Zkusili jsme: Nejkrásnější a nejtenčí notebook

Zkusili jsme: Nejkrásnější a nejtenčí notebook

Ultrabooky mají různé podoby, jednu z nich určila před několika lety společnost Lenovo, když představila řadu zařízení Yoga. Takzvané konvertibilní notebooky dostaly kloub, díky kterému lze klávesnici a displej otevřít v libovolném úhlu až do maximálních 360 stupňů. Yoga 3 Pro je doposud tím nejtenčím a z hlediska designu nejpozoruhodnějším, co Lenovo, ale i kdokoli jiný, na tomto poli vymyslelo.

Ani po více než roce od uvedení na trh nepřestává netradiční konstrukce kloubu Yogy 3 Pro fascinovat. Připomíná kovové tahy u hodinek, je podobně precizně poskládaní z neuvěřitelných osmi set dílků. Nic luxusnějšího zatím u notebooku nikdo nepoužil. Yoga 3 Pro je tak profesionální pracovní nástroj pro ty, kdo si zároveň potrpí na luxus a styl. A ačkoli je k dispozici i v konzervativnějším stříbrném provedení nebo vyloženě luxusní zlaté, tou pravou barvou, která k tomuto notebooku pasuje, je originální oranžová. Výrazná barva ještě podpoří atraktivní vzhled notebooku.

S tloušťkou jen 12,8 mm patří Yoga 3 Pro stále mezi rekordmany, přitom tenká konstrukce neznamená kompromisy v kvalitě zpracování. Ta je příkladná a notebook působí velmi pevným dojmem. S nízkou tloušťkou jde ruku v ruce i nízká hmotnost, která začíná těsně pod hranicí 1,2 kilogramu, tohle je ideální notebook pro ty, kdo jsou neustále v pohybu a na cestách.

Lenovo Yoga 3 Pro

13,3“ ultrabook inspirovaný vámi

Inteligentní notebook, který se vám přizpůsobí

» Čtyři režimy použití: Notebook, Stojánek, Stan a Tablet.

» Mimořádně tenký a lehký.

» Inovativní provedení pantu pro maximální stabilitu.

» Inteligentní software pro optimalizaci prácese zařízením Yoga podle vašich požadavků.

Jedním z lákadel, ale zároveň trochu strašákemYogy 3 Pro je její IPS displej s úžasným rozlišením 3 200 x 1 800 pixelů. Především nová Windows 10 se již naučila s takto vysokým rozlišením i na malé úhlopříčce 13,3 palce docela dobře pracovat, jenže to zatím stále neplatí pro všechny aplikace, především ty staršího data vydání. V některých programech tak bude uživatel na displeji „lovit“ titěrné lišty a ikony. Superjemný dotykový displej je ale vynikající například na čtení dlouhých dokumentů, v tabletovém módu je studium materiálů velmi pohodlné.

Vysoké rozlišení zároveň znamená vyšší nároky na výkon a paměť notebooku. Yoga 3 Pro tak není určena těm, kdo potřebují počítač pro náročné matematické výpočty, nejrůznější simulace nebo práci se složitou grafikou. Ačkoli úsporný procesor Core M a základní porce 4 GB RAM stačí, v tomto případě bychom doporučili připlatit si za provedení s dvojnásobkem operační paměti. V neposlední řadě znamená vysoké rozlišení i určitý kompromis z hlediska výdrže baterie. Lenovo udává maximum přes sedm hodin a v praxi se lze při klasické „kancelářské“ práci tomutonúdaji přiblížit, při vyšších nárocích na výkon samozřejmě výdrž klesá. Většině uživatelů by to mělo stačit, ale na druhou stranu jsou na trhu notebooky s výrazně delší výdrží.

Foto: Studenta

Yoga 3 také zaslouží pochvalu za kvalitní touchpad a pohodlnou klávesnici s podsvícením, u které je ale potřeba mít na paměti, že jí chybí šestá řada, která obsahuje funkční klávesy. Zmizelo i pár dalších tlačítek, jako třeba klávesa Insert. I u Windows notebooků je to čím dál běžnější praxe, ale kdo je zvyklý na klasická FN tlačítka, mohl by tu být nepříjemně překvapen.

Lenovo Yoga 3 Pro je atraktivní notebook pro dnešní mobilní dobu. Jeho tenké tělo nepřestává udivovat a ačkoli skrývá některé kompromisy, patří Yoga 3 Pro k lákavým nástrojům. Obzvlášť, když už lze testované základní provedení pořídit za cenu zhruba 23 000 korun. My bychom doporučili zvážit příplatek za dvojnásobnou RAM, naopak v době cloudových služeb a levných domácích síťových úložišť považujeme za téměř zbytečné chtít více než základní 128 GB SSD disk.

Text: Luděk Vokáč

Foto: oficial

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější