Jedničkáři mívají častěji deprese!

Jedničkáři mívají častěji deprese!

Přehled aktuální zpráv ze studentského života očima světových médií pro vás shrnula Míša Raková.

» Jedničkáři mívají častěji depky

Jedničkáři pozor! Podle nejnovějších výzkumů magazínu New Scientist máte větší šanci, že vás postihne maniodepresivní psychóza, než vaše spolužáky s horšími známkami. Výzkumu se účastnilo přes 700 tisíc Švédů – ti, co měli u zkoušek samé jedničky, trpěli depresí třikrát častěji, kluci dokonce 4 a půl krát častěji.

Studenta: Ministerstvo školství varuje: příliš mnoho učení škodí zdraví!

Foto: Studenta

» S diplomem rovnou na pracák

Vysokoškolské vzdělání bývalo cestou k dobrému místu a platu. Jenomže v posledních letech je vysokoškoláků stále více a dobrých míst málo. Držitelé diplomů mají problém, píše týdenník Reflex. Pochopitelně, vysokoškolák se může těšit na to, že bude pobírat přibližně dvojnásobek průměrné mzdy. Jenomže v příštích letech by tato částka mohla poklesnout třeba v průměru až o šest tisíc. Proč? Vysokoškoláků je možná příliš mnoho.

Studenta: Sejdeme se ve skladu!

Foto: Studenta

» Komunismus byl podle studentů fajn

Učitelé dějepisu podle Hospodářských novin čelí novému problému. Vytrácí se shodný názor společnosti na komunistickou minulost, rozpadá se mýtus takzvané sametové revoluce a učitelé často čelí názorům žáků, že komunismus byl vlastně "fajn". Dějepisářům by měla pomoci nová koncepce výuky od ministerstva školství.

Studenta: No, za nás to bylo přesně naopak...

Foto: Studenta

» Škola šmírovala studenty doma

To, že jste paranoidní, ještě neznamená, že po vás nejdou. Jedna Pensylvánská škola špehovala své studenty skrze webkamery na jejich počítačích. Ty jim věnovala dokonce sama ředitelka, informuje webový portál magazínu Forbes. Kdokoliv s administrátorskými právy tak mohl kdykoliv zapnout mikrofon nebo kameru na noteboocích a sledovat, čemu se studenti věnují, když zrovna nejsou ve škole.

Studenta: To, co děláme doma, by se paním učitelkám asi moc nelíbilo:)

Připravila: Míša Raková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější