Fotbal to je hra. Ne věda.

Fotbal to je hra. Ne věda.

Vyhodnocení Tématu týdne.Téma o fotbalistech a jejich inteligenci v některých diskutujících probudilo vzpomínky na konkrétní sportovce, kteří v hlavě nic kromě zelené trávy neměli. Vystačili si jen s rychlýma nohama a svalnatou postavou - ta jim zajistila hezké holky. Diskutující, které jsme vybrali jako nejlepší, se snažili přijít na to, proč tomu tak je.

Pokračování nabídlo dva dívčí pohledy na fotbal. S jedním z nich se ztotožnila diskutující  s nickem Studentka. Stejně  autorka textu považuje fotbal za nádherný.

Toto téma týdne je prozatím poslední soutěžní. Připravili jsme pro vás novou soutěž, které se můžete zúčastnit, když se stanete fanoušky Studenty na Facebooku. Každý týden získá jeden z vás poukázku na 500 Kč do internetového obchodu Vltava. To se může před Vánoci hodit, ne?

Rubrika Téma týdne však samozřejmě nekončí a již zítra otevíráme novou otázku: Jak je to s ve vztahu s placením? Kdy by měl platit muž a kdy by peněženku měla vytáhnout žena? Těšíme se na vaše názory.

Vítězné příspěvky:

Steve

Proč jsou v mnoha případech fotbalisti hloupí? Sport je jejich práce. Vezměme si příklad nějaké jiné práce - třeba kuchař. Kuchař musí znát spoustu receptů, spoustu kombinací jak připravit dobrý pokrm, musí umět správně odhadnout teplotu pouhým pohledem na maso na pánvi atd. možná se to nezdá jako věda, ale já to obdivuji a vzalo by mi to spoustu času než bych se tohle naučil. Co musí znát fotbalista? Logicky pravidla. Co dál? Nějakou tu taktiku. Dál? Po teoretické stránce už v podstatě nic. Problém je, že tohle všechno zná i průměrný fanoušek, zatímco kouzla na talíři průměrný divák "prima vařečky" prostě nevymyslí. Problém je, že oni toho víc znát nepotřebují, pak už je potřeba jenom trénovat a být tak nejrychlejší a nejlepší. To jestli si ke sportu střihnou nějakou vejšku, to už je jiná věc, protože to není nutné a ani nijak požadované. Pokud to velmi zjednoduším, tak když chci dostat dobrou práci a vydělávat hodně peněz, musím vystudovat vysokou a pak absolvovat spoustu pohovorů. Když se chci stát profi fotbalistou, musím umět rychle běhat a trefit míčem branku. Tohle musím dělat pokud možno na 110% a tak dlouho, dokud si mě někdo nevšimne. ........ No a abych odpověděl na otázku proč mají fotbalisti spoustu holek, vypůjčím si, po vzoru autora článku, citát z Ivánku, kamaráde: "Víš co se u nás řiká? Že silnější pes mrdá."

Ajťák

Tak přesně kvůli podobnejm hovadum hází většina lidí "čutálisty" do jednoho pytle. Ale myslím, že autor článku by se měl více zamyslet nad příčinou tohohle stavu, když už o tom píše... Proč jsou fotbalisti - potažmo jiný sportovci masového sportu - považovaný za hloupý (a to kolikrát opravdu jsou)? Je na to spousta teorií, tak připojím i tu svou. Předem předesílám, že jsem student VŠE, fotbal jsem hrál závodně do 15 let (nižší mládežnické soutěže, tedy hra za občasnou klobásu po zápase:-)), dnes hraju akorát pro zábavu,malej fotbal a "sranda matche". K věci. O mladé fotbalisty (a šikovné obzvlášť) je u nás i ve světě obrovskej zájem, fotbal je komerční masovou záležitostí, točí se okolo ohromný peníze. Jelikož svět jde neustále kupředu, všechno musí být rychlejší atd., tak sou kladeny větší nároky na nás na lidi, a samozřejmě i na fotbalisty. Dneska už to zdaleka není jen o zábavě. Hráč, pokud chce něčeho dosáhnout, musí začít úplně od malička, kdy se ještě nemůže sám rozhodovat. Zde vidím první podnět k diskuzi: rodiče. Většina to nejspíš myslí dobře, že dají dítě na sport/klavír atd. (něco děti dělat musej). Ale když vidim párek sotva dospělých rodičů, co řvou na malý 4-letý dítě, ať sebou hejbne, že z něj nic nebude, když se bude na hřišti flákat a dítě úplně psychicky i fyziycky v pytli, tak z toho bych blil a ty rodiče na místě zfackoval. A to rozhodně není žádná výjimka! Stále víc rodiče tlačí na svoje děti, aby je už od mladého věku dostali třeba z finanční tísně. Makej ať tě nemusim živit nadosmrti. Třeba tě někdo koupí a budeme mít za tebe prachy. U malejch dětí, který nic nechápou! Druhá věc je, že trh si tohle chování žádá. Dnešní scouti už nehledaj jen dospělí fotbalisty nebo dorostence. Ale zaměřujou se na desetiletý kluky, popř. ještě mladší, podepíšou s rodičema smlouvu a už je jejich. Ano, rodiče maj peníze. Ano, dítě má aspoň zajištěnej určitej živostí standart. Ano, podporujou dítě ve studiu, ale NE na úkor fotbalu. Pak se nikdo nemůže divit, když desetiletýho kluka v podstatě vytrhnou ze života, školy, kamarádů, tak z něj nebude intelektuál. Ten kluk má za úkol hlavně běhat za míčem a už mu nikdo neřekne, že by se měl taky učit, že většina dospělých fotbalistů nehraje za prachy a že bude muset taky něco umět až vyroste. Skončí jako ten skladník z předchozího příspěvku...Další věc, kdyby vám nabídli prachy za zábavu, nebrali byste to? Člověk si na prachy zvykne rychle. A když mu je někdo dává, proč by se snažil i v něčem jinym (škola). Už to zkrátim,svojí zásobu myšlenek na toto téma jsem zdaleka nevyčerpal, ale kdo ty moje hemzy čet :))))

Studentka

Myslím, že už jen vzpomínka na velké zápasy je naozaj skvělá! Není zápas jako zápas. Nezapomenu jak jsem s tátou do pulnoci skandovala v obýváku s pivem v ruce a koukali spolu do "starý bedny" na zápas FC Chelsea vs. FC Porto v 1999 roce -UEFA Cup. Já řvala o dušu: "Góóól".. a máma vybehla z ložnice, že nech jdeme "někam".. Vubec mě netrápilo, že musím ráno vstávat v 5 hod do školy a táta do práce. Bylo to fakt skvělý!!! Odvtedy fotbal prostě miluji tělem i duší! Nechce sa mi věřiť, že odvtedy ubehlo už 10 let.. mám pocit jako by to bylo včera. Nesouhlasím s názorem, že ženy by fotbal hrát neměli i profesionálně, nebo jezdit F1.. Jsou rovnako skvělé a talentované jako muži, možná ne tak fyzicky silné..ale jsou :)! Kamarád mi řelk, že fotbal je pro něj nudný a nechápe jak se muže 22 lidí nahánět za něčím kulatým.. a za tolik peněz! Ja chápu fotbal jako taktickou a přemyšlenou hru s bojovým duchem talentovaných hráču celého tímu. Peníze se v klubech samozřejmě točí, ale pro hráče je duležitější hrát VELKÉ zápasy s rovnocenným soupeřem! V "kotly" jde o výzvu a obrovský zážitek pre hráčov i pro fanoušky.

Připravila Lucie Frydecká

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější