reklama
 
Nepropásněte letošní (univerzitní) plesovou sezónu. Kam vyrazit?

Nepropásněte letošní (univerzitní) plesovou sezónu. Kam vyrazit?

Ještě než nadejde čas studentských majálesů, nabízejí školy po celé republice alternativní program k chladným večerům v podobě plesů. Přinášíme vám přehled, kam se vydat protančit střevíčky.
reklama

Sezónu již zahájila 12. ledna pražská Univerzita Karlova se svým Reprezentačním plesem v prostorách paláce Žofín. Tato akce disponovala více jak jedním bodem zábavy - v různých prostorech se tak během jednoho večera vystřídal Alexandr Hemala s cimbálem. Krom této společenské události je však potřeba zdůraznit, že se podobně činí nejen jiné univerzity, ale i jejich jednotlivé fakulty, které berou příležitost plesu ještě krapet uvolněněji. Jistou výhodou je, že se jako potenciální návštěvník můžete snadněji seznámit s lidmi z oboru. A to je mnohem lepší než někde na přednášce, ne?

Pokud chcete na takový ples vyrazit, možností máte spoustu - v únoru na Prahu naváže Reprezentační ples Jihočeské univerzity (9. února), Ples chemiků v Brně (16. února), Reprezentační ples Ostravské univerzity (23. února) nebo Sportovní ples Technické univerzity v Liberci (24. února). Sedmého března můžete navštívit další ročník Reprezentativního plesu Filosofické a Pedagogické fakulty v Praze.

Třebaže studentský rozpočet obvykle stěží pokryje tři jídla denně, je potřeba předem ověřit, jaký dress code pro danou událost platí. U fakultních plesů ale rozhodně nic nezkazíte decentními koktejlkami a oblekem s motýlkem (na rozdíl od tanečních již bez rukaviček). Ani to však není spolehlivý úkryt před společenskými přešlapy. A tak ten, pro koho taneční byly pouze záminka pro posezení s přáteli, může zvážit ještě rychlé opakování tanečních kroků třeba pomocí nespočtu návodů online.

V dřívějších dobách byla právě zimní proluka mezi adventem a Velikonocemi ideálním časem bavit se na plesech. Tedy - nechť se vydaří.

P.S.: Nějaké univerzitní či fakultní plesy nám určitě unikly. Dejte nám vědět, na jaké se chystáte!

Text: Michaela Říhová

reklama

Nejčtenější za měsíc

Nejnovější