reklama
 
Video: CARTEL productions |  02:55

Petrova cesta plná překážek: Jak manažer k mistrovství světa v extrémním běhu přišel

Petr Hrabák začínal svou kariéru v továrně s několikasměnným provozem, ale po nějaké době si uvědomil, že jeho ambice míří výš. Přál si rozvíjet své schopnosti v jiném oboru - a dozvěděl se o firmě Eurosoftware. Nastoupil tak na pozici testera v mezinárodní firmě, která se zaměřuje na vývoj komplexního softwarového řešení pro obchodní řetězce z celého světa. Kromě nových pracovních vyhlídek se také seznámil s kolegou, který potřeboval připravit na extrémní překážkový běžecký závod Predator race. A tak začala nová cesta plná překážek a nových cílů.
reklama

Petr se od dětství věnoval fotbalu a v dospělosti mu zůstala záliba v běhání. Proto se nabídl, že svému kolegovi pomůže v tréninku běhu, který je základem  těchto závodů. Samotného Petra ale extrémní běh přes překážky nadchnul a rozhodl se, že se tomu bude věnovat a zdokonalovat se. Vzhledem k tomu, že má rád nové výzvy a nespokojí se jen s průměrným pořadím, postupně se propracoval do elitní kategorie a svými výkony se přibližuje české špičce.

Eurosoftware - březen print
poweredbyexperts
Práce v IT nemusí být během přes překážky (ale může!)
8. 3. 2019
2 minuty kariérních tipů

Takové výsledky vám nespadnou do klína jen tak - Petr na sobě musel tvrdě makat a k jeho výsledkům přispěla také podpora firmy. Eurosoftware má totiž pro své zaměstnance bohatý work-life balance program (s mottem Body & Mind Balance) věnující se rozvíjení sportovních aktivit. V rámci firmy funguje i sportovní centrum, které vede Katarína Hranaiová, bývalá vrcholová cyklistka. Při rozhovoru s Katarínou o její práci máte spíše pocit, že se bavíte o jejím vysněném koníčku - nejen proto, že spolu s ostatními kolegy bourají předsudky o "ajťácích" a její práce přináší ovoce. V programu je zapojeno přes 70 % zaměstnanců a číslo se stále zvyšuje především díky individuálnímu přístupu Kataríny, která se snaží podle zálib svých kolegů hledat řešení šitá na míru.

Foto: CARTEL productions

Kromě tréninků jógy jsou v nabídce squashové kurty, kurzy TRX, čchi-kungu a různé druhy tance, cvičení pro zdravá záda, společné běhání, vyjížďky na kole, florbal a spoustu dalších aktivit. Katarína se však věnuje také duši svých kolegů - mohou k ní docházet na individuální coaching či si nechat poradit v oblasti zdravého životního stylu.

Eurosoftware podporuje právě i tým extrémních překážkových běžců - a to i finančně. Takový přístup nemůže zůstat bez výsledků: Petr se minulý rok kvalifikoval na mistrovství světa.

Foto: CARTEL productions

Ale překážky se v životě objevují naší vůli navzdory a jsou nám kladeny do cesty, abychom je překonali - Petr měl úraz, který ho vyřadil z tréninkového plánu. Tentokrát se musel vypořádat se svou hlavou, a právě díky podpoře Kataríny, která má sama bohaté zkušenosti, tento čas využil ve svůj prospěch. Svou energii napnul do svého vztahu a když máte podporující a šťastné zázemí, přináší vám to úspěchy i v dalších odvětvích. Petr se kvalifikoval na mistrovství světa i v tomto roce a je připraven zase zlepšit své osobní rekordy.

Petrova cesta plná překážek: Jak manažer k mistrovství světa v extrémním běhu přišel | Video: CARTEL productions |  02:55

K řádné přípravě patří i relax a rehabilitace a ani za tím nemusí chodit daleko. K benefitům firmy patří i péče fyzioterapeuta, který sám přiznává, že má s Petrem spoustu práce. A v rámci Sport centra se Petr také účastní různých přednášek, týkajících se životního stylu, první pomoci, ale i cestování.

Eurosoftware

Společnost Eurosoftware vyvíjí a dodává softwarová řešení těm největším mezinárodním obchodním řetězcům po celém světě (např. Lidl, Hornbach, Jysk, Tchibo atd.) a rozhodně se nebojí ani kreativně využívat ty nejmodernější dostupné technologie - za všechny momentálně třeba virtuální realitu.

Podívejte se na kariérní stránky nebo profil Eurosoftware na Proudly a zjistěte, jestli mají sportem nabitou pozici třeba i pro vás.

Petrova cílevědomost a touha po sebezdokonalování se reflektuje pochopitelně i v jeho profesním životě. Ve firmě Eurosoftware nastupoval jako tester, po pár měsících se posunul na test leadera a krátce na to na test manažera. Na této pozici Petr ale zjistil, že ho více naplňuje komunikace s lidmi, plánování a řízení. Umět definovat, co nás v pracovním životě baví, čemu se chceme věnovat a v čem se rozvíjet souvisí s celkovou spokojeností člověka a efektivněji odvedenou prací.

Foto: CARTEL productions

To si právě v Eurosoftwaru zřejmě dobře uvědomují, proto se Petr po přípravách přesunul na pozici projekt manažera. Na této pozici je od října minulého roku a jeho ambice je být perfektní. Na otázku, co ho na jeho práci baví nejvíc, odpověděl, že je to právě kreativní přístup v komunikaci s kolegy, vedoucími a klienty, umět předávat informace, řešit problémy s lidmi na různých pozicích a vidět za sebou výsledky.

A jak vzájemná podpora nese ovoce oběma stranám? Koukněte se v úvodním videu.

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější