VIDEO TÝDNE: 5 nejbizarnějších sportů, které byste si neměli nechat ujít!

VIDEO TÝDNE: 5 nejbizarnějších sportů, které byste si neměli nechat ujít!

Přichází léto a s ním i spousta volného času, kdy se můžeme vykašlat na školu i na práci a trochu se vyblbnout. Také máte poslední dobou pocit, že jste už všechny sporty vyzkoušeli? Potřebujete napumpovat trochu toho adrenalinu do krve, ale seskok padákem nebo bungee jumping už nezabírá? Nevěšte hlavu! Přinášíme vám pět nejbizarnějších sportů, které vám zaručeně rozproudí krev v žilách!

Zorbing ball

Hitem minulé sezony se stal takzvaný Zorbing ball. A o co, že se vlastně jedná? Zorbing ball je nafouknutý plastový balon, ve kterém se odvážlivci neřízeně kutálí z kopce dolů. Uvnitř velké koule je připevněná pomocí několika lanek druhá, ve které je ke stěnám dotyčný přivázaný. Plastový balon se valí z kopce dlouhého 200 metrů, kde ke konci sám zastaví. Zorbing ball dosahuje rychlosti až 50 km/h, člověk se tak zhruba každých deset metrů otočí o 360 stupňů. Pro slabší povahy: Autor vynálezu uvádí, že nikomu z 100 000 zkoušejících se během adrenalinové zábavy neudělalo špatně.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Šachobox

„Co děláš za sport?“ „Hraju šachy“. Až dodnes se této oblíbené odpovědi šachistů každý jen smál. Ale tomu je konec. Šachobox kombinuje logickou hru s uměním tradičního boxu a těší se velkému nadšení. Má za sebou už desítky turnajů a jeho obliba mezi šachisty i sportovci stále stoupá. Turnaj trvá jedenáct kol s celkem deseti minutovými přestávkami, aby si soutěžící stačili alespoň na chvilku oddychnout. V utkání se střídají 4 minutová šachová kola s 3 minutovými boxovými zápasy. Celý turnaj se řídí mottem: „Boje se odehrávají v ringu a války se vedou na šachovnici“.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Wife carrying

Snad každý se už někdy pohádal se svým protějškem a skončil hádku větou: „Vlez mi na záda.“ Že se jedná jen o metaforu? Právě na této větě je založený absurdní sport jménem „wife carrying“. Tento sport v  překladu znamená přenášení manželek, a to se zde praktikuje doslova. Jedná se o závody mezi páry, kde  přítel - manžel  splňuje různé disciplíny, při kterých musí svou drahou polovičku přenést až na konec soutěžní dráhy. Způsobů, jak dostat manželku k cíli, je hned několik. Nejčastěji je žena přehozená přes záda nebo rameno. Nejatraktivnější se stal estonský způsob, kde manželka visí hlavou dolů, nohama zakotvená kolem mužových ramen. Vítězem se stává ten, kdo nejrychleji zdolá překážkovou dráhu i s ženou na zádech.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Base jumping

Base jumping patří mezi nejextrémnější sporty na světě. Kde všude můžete skákat, nám napovídá i sám název sportu. B – buildings, budovy, A – antenna towers, S – spans, mostní oblouky a E- earth, skály atd. Skočit si tak můžete v centru velkoměsta i uprostřed divoké přírody. Ve srovnání s obyčejným parašutismem se base jumping provozuje z mnohem menších výšek. Jestliže se skokan nechce zabít, musí být pohotový a okamžitě po skoku otevřít padák. Každý, kdo si chce vyzkoušet tento nebezpečný sport, musí mít za sebou mnoho hodin parašutismu a být ve výborné fyzické kondici.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

EI

Někteří považují extreme ironing neboli extrémní žehlení za absurditu, která si ani nezaslouží být nazývána sportem. EI kombinuje vzrušení z extrémní venkovní aktivity s uspokojením z dobře vyžehlených košil. Žehlit můžete kdekoliv, kde vám to přijde exotické. Solo i ve skupině. Nejčastěji „hospodyňky“ žehlí na vrcholcích skal, v jeskyních, na lyžích i na rušných ulicích velkoměst. Jedním z největších rekordů  extreme ironing bylo potápění dvaasedmdesáti žehlících potápěčů v březnu 2008 v Austrálii.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Zuzana Plecitá

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější