Jak se stravovat poslední listopadový týden? Jezte ořechy, ryby a ovoce!

Jak se stravovat poslední listopadový týden? Jezte ořechy, ryby a ovoce!

Hvězdy neustále shlížejí na Zem a sledují jednotlivé studenty, jak se pachtí studentským životem a huntují si zdraví. Rozhodly se tedy, že každé znamení by mělo příští týden zasvětit alespoň jeden okamžik speciálnímu konkrétnímu jídlu, které bude mít blahodárný vliv na psychiku i fyzický stav! Co tedy 47. týden letošního roku jíst?

Beran (21. března - 20. dubna)

Příští týden by všichni Berani měli každý den schroupat alespoň šest kousků ořechů. Výběr je široký – para ořechy, vlašáky, buráky, mandle, pistácie, kešu, makadam, pekanové ořechy. Každý druh obsahuje důležité minerály a vitamíny a posiluje mozek! Akorát to nepřehánějte, jinak ztloustnete.

Býk (21. dubna - 21. května)

Kaki churma. Že jste to vy – býci, nikdy jste to neslyšeli? Zvláštní, protože toto ovoce se na pultech hypermarketů i vietnamských stánků objevuje již poměrně dlouho. Jasně, že je zdravé, protože je to ovoce, hlavně je ale neuvěřitelně dobré! Už tento obrázek vypadá neodolatelně…

Blíženci (22. května - 21. června)

Věděli jste blíženci, že byste měli alespoň dvakrát týdně spořádat talíř luštěnin? Chápeme, že je to trochu obtížné skloubit se společenským životem, ovšem pokud máte pár večerů volných a můžete prdět, co zadek ráčí, uvařte si hrách, cizrnu nebo fazolky.

Rak (22. června - 22. července)

Jíš v poslední době moc masa, takže bys příští týden měl/a trochu zmírnit jeho přísun a zaměřit své chuťové pohárky na jiné bílkoviny – zeleninové. Nebo zajdi do některé z vegetariánských restaurací, o jejichž existenci jsi zatím neměl/a ponětí.

Lev (23. července - 23. srpna)

Máš neodvratitelnou chuť jít do krámu a zakoupit si velkou tabulku čokolády a na posezení ji sníst? Tvoje tělo to příští týden zřejmě bude potřebovat. Proto volání své slinivky vyslyš a dopřej si něco sladkého. Ztratí se to a neztloustneš!

Panna (24. srpna - 23. září)

Hvězdy se zřejmě doslechly, že málo jíš. Ať už je to nedostatkem času, touhou po zhubnutí nebo leností jít si něco uvařit, pamatuj, že za den bys měl/a přijmout minimálně 1200 kalorií! Záleží samozřejmě na tvé tělesné konzistenci, ale dej si pozor, abys neměl/a problémy.

Váhy (24. září - 23. října)

Víš, co znamená ta šílená chuť na něco slaného, žravého každý večer, kdy sedíš v hospodě s přáteli? Že jsi dehydratovaný/á! Tak si zkus místo piva dát pár půl litru vody, jinak z těch mastných pochutin příští týden skonáš.

Štír (24. října - 22. listopadu)

Jídelní verdikt hvězd pro štíry na příští týden nás poněkud překvapil. Máte si totiž aspoň jednou koupit smažák s hranolkama a tatarkou! Nezdravost sama – pro tělo. Ale asi na to máte takovou chuť, že by bez smažáku přišel smažo-absťák.

Střelec (23. listopadu - 21. prosince)

Příští týden tě čeká náročné, přenáročné psychické a fyzické vypětí. Ačkoli to není příliš zdravé, jediné, co tě v následujících dnech udrží na nohou je kofein. Proto pij kolu, kafe, černý nebo zelený čaj, co hrdlo ráčí. Rozhodně ti to neuškodí.

Kozoroh (22. prosince - 20. ledna)

Ale ale! Co to tu máme, ptají se hvězdy. Jsou to kozorohové, kteří kašlou na své zdraví! Denně byste měli za den sníst alespoň půl kila zeleniny a ovoce, při čemž zelenina by z toho měla tvořit dvě třetiny. Jako vysokoškoláci si to množství snad spočítáte.

Vodnář (21. ledna - 19. února)

U vodnářů je příští týden naprosto jednoznačný. Hvězdy radí, že pokud jste Češi jako polena, měli byste se stravovat výhradně produkty, které vznikly na území našeho státu. Jako jsou domácí jablka, švestky, mrkve nebo brambory. Načerpáte z nich největší množství zdravotin.

Ryby (20. února - 20. března)

Nejen ryby, ale úplně všichni by měli minimálně jednou týdně jíst ryby! Pokud nechcete pít denně litry rybího tuku a obtěžovat tím své spolubydlící, zkuste si tu rybku někdy dopřát. Doplní vám to důležité prvky do každé části těla.

Sestavila: Anna Mrázová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější