reklama
 
mladí, bydlení

Brňáci, láká vás sdílené bydlení s dalšími mladými lidmi? Přihlaste se

Projekt Symbios totiž nabízí společné bydlení studentům Masarykovy univerzity a mladým lidem, kteří opouští dětské domovy. Přihlásit se do tohoto projektu mohou všichni studenti Masarykovy univerzity, kteří budou mít v době nástupu dostudovaný vyšší než první ročník. Ti se tak budou moct podílet na vzniku a vývoji smysluplného a unikátního projektu v ČR.
reklama

Díky tomuto projektu se mladí lidé, kteří právě opouští dětský domov, lépe zapojí do běžného života a překlenou složité období. "Mladým dospělým bychom v zásadě chtěli usnadnit vstup do samostatného života. Díky sdílení bytu se studenty vyšších ročníků budou mít určitou možnost sdílet své problémy, získat nové přátele a také určitým způsobem předpřipravené pracovní pozice," říká vedoucí projektu Bohuslav Binka z Fakulty sociálních studií MU.

I studentům přináší tento projekt výhody a to především v nižším nájemném, než je v Brně běžné. Dále budou mít k dispozici prostory pro kulturní a vzdělávací akce, takže se mohou pustit do pořádání koncertů a rozvíjet svůj potenciál. "Samozřejmě hlavní výhoda spočívá v samotném sdíleném bydlení. Uvidí svět zase z jiného úhlu," dodává Binka. Ve společných prostorech se bude otevírat bistro a kavárna, což poskytne pracovní příležitosti rovnou v "domě".

Souboj: Privát vs. kolej? Jak si vybrat?
Studenta
Souboj: Privát vs. kolej? Jak si vybrat?
11. 9. 2017

Z došlých přihlášek se vybere sedm nájemníků z řad studentů, kteří se pustí do speciálního bydlení. Tomu však bude předcházet pohovor a seznamovací týden. K nastěhování dojde už ke konci června, aby se obě strany oťukaly ještě před začátkem semestru.

Přihlášku lze podat do 6. března 2019 a stačí k tomu jen poslat životopis a motivační dopis. Více info na webu projektu Symbios.

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější