Dokonalý život: O čem to je?

Dokonalý život: O čem to je?

Richard je pár let po škole, nic mu nechybí, jen jakási neuchopitelná touha, divný pocit, že něco potřebuje nalézt. John, kdysi úspěšný ředitel, vyhozený za podivných okolností, čeká na další příležitost. Když se náhodou potkají, začíná divoká cesta nejen okolo světa, ale i napříč časem. Tajemnost Johna, napětí příběhů, rychlé vyzrání Richarda, fantazie prolínající se s realitou, to všechno je strhující, ale na rozdíl od jiných knih je zde něco navíc. Kniha je jakási „moderní bible“, nabízí možnosti, aniž by chtěla poučovat.

STUDENTA KNIŽNÍ TIP:

Chtěli jsme vám doporučit knihu, která nás ve Studentě v poslední době nejvíc zaujala. Dokonalý život je nám blízký, protože popisuje životní situaci, která může za několik let potkat každého z nás. Na druhou stranu jsme nechtěli trapně psát recenzi, nebo vám jednoduše poslat odkaz na eshop, takže jsme oslovili přímo autora knihy, Pavla Vosobu, aby nám své poslední dílo představil. A ten "recenzi" své knihy pojal naprosto unikátně...

Konverzace autora a mladého studenta na LinkedIn:

Dobrý den, četl jsem s vámi rozhovor, rád bych si vás přidal do sítě. Mohl bych mít na Vás otázku? Mohl bych se od Vás učit a získat cenné informace ohledně byznysu a světa okolo něj?“ Lukáš.

Lukáši, s radostí si vám přidám do sítě. Je něco konkrétního, co byste chtěl vědět?“ Pavel.

„Je mi 19 let a mám s kamarádem nápad na mobilní aplikaci, kterou bychom chtěli realizovat. Aplikace je jedinečná a doposud nebyla vytvořená. Nabízíme podíl ve firmě za určitou finanční částku. Chci změnit svět a vytvořit něco velkolepého a věřím, že i Vy jste takový.“ Lukáš.

A co konkrétního změníte, když se stanete bohatým?“ Pavel.

To ještě nevím, ale určitě to bude veliké. Když máte peníze tak můžete změnit skoro cokoli.“ Lukáš.

„Tak to není, svět dokáže změnit jenom ten, kdo hledá svoje poslání a věří, že ho najde. Zkuste knihu Dokonalý život.“ Pavel.

Vo čem to je a kdo to napsal?“ Lukáš.

Já.  Asi, je to trapné nabízet sám sebe. :)“ Pavel.

Foto: Studenta

Dočetl jsem vaši knihu, je skvělá!“ Lukáš.

Raději napište, jestli vám nějak pomohla.“ Pavel.

No, vždycky jsem si myslel, že člověk vystuduje, nechá se zaměstnat nebo začne podnikat a vydělávat velké peníze, stane se úspěšným, koupí si dům, jezdí na dovolenou, ožení se, má děti. Jenže vy píšete, že to nemůže být hlavním smyslem života, protože dnes to všechno lidi mají a přesto jsou nespokojení a nešťastní.“ Lukáš.

To jste fakt z toho vyčetl? Tak jednoduše a přímočaře bych to sám nenapsal.“ Pavel.

Taky už chápu, co jste myslel, když jste psal, že svět změní jenom ten, kdo hledá sám sebe a věří, že se najde.  Ty příběhy v knize, jsou vaše?

Záleží na tom?“ Pavel

Vy sám jste to dokázal, zůstat sám sebou, nepodlehnout pohodlnosti a jistotě?“ Lukáš.

Nepřetržitě podléhám! Je to celoživotní boj – všechno je tak blízko, na dosah, stačí trochu „uloupnout“, „ukradnout“, vždyť to dělají všichni. Ale když se desetkrát, dvacetkrát zvednete, jste silnější a šťastnější. Opravdová nezávislost a svoboda je omamná droga, ale asi není pro každého, zvažte to – tlak okolí, rodičů, společnosti bude veliký.“

Mám v to jasno, chci to zkusit jako Richard ve vaší knize. Je to strašně přitažlivý! Chci najít sám sebe a udělat velké věci.“

Foto: Studenta

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější