekády, Paolo Sorrentino (Velká nádhera, Mládí) přichází s politickou satirou Oni a Silvio, v níž si bere na paškál kontroverzního italského premiéra Berlusconiho. Nenechal na něm nit suchou a fanoušci už vědí, že se mohou těšit i na vytříbený vizuální styl, pro Sorrentina tak typický.

Nekompromisní Gaspar Noé (Zvrácený, Love) se zase snaží zhnusit diváky, tentokrát pomocí tanečního hororu Climax. Skvělé pohybové výkony a atmosférická hudba slouží jako podkres k jednomu nepovedenému tripu, během něhož bude většina postav doufat, že to přežije - ostatně stejně jako šokovaní diváci.

Zábava i pro menší

A protože se blíží Vánoce, nesmějí chybět pohádky. Animovaný Grinch nám představí zámořskou klasiku, kterou si nejspíše pamatujeme ve skoro dvě dekády staré verzi s Jimem Carreym. Ta aktuální sází na hlas Benedicte Cumberbatche a charisma jízlivého skřeta, jenž nenávidí Vánoce.

Víc naše diváky ale bude zajímat druhý díl post-potterovské ságy Fantastická zvířata, tentokrát s podtitulem Grindewaldovy zločiny. Eddie Redmayne se opět zaplete do války čarodějů a my můžeme čekat další porci digitálních zvířátek a magických triků.

A hned zkraje měsíce se objeví i další filmové zpracování pohádky o Louskáčkovi.

Takže, málo toho nebude, ale nezapomeňte kvůli návštěvám kina taky občas trochu studovat!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější