Jak změnit svůj pokoj v les, pláž či smeťák

Jak změnit svůj pokoj v les, pláž či smeťák

Přebývat v pokoji se čtyřmi holými stěnami, plakátem z časopisu přilepeným izolepou a sem tam vyvěšenými svršky je možná úsporný způsob bydlení. Na dobré náladě a estetice vašemu pokoji ale moc nepřidá. Studentské kolejní buňky takto často vypadají, a proto spíše než prostor osídlený kreativní duší připomínají sterilní unimobuňky. Přitom změnit image z nudného prostředí na originální není těžké a z času naší každodenní prokrastinace to ubere jen chvilku.

Všichni zruční a kreativní studenti umění si mohou vytvářet krásné dekorace sami. Nám ostatním, manuálně nenadaným, nezbývá nic jiného než vložit částečnou důvěru do rukou odborníků. Lidé si stále často nechávají vyhotovovat fotky svých dětí nebo mazlíčků na velkoplošné formáty. Nač si taky kupovat tuctový obraz nebo plakát, který si před vámi už domů odneslo několik zákazníků, když je možné si na zeď přilepit motiv, který přesně odpovídá vašim představám.

V hlavní roli zeď

Nástěnné ozdoby jako fototapety nebo fotoobrazy dovolují každému, aby dal prostor své fantazii v co největším rozsahu. „Můžete si opravdu vybrat jakýkoli motiv. Vytvořit si něco, co nikdo jiný mít nebude. Můžete ale taky přijít a říct, že chcete nějaký obrázek třeba na téma ,divoká příroda‘, a my vám něco pěkného najdeme,“ říká Honza Biker, výrobní technolog z firmy Copy General, která tyto produkty zařadila do portfolia. „Spolupracujeme s fotobankou Isifa a Getty Images, tak vám můžeme fotografii i pomoct vybrat – od vtipných přes romantické, punkové až po třeba fotku Audrey Hepburn,“ dodává.

Ve vysoké kvalitě a různých velikostech si lze nechat vyrobit plakáty z vašich oblíbených fotek a vytvořit si tak zeď slávy, na které budou celebritou vaši nejbližší, vyvolení, zkrátka ti, jež tam chcete nejvíc. Mimo to je takový fotoplakát i skvělým dárkem pro příbuzné, kterým už nevíte, co darovat.

Materiál fotopapíru, na který se fotografie nejvíce tisknou, je matný, lesklý nebo saténový. Honza Biker z Copy General dodává: „Barvy výtisků jsou velmi trvalé, v některých případech je stálost udávaná až několik desítek let, minimálně ale tři roky. Čím omezenější je přístup denního světla, tím delší neměnnost barevnosti.“ Velikost formátu je různorodá. Kratší strana plakátu může mít až 150 cm.

Kde cool vylepšení pro studentské pokoje pořídit?

Tapety na stěnu 2x3 m u Copy General pořídíte za 780 Kč za metr čtvereční. Při tisku většího množství uplatníte výrazné množstevní slevy. Fotoplakát 40x60 cm koupíte za 330 Kč a velikánský, třeba 100x140 cm za 1800 Kč. Objednávku, která bývá zpravidla hotová za 2 dny, lze vyřídit na stránkách www.copygeneral.cz nebo přímo na pobočkách v Praze, Brně a Plzni.

Džungle, les nebo vrakoviště

Druhou, neméně originální možností, jak si zvelebit pokoj, je nechat si vytisknout tapetu s vlastním vzorem. Ať už zapojíte své umělecké nadání, či poprosíte kamarády grafiky, vše je možné. Na tištěné tapetě můžete mít to, co jiní nemají, a sladit si tím pokoj s již existujícími prvky do posledních detailů. Tapety jsou k dostání nesamolepící a samolepící, které lze nalepit i na netradiční plochy jako například kov. Všechny tapety vykazují dobrou odolnost proti vlhkosti, takže je lze bez obav otírat vlhkým hadrem (ani tisku se nic nestane). Samotnou instalaci tapety zvládne každý. Díky své pevnosti si zachovávají tvar a snadněji se lepí. „Na nesamolepicí tapety budete potřebovat lepidlo na těžké tapety a nějaké to tapetářské náčiní. Lepší je určitě lepit aspoň ve dvou. Pokud nemáte s tapetováním zkušenosti, o to větší legrace to bude…,“ slibuje Honza Biker.

Objednávku je ideální vyřídit v kamenné pobočce, ale není problém fotoplakát objednat přes internetové stránky, kam společně se všemi podstatnými údaji vložíte i svůj návrh či fotku. Je třeba mít na paměti, že pokud plánujete tisk velkého formátu, měl by mít podklad co možná největší kvalitu. Pak už jen stačí počkat, až bude tapeta k dispozici, a hurá do inovace pokoje.

Text: Klára Ludvíková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější