reklama
 
Video: |  03:00

Kdo jednou zkusí automotive, už nikdy nebude chtít dělat nic jiného, říká bývalá raperka Veronika

Začínala v hudební branži, její kariéra ale nakonec nabrala jiný směr. Rapování, vydávání desky a natáčení klipu vystřídal svět výfuků, sedaček a interiérů aut. Nyní totiž Veronika Kormošová pracuje jako manažerka výroby v mezinárodní společnosti Faurecia, která je jedním z největších dodavatelů do automobilového průmyslu. Na práci v automotive se jí líbí, že nezažije nudu, může věci ovlivňovat a měnit podle svých představ.
reklama

Veronika pracuje na pozici manažerky výroby ve Faurecii třetím rokem. Příležitost pracovat na vyšších pozicích tady podle ní může dostat každý, tedy i mladí lidé. "Faurecia je určitě jedna z firem, která dává lidem šance. Někomu dříve, někomu později, ale kdo má potenciál, je velmi brzy identifikovaný managementem firmy. Naše společnost má totiž vypracovaný sofistikovaný systém na identifikaci leadership kompetencí a také na jejich rozvoj," říká Veronika.

Současně ale poznamenává, že pak už záleží na každém, jak moc velký je bojovník, jak použije svoji kreativitu, podnikavost, energii a cílevědomost. "Člověk nemůže být pohodlný a očekávat, že tím, že chodí do práce, se z něj automaticky stane hvězda. Jedna z hodnot naší společnosti je podnikavost. Musíte proto být vždy kreativní a nesmíte se zastavit při prvním problému a myslet si, že všichni tam jsou od toho, aby ho za vás vyřešili."

Foto: CARTEL productions

I Veronika se musela na svou současnou pozici vypracovat. Její cesta do Faurecie byla sice složitější (poslechněte si v úvodním videu), ale poté se ve firmě nejprve věnovala bezpečnosti práce a životnímu prostředí, pak se zaměřovala na zlepšení výroby podle standardů společnosti. V současné době má z pozice manažerky výroby na starosti okolo sto dvaceti lidí ve výrobě, denního koordinátora, programátory a šest supervizorů na směnách, kteří mají pod sebou svoje lídry týmu a operátory. "Mým hlavním úkolem je, aby celý tento kolos jel jako "namazaný stroj" s co nejmenším plýtváním ať už na materiálu, času, nebo odpadu. Musím zavádět a optimalizovat procesy, ulehčovat lidem práci, abychom vyráběli co nejvíc efektivně. Kdybych šla do větších detailů, už bych asi pro spoustu lidí mluvila klingonsky," směje se Veronika.

Komunikace je základ

Řízení takového počtu lidí ale není jen tak, a proto je podle Veroniky nejdůležitější komunikace. Nejen, že jí umožňuje pochopit problémy svých lidí, ale také oni snáze porozumí jejím vizím, cílům, směřování týmu a tomu, proč některé věci dělají. "Práce jim prostě musí dávat smysl. Ve chvíli, kdy se tak nestane, jste pouze schránka, která pracuje, ale nikdy ze sebe nevydáte víc. Pro mě je důležité, aby každý z mých lidí pochopil, jakou má v naší organizaci roli, jaká jsou očekávání, ale aby také cítili, že pokud mají nesnáze, jsem jim vždy ochotná pomoci."

Foto: CARTEL productions

Veronika si pravidelně nachází na své lidi čas, aby se s každým zvlášť podívala na jeho cíle a probrala s ním svá očekávání a jeho možné překážky. "Nikdo nezná firmu lépe než lidé uvnitř firmy. Ti, pro které je práce zábava a vášeň, budou jednou určovat její budoucnost," říká a zároveň vysvětluje, že zaměstnanci jsou ve Faurecii vedeni k úspěchu formou 70:20:10. ,,Největší důraz je kladen na učení se a řešení výzev přímo při práci, následuje mentoring a koučink od zkušenějších a v neposlední řadě společnost investuje i do formálního vzdělávání a tréninku lidí. Faurecie má vlastní univerzitu v Paříži, kterou v rámci rozvoje navštívil skoro každý z nás. Nabízí také možnost dlouhodobých stáží a práce v našich zahraničních závodech," zmiňuje Veronika benefity v oblasti osobního rozvoje.

Foto: CARTEL productions

"Není u nás problém pracovat na zkrácený úvazek, vybírat home office, nebo na druhé straně přidat ruce k dílu a zkusit si pracovat přímo ve výrobě na nejnovějších strojích. Firemní školka, práce s high-tech, návštěvy odborných konferencí, spolupráce s technickými školami, hrazené obědy v kantýně a 25 dní dovolené jsou u nás samozřejmostí. Stačí se nebát vkročit do světa automobilového průmyslu. A jak říká můj bývalý šéf: Kdo jednou zkusí automotive, už nikdy nebude chtít dělat nic jiného, což ve Faurecii platí na sto procent," dodává závěrem.

Zjisti víc o příběhu Veroniky ve videu v úvodu článku.

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější