Festivalová série T-music Back to School se chystá na zítřejší velké finále v Praze a trhá návštěvnické rekordy
poweredbyexperts

Festivalová série T-music Back to School se chystá na zítřejší velké finále v Praze a trhá návštěvnické rekordy

Parádní (a nejen hudební) mejdan, který se nenechá odradit ani nastupujícím podzimem a svědomitě prodlužuje festivalovou sezónu až do října, přilákal během uplynulých pěti zastávek už téměř 100 tisíc studentů. Open-air festival t-music Back to School, který počínaje 18. zářím obráží hudební areály tuzemských univerzitních měst, aby zde ve velkém stylu oslavil začátek nového akademického roku, míří po návštěvě Olomouce, Brna, Českých Budějovic, Plzně a Ostravy do české metropole. Pražané se tak ve čtvrtek 4. října mohou těšit na velké festivalové finále za účasti domácích kapel, jako jsou Eddie Stoilow, Vypsaná Fixa, Mandrage, Tleskač a Cocotte Minute.

Kromě několika hodin skvělé živé muziky se festivaloví návštěvníci stanou zároveň svědky rekordního skóre druhého ročníku t-music Back to School, který se po loňské více než stotisícové účasti letos chystá dosáhnout ještě výše. Čtvrteční koncert bude od 15:00 do nočních hodin hostit venkovní prostor Výstaviště v Praze - Holešovicích. Vstup je tradičně zdarma a kapacita dimenzována na více než 30 tisíc návštěvníků!

Začátek nového akademického roku má s oslavami a veselím spojena i řada dalších zemí v Americe, Evropě, či Austrálii. Ať už jsou to dny či týdny oslav doprovázené koncerty, zahradními party, dobrým jídlem a pitím nebo soutěžemi a dalšími speciálními akcemi, společným jmenovatelem jsou vždy nadsázka, humor, kreativita a pospolitost studentské komunity. T-music Back to School má ve své programové nabídce vedle energií nabitých vystoupení pětice zmíněných kapel připraveno rovněž například netradiční rychlostudium v t-music Academy, které zosobňuje rozehřívací, a přitom nadmíru zábavnou studijní lekci ještě předtím, než v posluchárnách půjde opravdu do tuhého.

Více informací o pražském koncertu, stejně jako o průběhu festivalu je možné sledovat na www.t-music.cz nebo na http://www.facebook.com/tmusic.b2s.

Že napříč koncerty akademického turné vládne mimořádná atmosféra, potvrzuje i klávesák David Šmídt z Eddie Stoilow: „Ze všech odehraných koncertů máme velmi příjemný pocit. Počasí přeje a areály jsou vždy plné lidí. Je skvělé vidět, že ani zima, ani prohibice muziku a hojnou účast nezastaví! Od našeho posledního turné uplynul už rok, a o to více si tohle fantastické publikum užíváme. Minulý týden jsme navíc dodělali singl s klipem, proto jsme nadšení, že se všechny události takhle hezky spojily dohromady. Škoda že už letošní Back to School končí...

Zpěvák a kytarista Márdi z Vypsané fixy pro změnu líčí dramatické příhody, jež se mu na festivalu přihodily, naštěstí pokaždé s dobrým koncem: „Z festivalu jsem zkrátka nadšený; skvělý koncerty, kvalitní zvuk, účast je hojná. Akorát že jsem na každém z koncertů něco ztratil –ať už to byl foťák, klíče od auta nebo doklady... Naštěstí je pořadatelé vždy našli a vrátili mi ji zpět.“ Na poslední čtvrteční zastávce čeká příznivce Vypsané fixy také jedno speciální překvapení; kapela si pozve hosta – dceru oblíbeného Kašpárka v rohlíku, jíž kromě debutu na t-music Back to School čeká debutující vystoupení před hudebním publikem vůbec. Po boku populární partičky si zazpívá jednu z jejich nejžádanějších skladeb 1982.

Koutek t-music Academy láká na rychlostudium netradičních předmětů, které dosud ve školních osnovách neměly obdoby. Vzdělávací program nabízí zdokonalení se v disciplínách jako Zábava na cesty, tedy ve zneškodňování konkurence v podobě barevných potvůrek na tabletu, Podpora zákazníků, neboli společnými silami posouvat kličku na balanční desce v nejkratším čase, nebo Lov konkurence, jinými slovy lov kantorů v podobě růžových figurek. Jednoznačný prim co do oblíbenosti drží disciplína nazvaná Partnerská řešení, kde si účastníci vyrábějí samolepky s vlastním motivem podle vlastního charakteru a nálady ve stylu seznamky a následně je nosí přilepené na viditelném místě na těle jako vábidlo.

Na nejlepší rychlostudenty, kteří v předmětech obstojí, čeká titul tmA a také dárek v podobě slevy 50 % na Internet na cesty, přičemž letošní festival jen během čtyř koncertů vydal stejný počet indexů a diplomů jako za celé loňské turné. Nechybí ani možnost kreativně se zapojit v malířském ateliéru nebo se něco nového dozvědět v přírodovědeckém a technickém koutku.

foto: SMART Communication s.r.o

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější