Game is not over

Game is not over

Mezinárodní festival studentských filmů Písek 2009 je akcí, na které rozhodně nesmíte tento podzim chybět? Ať jste čerstvý vysokoškolský prvák nebo absolvent, ať fandíte filmům celým srdcem nebo jen jeho pravou komorou, nenechte jej bez povšimnutí uplynout!

Město Písek - jihočeská Mekka studentského filmu. Právě tak by se dalo ve dnech 8. – 10. října popsat město, které bude letos již po deváté hostit Mezinárodní festival studentských filmů Písek. Pořadatelé festivalu, kterými jsou Soukromá vyšší odborná škola filmová v Písku ve spolupráci s Filmovou akademií Miroslava Ondříčka v Písku a městem Písek, navážou i tento rok na mnohaletou tradici filmového soutěžního klání a do píseckého Kina Portyč přivezou studentské snímky z více než dvaceti zemí světa včetně Česka.

Hlavními hybateli festivalu jsou jako každý rok studenti. Ti, kteří navštěvují písecké filmové školy, se podílí na jeho organizaci a ti ostatní - studující po celém světě - se ho účastí buď jako tvůrci promítaných děl nebo jako návštěvníci. Do soutěže devátého ročníku bylo vybráno 50 snímků z rozličných koutů světa – například z Portugalska, Izraele, Německa nebo USA. Stejně rozmanitá bude i letošní odborná porota, do které zasednou osobnosti jako mexický kameraman Antonio Riestra nebo spisovatelka Galina Poppová.

Srdce letošního festivalu bude jako v minulých letech tlouct opět v píseckém Kině Portyč, kde se bude odehrávat většina festivalového programu. Najdete zde festivalovou recepci s akreditačním centrem a potřebnými informacemi. Kromě promítání tu veřejnost může shlédnout výstavy ve foyer a hlavně dva hřeby programu – slavnostní zahájení a závěrečné vyhlášení vítězů spojené s udílením cen. Program bude rozdělen do sedmi soutěžních bloků, které navíc doplní to nejlepší z písecké FAMO. Nouze nehrozí ani doprovodnému programu – nejrůznější workshopy, diskuze a koncerty budou probíhat po celém městě.

Pokud se rozhodnete do Písku vypravit, vězte, že se během tří dnů potkáte nejen se studenty z celého světa, ale i s významnými osobnostmi nejen české kulturní scény. Po Písku se bude procházet třeba Varhan Orchestrovič Bauer nebo Milan Cais - známý to hudebník ze skupiny Tata Bojs. Navnadit se můžete festivalovou znělkou, kterou najdete na www.stream.cz pod profilem MFSF-09. Právě v duchu jejího hesla - GAME IS NOT OVER – se celý Mezinárodní festival studentských filmů Písek 2009 ponese. Veškeré podrobnosti a aktuality najdete na webových stránkách festivalu www.filmfestpisek.cz.

Jestliže se do Písku z nějakých nadpozemských důvodů vypravit nemůžete, nevěšte hlavu a nepropadejte panice. Studenta vám přinese vše zachycující reportáž přímo z filmového centra festivalového dějiště.

Eva Samšuková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější