reklama
 
Jak přivodit rodičům infarkt jedinou větou? Inspirujte se twitterovým fenoménem

Jak přivodit rodičům infarkt jedinou větou? Inspirujte se twitterovým fenoménem

Lidi si z lidí dělali legraci odjakživa. Zatímco ve středověku kvůli tomu přicházeli o hlavy či jiné končetiny, v počátcích moderní televizní zábavy za to dostávali Ptáky Kujóny. Dnes, v době zlaté éry sociálních sítí, se jede na „lajky“ a „retwíty“. Šikovný provokatér se tak může takřka přes noc třeba i proslavit. Stejně tak jako kanadský komik Nathan Fielder, co na Twitteru nabádá ke špatnostem už přes stovku tisíc followerů.
reklama

Fiedler má na americké Comedy Central vlastní pořad, kde radí neúspěšným podnikatelům, jak nezvyklým (a hodně vtipným) způsobem pozvednout svá podnikání. Někdy se mu úkol samozřejmě nepovede, ale to už je riziko „docu-reality comedy“, jak je pořad charakterizován. Na Twitteru pak vybízí mladé lidi k „experimentování“ pomocí sms pranků.

Anglický výraz „prank“ neboli „practical joke“ lze přeložit jako vtípek uplatněný v praxi, tedy faktický naschvál na někoho nahraný za účelem dotyčného více či méně krutě ztrapnit. A zatímco jsme si jako děti přehazovali neškodné apríly typu „máš díru v rozkroku“, Fielder využívá multimédií a provokuje široké spektrum slabších a nicnetušících povah někdy až k infarktovým situacím. Vtipkuje se o pohlavních nemocech, drogách i rozchodech.

Foto: Studenta

Na rodičích už Fielderovi příznivci experimentovali pomocí smsek typu „got 2 grams for 40$“, „Will dollar-store condoms work the same as regular ones?“ nebo „If you think you gave someone an STD, is it illegal not to tell them?“ a přítelkyním (ano, vtipkují nejčastěji kluci) zavařili mozky vzkazem „I haven’t been fully honest with you…“ a hodinovou ignorací telefonu. Screeny odpovědí pak mladí provokatéři posílají Fielderovi na profil a baví se jimi celý Twitter i přilehlé zábavné servery, které ze sociálních sítí čerpají náměty ke svým článkům.

I my v redakci jsme se pokusili přispět se svou trochou do mlýna a vymyslet pár SMS pranků:

  • Včerejší noc byla super, musíme zopakovat ;) (partnerovi, co je mimo město)
  • Kecy! Nechals školy? Vítej do klubu! (rodičům)
  • Dokud nezažiješ trojku, jako bys nežil (tátovi nebo přítelce)
  • Neblbni, tráva zdraví neškodí (rodičům)
  • Dneska není doma, stav se, zablbneme si (partnerovi na nočním)

Text: Markéta Paráčková

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější