reklama
 
Video: Cartel |  02:53

Vrcholový sportovec, trenér, otec a social media manažer- to všechno v jedné osobě!

Tomáš Vohnický je reprezentantem pozemního hokeje a extraligovým hráčem za ( HC Bohemians Praha), trénuje děti ve svém domácím klubu a má šestiletou kariéru v Komerční bance, dnes už na pozici manažera sociálních médií. Navíc se nedávno stal otcem. Jak sám říká, skloubit osobní život, sport a práci pro něj byla jedna z největších životní výzev.
reklama

Pozemní hokej hraje od osmi let. Díky tomu, že je na vrcholové úrovni, procestoval mnoho zemí světa, Evropu téměř celou, přesto podle jeho slov asi nejvíc bude litovat toho, že víc necestoval. Když se tomu paradoxu divím, vysvětluje mi: "Kamkoliv jsme přijeli, nebyl na poznávání čas. To byl vždycky hotel, hřiště, hotel, hřiště a zpátky domů.". Na vrcholové úrovni se ale nic nedá dělat věčně, takže když se ptám na "exspiraci" vrcholového hráče pozemního hokeje, uvádí hranici 35 let. Tak to mi vlastně přijde dost super, ještě pár let se bude Tomáš honit po hřišti s hokejkou a pak se může v klidu honit po světě s foťákem. Než se ale tak stane, dal si v této sezóně za cíl vyhrát extraligu. Minulý rok se jeho týmu nepodařilo obhájit titul mistra, tak vám držím, kluci, palce, aby to letos klaplo. 

Foto: CARTEL productions

Láska ke sportu je jeho nedílnou součástí a promítá se tak do celého jeho života. Když vybíral vysokou školu, kromě nezbytného kritéria, aby ho obor bavil, musel volit také s ohledem na svou vytíženost, tedy najít školu, která bude ochotna jednat s ním individuálně a flexibilně. Jediná škola, která mu vyšla vstříc, byla pražská zemědělka, kde si vybral provozní ekonomickou fakultu. A byla to evidentně dobrá volba. Tomáš o své alma mater mluví opravdu s radostí v hlase, vzpomíná na kampus, který je podle něj jako jediný podobný těm snovým kampusům z amerických filmů, a celé vyprávění podtrhuje tím, že se školou dodnes spolupracuje a sám tam například přednáší. Když se zeptám, že je to ale přeci jen zemědělka, tak jaké je klasické uplatnění absolventů, kontruje mi, že manažerské, marketingové a ekonomické obory jsou tam na super úrovni s uplatněním v jakémkoli odvětví, jako hlavní dvě uvádí právě bankovnictví a automotive. 

Foto: CARTEL productions

Už v prváku si uvědomil, že potřebuje nějakou praxi, až se bude po studiích ucházet o zaměstnání. Na brigádu do Komerční banky se dostal přes klasický inzerát. Zaujala ho možnost pracovat na webu, tak to zkusil. Práce ho bavila, a to se prostě musí odrazit na kvalitě. Tedy minimálně u Tomáše to tak bylo, protože asi po roce mu nabídli práci na plný úvazek jako content manažer. Najednou se mu otevřel svět plný možností a nových výzev. "Ta pozice pro mě splňovala všechno, co mě v té době zajímalo - ekonomie, digitál, komunikace. Najednou jsem se od webu dostal k sociálním médiím. Za těch 5 let jsem se dotkl tolika projektů a tolik jsem se naučil a posunul. Tohle je to, co mě baví." To, že v Komerční bance Tomáš pracuje už šestým rokem je hlavně tím, že jeho práce není stereotypní. "S každým novým projektem přichází nová výzva. Ale hned vedle toho stojí náš tým. Lidé, které kolem sebe mám jsou další důvod, proč by mě nenapadlo odcházet. Fungujeme nejen na pracovní bázi, ale hlavně na té lidské, kamarádské," dodává a pokračuje: "Propojení sportu a práce je to nejdůležitější, co jsem podle mě dokázal přenést do práce. Probouzet v lidech týmového ducha a objevit v nich jejich tah na branku." Tomáš svoje trenérské schopnosti prostě nezapře ani v práci.

Foto: CARTEL productions

Kormě klasických benefitů, které banka svým zaměstnavatelům nabízí, si Tomáš ale nejvíc váží toho, že banka svým lidem dokáže vyjít vstříc v různých životních situacích. Hned to uvádí na situaci: "Třeba mě, když se mi teď narodila malá o 3 týdny dřív a já jsem vůbec neměl vyřešený předávání práce a všechno kolem, banka mi tak neuvěřitelně vyšla vstříc, všechno jsme to vyřešili, a to jsou přesně ty věci, které utváří pro mě ten vztah mezi mnou a zaměstnavatelem, kterého si díky tomu můžu vážit." Před rokem Tomáš postoupil zase o stupínek výš a dnes je manažer sociálních médií. A přitom to, že šel do bankovnictví je vlastně taková náhoda. "Já jsem tam šel hlavně kvůli té pozici, až později jsem si k bankovnictví vyvinul nějaký vztah. A hlavně banky dnes už potřebuje každý. Bankovnictví ovlivňuje úplně každého z nás. Já jsem třeba teď zakládal pro svou malou dcerku spořící účet." Banka nabízí spoustu pracovních pozic, od IT, přes samotné bankovnictví, po kreativní práce jako je právě v marketingu a komunikaci sociálních médií.

Foto: CARTEL productions

O své budoucnosti má Tomáš celkem jasno. Až nebude tolik aktivní ve vrcholovém sportu, o to víc aktivní bude jako otec. Moc se těší, až se jeho dcerka začne seznamovat se sportem a on jí bude průvodcem. Sama se bavím představou, jestli si ta malá princezna vybere třeba balet, úplně vidím Tomáše, jak se učí demi pilié. Protože jak sám říká: "Ten konkrétní sport musíš aktivně dělat, abys mu rozuměl a mohl pak dál trénovat." A co se týká práce, Tomáš má svůj osobní to do list, co by ve své práci chtěl vylepšovat, a dokud nebude prázdný, z práce neodejde. Ale jako každý správný sportovec ví, že je stále co vylepšovat, takže si neumí představit, že někdy prázdný bude. Což ale říká s úsměvem a dodává: "Já se tady nemůžu mít lip." 

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější