DEBATA: Studenti práv chtěji odhalit Tajemství korupce!

DEBATA: Studenti práv chtěji odhalit Tajemství korupce!

„Proč se v České republice nedaří vyšetřovat korupční kauzy? Jak konkrétně ke korupci ve státní správě dochází? A co s tím můžeme udělat?“ Na tyto otázky budou hledat odpověď studenti českých právnických fakult v rámci debaty, která se uskuteční 3. dubna v Praze.

V posledních letech vznikla v ČR celá řada neziskových organizací a občanských sdružení, jejichž cílem je potírání korupce. Jedním ze způsobů, jak tohoto cíle dosáhnout, je nepochybně osvěta a vzdělávání těch, kteří mohou v této oblasti něco změnit. Inventura demokracie, Česká pozice a Common Law Society ve spolupráci s Konrad-Adenauer-Stiftung zaměřili svou aktivitu na studenty právnických fakult. Je to logické: Právě z nich se jednoho dne stanou státní zástupci, soudci, advokáti, ale i vysocí úředníci, kteří budou korupci řešit.

Proto po českých fakultách vyrazila „roadshow“ s názvem Tajemství korupce v ČR. Pořadatelům se podařilo zajistit kvalitní řečníky s bohatými zkušenostmi z praxe. Na debatě v Praze vystoupí: Lenka Bradáčová, prezidentka Unie státních zástupců, mediálně výrazná státní zástupkyně, dále István Léko, šéfredaktor magazínu Česká pozice, který pravidelně informuje o korupčních kauzách. Třetím hostem bude Zdeněk Ondráček, bývalý detektiv Útvaru pro odhalování korupce, který se podílel na vyšetřování kauzy Opencard či bývalého šéfa NKÚ Dohnala. Ondráček vzbudil mediální rozruch, když odešel od policie znechucen poměry, které panují kolem (ne)vyšetřování korupce. Moderátorem debaty bude Jirka Boudal, zakladatel iniciativy Inventura demokracie a nyní člen Ekologického právního servisu, kde se věnuje transparentnosti a kontrole státních podniků.

Kdy a kde?

Debata se uskuteční v úterý, 3. dubna v 16:30 v místnosti 120 pražské Právnické fakulty (Nám. Curieových 7, zastávky MHD „Právnická fakulta“). Akce je samozřejmě přístupná veřejnosti a všichni jste srdečně zváni. Po krátké úvodní přednášce bude následovat diskuze, ve které budete všichni moci vyjádřit svůj názor.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější