reklama
 
Video: Cartel |  03:37

Od skejtu a graffiti k designu. Matěj si šel za snem a teď dává tvář webům

Matěj pracuje jako product designer v mediálním domě Economia, ale pokud byste mu ještě před dvěma roky řekli, že v ní bude touto dobou pracovat, nevěřil by vám. Tehdy měl v merku pár agentur, ve kterých by rád pracoval. Nemyslel si ale, že by se mohl se svými zkušenostmi z menších firem najednou začít podílet na webech s milionovou návštěvností denně.
reklama

Na pracovní pohovor do Economie byl pozván na základě doporučení firmy Švejda Goldmann, se kterou spolupracoval na několika projektech. V té době už věděl, že mu jeho předešlé pohovory v různých agenturách dopadly dobře. ,,Když jsem šel na pohovor do Economie, byl jsem naprosto v klidu. Říkal jsem si, že buď mi dopadne, což bude pecka, nebo si alespoň udělám představu, jak probíhá. Vzal jsem si s sebou své portfolio, které jsem ale nakonec nepotřeboval, protože pohovor byl úplně jiný, než jaké jsem dosud zažil. Spíš než hezké obrázky, které v dnešní době umí dělat kdekdo, je totiž zajímalo, jak uvažuju. Kladli mi otázky, jak bych řešil různé věci, což mě hodně bavilo," vzpomíná Matěj.

Foto: Václav Vašků

Když do Economie nastoupil, bylo mu jasné, že práce bude hodně. Zároveň ale věděl, že v tak velkém mediálním domě bude mít spoustu možností, v čem se bude moct realizovat. Začínal na pozici web designer, v současné době pracuje jako product designer. ,,Moje pracovní pozice se stále vyvíjí. Začínal jsem dolaďováním prvků v již daném designu nebo jsem se věnoval uživatelské zkušenosti. Nejprve jsem dělal změny, které nebyly na první pohled vidět, ale člověk si jich všiml tak, že se mu článek lépe četl. Později jsem pracoval na větších věcech, jako byl například redesign počasí na Aktuálně.cz. Nyní působím jako product designer, což znamená, že se postarám nejen o vizuální a uživatelskou stránku, ale vidím do daného produktu a nebojím se být přímo jeho součástí. Sedím například na schůzkách, kde se řeší jeho obsah, nebo technické zpracování. To mi pak pomáhá ušít to takzvaně na míru," vysvětluje Matěj.

Foto: Václav Vašků

Matěj oceňuje architekturu budovy Economie a tým lidí se kterými pracuje. ,,Pracovat v budově, kterou navrhl Ricardo Bofill, to se vám ani za rok neokouká. A to důležitější je ta parta lidí, co tu je. Snažíme si maximálně vyjít vstříc. Mám to tu fakt rád."

Od skejtu a graffiti k designu. Jak šel Matěj za svým snem? | Video: Cartel |  03:37

Na Matějův dosud největší pracovní úspěch se právě díváte. Považuje za něj totiž nový web Studenta.cz, na kterém v poslední době pracoval. ,,Když jsem do Economie nastoupil, byl jsem sice do práce zapálený, ale neměl jsem tolik znalostí a zkušeností, jaké mám teď. Po více než roce můžu říct, že jsem se posunul o kousek dál. Studentu jsem už dělal sám a chci na ní dál makat, protože jsme teprve na začátku cesty. Těšim se ale i na jiné projekty tady v Economii, nebo co si ve volném čase čmárám doma," svěřuje se Matěj se svými plány do budoucna.

Matěje můžete sledovat na Instagramu.

Foto: Václav Vašků

Zjistěte o Matějovi víc ve videu v úvodu článku.

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější