reklama
 
Daniel Pražák úvodní fotka úprava 2

Fenomén: #06 Vzdělání. Mladý učitel Daniel Pražák a sonda do českého školství

Škola a učení jsou neodmyslitelnou součástí našeho života. Jak školy a jejich ředitelé podporují výuku žáků na základních školách a mohou vůbec čeští učitelé přicházet s novými nápady? A co znamenají ty pověstné rámcové vzdělávací programy? Na tyto a další otázky v novém díle Fenoménu odpovídal učitel, student a místopředseda projektu Otevřeno Daniel Pražák.
reklama

"Z nedávného výzkumu vyplynulo, že až šedesát procent českých učitelů je silně ohroženo syndromem vyhoření, což je šílené číslo. Protože nám aktuálně chybí až pět tisíc učitelů, to číslo v příštích letech raketově poroste. To si zaděláváme na pořádný problém," varuje Daniel Pražák.

V podcastu se taky dozvíte, proč si přestávají Češi vážit kantorů a jak to udělat, aby v nich opět viděli autoritu. Proč není dobrý nápad šetřit na lidech, kteří učí ostatní, ale taky třeba jaká je role vlády při určování směru školství a co si Daniel Pražák myslí o současném ministru školství Robertu Plagovi.

Že bychom si měli učitelů vážit, to je tak nějak jasné. Co dalšího ale můžeme sami udělat proto, aby byla výuka na našich školách kvalitnější? Poslouchej Fenomén, dozvíš se to. 

Edit podcastu: Ondřej Neufus 

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější