8 věcí, které nedělat na prvním rande

8 věcí, které nedělat na prvním rande

Jste nervózní, nejistí a bojíte se, že se vám na prvním rande stane trapas? Přečtěte si 8 věcí, které by jste neměli dělat na prvním rande, pokud nechcete druhou osobu vystrašit. 

1. Nechoďte na první rande opilí!

Tato rada by měla být naprosto zřejmá, ale i přesto se to občas stává. Oslňte svou potenciální druhou polovičku vaším opravdovým humorem a ne zbytky alkoholu v krvi.

2. Krkání, prdění a vydávání divných zvuků

Ne! Ne! Ne! Tohle se prostě nedělá a už vůbec ne pokud jste někde v restauraci. Nejste přeci křupani, co nehledí na ostatní a vypouští to kde se dá. Když  vám to náhodou ulítne, tak se omluvte a hlavně to nechtějte zachránit trapnými hláškami typu: „No co? Je to přirozené"; nebo „přece si to nenechám vyvalit bokem."

3. Nemluvte o svých EX.

Opravdu nepotřebuju vědět, že tvoje bývalá uměla nejlepší svíčkovou, a nebo že tvůj bývalý byl nejlepší ve fotbale! Jak muži, tak ani ženy nemají rádi vyprávění o svých ex na prvním rande. Měli byste se navzájem poznávat a povídat si o svých zájmech.

4. Nemluvte o dětech a vdávání.

Měli byste postupovat pomalu. Děti a manželství jsou vážná věc, která by se neměla řešit na prvním rande. Chcete se vdát na pláži u moře a mít dvě děti Lindu a Šimona? Raději si to nechte prozatím pro sebe. Mluvení o těchto věcech může udělat z vašeho rande katastrofu.

Foto: Studenta

5. Pozor na příliš mnoho informací.

Nepřehánějte to se svěřováním. Je pravda, že první rande je od toho, abyste se lépe poznali, ale zas nemusíte vybalit celý svůj život v prvních 45 minutách. Jděte na to pomalu, začněte obecnými věcmi, jako jsou vaše záliby, jaký sport máte nejraději, atd. Nemusíte hnedka sdělovat, že máte problémy s matkou, nebo že musíte platit obří alimenty na své děti z předešlého manželství.

6. To rande není s vaším telefonem!

Na potřebu neustálého kontrolování vašeho telefonu každé dvě minuty můžete pěkně dojet. Není nic horšího, než snažení se o rozhovor s osobou, která je neustále přilepená k obrazovce svého telefonu. V dnešní době už je naprosto normální mít svůj telefon vyndaný na stole, ale na začátku randění to není nic zdvořilého. Reagovat na každé pípnutí, zazvonění a vibraci je opravdu rušivé a zbytečné. Neodradilo by vás, kdyby se člověk, s kterým  jste na prvním rande, věnovala více telefonu než vám?

7. Nebrat s sebou kamaráda.

Ne, ne, ne a ne.

8.  Jak se (ne)zachovat po rande.

V dnešním světě využíváme textové zprávy a sociální  média  jako prostředek komunikace po našem rande. Existuje několik pravidel, které bychom všichni měli dodržovat. Pokud jste měli nádherný čas a cítit se jako v nebi, klidně to dejte vašemu rande vědět. Ale není zpráva jako zpráva.

Dobrá zpráva: „Byl to opravdu krásný večer. Díky”

Špatná zpráva: „Panebože včera to bylo fakt mega suuuuper!!! Seš fakt úžasný/á, nemůžu se dočkat, až se znovu uvidíme. Nechceš zítra poznat moje kamarády? Dej vědět.

Papa.”

Jedna rada na závěr. Pokud jdete na první rande, nehrajte si na FBI a zkuste si druhou osobu předem neprolustrovat na všech sociálních sítích. Není to kouzlo právě v té natěšenosti a zároveň nejistotě, co se o tom druhém dozvíte?

Text: Tereza Brejchová

Foto: pixabay.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější