reklama
 
Univerzitní osmy

Univerzitní osmy se blíží! Pojedou i olympijští medailisté Synek s Prskavcem

Dvě hodně překvapivá jména se objevila na poslední chvíli na startovní listině 105. Primátorek. Ondřej Synek, trojnásobný olympijský medailista na skifu se vydá s osmiveslicí Vysoké školy tělesné výchovy a sportu (PALESTRA) na trať studentských posádek. Na kormidle mu bude navíc velet další úspěšný český reprezentant, Jiří Prskavec.
reklama

Zatímco prvně jmenovaný budí mezi veslaři pořádný respekt, protože mj. o víkendu vyhrál úvodní díl světového poháru, Jiří Prskavec je mezi veslaři spíše raritou. "Na osmiveslici jsem nikdy neseděl," přiznal Prskavec krátce poté, co na nabídku usednout k jejímu kormidlu přijal. Ještě o víkendu bojoval o nejcennější kovy na mistrovství Evropy, ale ve vodním slalomu.

Univerzitní osmy
life
Souboj nejlepších studentských veslařů opepří účast mistryň Evropy
25. 5. 2018
3 minuty mistryň

"Tam se jezdí popředu a místo vesla máte pádlo," usmíval se mladý český reprezentant. Ten se stal o víkendu mistrem Evropy v hlídkách a v individuálním závodě bral bronz. Teď ho čeká hodně odlišná zkouška. "Vůbec nevím, co od toho mám čekat," dodal už s vážnou tváří.

Kormidlovat bude hodně zkušeným borcům. Kromě Synka do osmiveslice Palestry usednou stříbrní z víkendového světového poháru Lukáš Helešic a Jakub Podrazil. Těm se dařilo na dvojce bez kormidelníka. Teď ho sice mít budou, ale bude to pořádný nováček. Jak si poradí, uvidíme už v pátek během závodů Univerzitních posádek.

Kromě obhájců titulu z ČVUT, je vyzve také posádka z Technické univerzity v Drážďanech, která se netají smělými plány v Praze konečně vyhrát. "Určitě máme šanci. Já teda nejdřív musím ve škole zvládnout přípravu na státnice, ale aspoň si vyčistím na Vltavě hlavu," prozrazuje svůj plán Synek.

Závody Univerzitních posádek se konají v pátek 8. června. Sledovat je můžete na náplavce Rašínova nábřeží.

Šest vítězství ze sedmi pokusů, to je vizitka veslařů ČVUT v rámci Univerzitních osem. Podaří se jim přidat v roce 2018 sedmé nebo do konečných výsledků zasáhnou hlasitěji jejich konkurenti jako například Česká zemědělská univerzita v Praze nebo UK FTVS? A pozor, budou mezi nimi i zahraniční posádky. Více čtěte na http://bit.ly/univerzitníosmy.

Zveřejnil(a) Primátorky dne 25. May 2018
reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější