reklama
Prozkoumejte vaši budoucí školu dřív, než bude pozdě, nabádá zakladatel digitálního univerzitního showroomu

Prozkoumejte vaši budoucí školu dřív, než bude pozdě, nabádá zakladatel digitálního univerzitního showroomu

Každý, kdo vybíral vysokou školu, si tím prošel. Velké rozhodnutí, o kterém víme, že zásadním způsobem ovlivní náš život. Někdo rozmýšlením stráví měsíce, jiný na to jde impulzivněji. Třeba Petr Ludwig, autor populární knihy Konec prokrastinace, šel prostě tam, kde byl nejdřív zápis. 
reklama

Projekt Facult si neklade jednoduchý cíl – chce, aby si studenti vybírali vysokou školu nejen podle názvu studijního oboru, ale podle skutečných zkušeností současných studentů i absolventů.

Školy, které mě zaujaly nejvíc, jsem před nástupem navštívil, abych zjistil, kde se budu cítit nejlépe,“ vzpomíná na své rozhodování po maturitě Leoš Novotný, zakladatel LEO Expressu. Facult chce studentům pomáhat stejným způsobem, ale online, aby opravdu každý mohl do školy nahlédnout a zjistil, jak se mu na ní bude líbit.

Adam Blišťan, který za projektem stojí, se v oblasti školství pohybuje už několik let. Jeho máma byla ředitelka základní školy, sám psal diplomovou práci na téma „Marketingové aktivity školy“. Poprvé si všiml rozdílu v přístupu vysoké školy na stáži v Dublinu – studenti mluvili o své škole s mnohem větším nadšením. Po návratu z Irska a ukončení studia na VŠE začal pracovat v marketingu, a i přesto, že měl dobře našlápnuto ke kariéře v korporátu, se rozhodl odejít a založit vlastní projekt.

Foto: Studenta

Inspirován kariérním showroomem Proudly chce změnit přístup, jak středoškoláci přemýšlejí o výběru vysokých škol. „Jsme absolventi českých i zahraničních vysokých škol, kteří mají ještě v živé paměti, jak těžké bylo vybrat si tu správnou školu. Facult je služba, kterou jsme potřebovali, ale nebyla tu. Tak jsme ji prostě vytvořili,“ říká o svém projektu Adam.

Projekt bude odstartován symbolicky 17. listopadu, na Mezinárodní den studentstva. V roce 1939 se vysoké školy zavíraly, Facult by je rád studentům alespoň symbolicky otevíral. Představuje školy novou, moderní a multimediální formou. Adam společně se svým týmem vytváří pro školy interaktivní profil včetně fotek a videí z prostředí dané fakulty, videorozhovorů s kantory, současnými studenty i absolventy. Středoškoláci tak mají možnost dozvědět se více o prostředí školy a lidech, se kterými budou každý den v kontaktu.

Facult je připravován ve spolupráci se studijním portálem Primát.cz a za pomoci mediálních odborníků ze skupiny Studenta Media.

Pro víc informací mrkněte na www.facebook.com/OtevirameSkoly, anebo již brzo na www.facult.cz.

reklama

Nejčtenější za měsíc

Nejnovější