reklama
Proč Švýcarsko?

Proč Švýcarsko?

Protože má nejvyšší hory, největší počet čtyřtisícovek ze všech evropských zemí (48), nejdelší sjezdovky, největší jistotu přírodního sněhu, největší rozmanitost středisek a je kolébkou zimních sportů. Potřebujete snad ještě další důvody, proč tam vyrazit?
reklama

Co je tady jinak

Naleznete tu dostatek terénů pro freeride i pro skialpy. Žlutě značené sjezdovky jsou pak neupravované pro freeridery.

Není to jen o lyžích a snowboardu

V zimě se tu samozřejmě setkáte i s jinými sporty. Mnohé z nich sem přinesli první zimní turisté již před více než 150 lety, třeba jako dostihy na zamrzlých jezerech ve Sv. Mořici a v Arose nebo polo na sněhu. Vyznavači horských kol si můžou vyzkoušet fatbike a k velmi oblíbeným patří také romantické výlety na sněžnicích nebo pěší túry po upravovaných zimních stezkách. Bruslit tady můžete i na letních turistických stezkách, které se v zimě polévají. Takové najdete třeba v Savogninu nebo Scuolu. Na mnoha dalších místech jsou také kluziště.

Foto: Studenta

Zimní akce ve Švýcarsku

Hlavní zimní akcí je letos jednoznačně Mistrovství světa v lyžování, které se koná v únoru ve Sv. Mořici. Ke slavným závodům patří ale i Lauberhorn v oblasti Jungfrau nebo veřejný závod pro běžkaře Engadinský maraton, který bude mít v roce 2017 poprvé i noční variantu. Veřejnost se může zúčastnit i několika závodů ve sjezdu, například Hexenabfahrtu v Belalpu, Inferno Rennenu na Schilthornu a závodu v Saas Fee. V únoru si ale nenechte ujít ani oslavy masopustu, kterým se ve Švýcarsku říká Fasnacht a k těm nejproslulejším patří lucernský a basilejský. Zahanbit se nenechají ani Wallisané. Temná atmosféra jejich Tschägätty je nezapomenutelným zážitkem. A dobrá zpráva? Všechny tyhle akce si Švýcaři moc užívají a neorganizují je jako turistickou atrakci, takže máte možnost poznat je tak, jak si je možná obvykle nepředstavujete.

Foto: Studenta

Švýcarské vychytávky

Zajímavé nabídky jsou spojené se začátkem sezony například v Davosu, kde je až do Vánoc skipas zahrnut v ceně ubytování. Ve Sv. Mořici stojí skipas pro ubytované jen 35 švýcarských franků na den. Novinkou letošní sezony je také přímé noční vlakové spojení Praha–Curych se zastávkou v Graubündenu. Tímto vlakem můžete být hned ráno na sjezdovce a večer si užít i après ski. Cena se pohybuje od 480 korun.

Zajímá vás víc? Podívejte se na MojeSvycarsko.com.

reklama

Nejčtenější za měsíc

Nejnovější