Blíží se Movember – oknírkuj se od hlavy až po paty!

Blíží se Movember – oknírkuj se od hlavy až po paty!

Buď na podzim trendy a zároveň podpoř dobrou věc. Pořiď si slušivý knírek! Ať jsi kluk nebo holka, můžeš ho mít, a to prakticky kdekoliv. 

Taky jste si v posledních letech všimli té zvláštní módy? Knírek pod nosem mužů není ničím neobvyklým, ale proč si je u všech všudy věší holky na uši nebo nosí na prsou? Móda knírků se nevyvrbila jen tak náhodou. Původně vznikla jako drobná rebelie hipsterů, kteří komickým antimoderním knírkem à la Salvador Dalí zesměšňovali komerční ideál módy a stylu. Upjatá společnost tento trend ale nakonec sama převzala a dala mu charitativní význam.

Co je Movember?

Rakovina prostaty nebo varlat je dnes bohužel velice častým onemocněním mužů, a to v jakémkoliv věku. Tato zákeřná nemoc člověku nevezme jenom zdraví, ale i část sebe sama. Listopadová kampaň Movember vznikla jako charitativní akce na sbírku finanční prostředků pro výzkum této podlé nemoci a zároveň k šíření povědomí i psychické podpory. Nejen peníze, ale i drobný úsměv a sounáležitost mohou v boji proti tomuto druhu rakoviny velice prospět.

Foto: Studenta

Bujný vous pro každého a všude

Chceš podpořit kampaň Movember nebo se ti líbí knírková móda? Buď originální a nespoléhej se jenom na knírek pod nosem – obzvlášť jsi-li holka.

Oknírkovat se můžeš od hlavy až po paty. Máš-li doma obyčejný dámský nebo pánský kabát oživ jej vtipnými knoflíky, plackou nebo broží, které seženeš na internetu či v galanterii. Stejně rozveselíš i nudnou šálu nebo klobouk.

Speciálně holky si mohou pořídit krásné šperky – řetízky, náušnice, náramky či prstýnky s knírkovým motivem. Vlastnoručně vyrobený filcový knírek můžeš přišít i na baleríny nebo sportovní obuv. Maskovaný společník na tvých botách určitě pobaví.

Udělej si originální tričko

Patříš-li mezi domácí kutily, vyrob si originální tričko nebo ozdob jakýkoliv jiný kousek z tvého šatníku. Následující postup lze použít na džíny, džínové šaty i bavlněný kabát.

Foto: Studenta

Připrav si:

  • Bavlněný kousek oblečení nebo džínovinu
  • Nažehlovací záplatu (v ukázce použita černá bavlněná záplata a stříbrná nažehlovací fólie se třpytkami)
  • Papíry
  • Tužku
  • Nůžky
  • Křídu
  • Špendlíky a jehlu
  • Nit v barvě záplaty
  • Žehličku

Postup je zcela jednoduchý. Vytvoř si šablonu zajímavého knírku, který poté obkresli křídou na záplatu a vystřihni nůžkami. U kroucených knírků si můžeš pomoci zaoblenými manikúrními nůžtičkami.

Oblékni si tričko na sebe a špendlíky vyznač záchytné body, kam knírek umístíš.

Nakonec látku podlož čistým bílým papírem, přilož záplatu a tu opět zakryj dalším čistým bílým papírem.  Žehličku nastav na teplotu pro bavlnu, vypni napařování a středním tlakem látku žehli 15 – 20 vteřin.

Pozn.: Nažehlovací fólie bez problémů drží sama. Bavlněná záplata se může po vyprání trochu odlepovat, proto ji kolem dokola raději obšij nití.

Foto: Studenta

Ať už se přidáš k hnutí Movember, nebo ne, novým knírkovým outfitem alespoň pobavíš sebe a okolí. Zároveň nikdy nevíš, koho venku potkáš – třeba právě někoho, kdo váhá, zda se nechat či nenechat vyšetřit. Přejeme ti krásný podzim!

Připravila: Eliška Kučerová (http://www.otto-shop.cz)

Foto: Zuzana Slottová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější