Jízdomat.cz slaví jeden rok: 2. místo v Křišťálové lupě a milion ušetřených Kč!

Jízdomat.cz slaví jeden rok: 2. místo v Křišťálové lupě a milion ušetřených Kč!

Největší český portál na zprostředkování spolujízdy Jízdomat.cz na konci října oslavil první rok svého fungování. Během jednoho jediného dokázal zaujmout více než 16 000 lidí, kteří se neváhali registrovat a začít spolujízdu aktivně využívat, také přes 31 500 fanoušků na Facebooku. Společně ušetřili více než 260 000 kg CO2 a 1 milion korun, jehož hranice byla překročena 27. listopadu!

Ing. Jan Mittner, jeden ze zakladatelů Jízdomat.cz: „V taková čísla jsme při spuštění našeho portálu doufali, přesto jsme nečekali, že se nám jich podaří tak brzy dosáhnout. Největší nárůst uživatelské základny přicházel v létě a drží se dodnes.“

V průběhu jednoho roku prošel Jízdomat řadou změn a neustále se snaží vyvíjet tak, aby byl co nejpřístupnější a nabízel co nejlepší funkce svým uživatelům. Kromě plného propojení s Google Maps a Facebookem nabídl svým uživatelům vyobrazení jízd přátel na prvním místě, možnost vložit do uživatelského profilu vlastní fotku případně „cestu“, přes kterého kamaráda můžete řidiče znát.

Martina Čmielová, PR manažer Jízdomat.cz: „V nejbližších měsících Jízdomat chystá řadu vylepšení fungování portálu, například spuštění mobilní verze nebo pravidelné jízdy. Rádi bychom radikálně vylepšili systém, pomocí kterého se spojují cestující a řidiči tak, aby se maximalizovala šance na obsazení místa v autě. Co se marketingu týče, spolu se společností Studenta Media, která je investorem Jízdomatu a má na starosti především propagaci, chceme uskutečnit spolujízdy známých osobností podobné spolujízdám s politiky. Po úspěchu s festivaly plánujeme začít spolupracovat se zimními středisky, a naučit tak lyžaře využívat volného místa v autě.“

Foto: Studenta

Nemalého úspěchu se portál Jízdomat.cz dočkal na vyhlášení výsledků prestižní ankety Křišťálová lupa 2011, pořádanou serverem o českém Internetu Lupa.cz. Ocenily se zde nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2011. Odborná porota jej nominovala v kategorii Inspirace roku, kde vítězství uteklo pouze o jediný hlas! Také v kategorii Nástroje a služby, kde hlasovala široká veřejnost, dosáhl Jízdomat hezkého 7. místa v konkurenci již dlouho zaběhlých projektů.

Jízdomat.cz je dále přihlášen do soutěže pořádanou společností Ernst & Young a Schwabovou nadací pro sociální podnikání ve spolupráci s HR Partners o ocenění Sociálně prospěšný podnikatel roku, které je součástí mezinárodní soutěže a v České republice je rozšířením projektu Podnikatel roku České republiky. Kromě toho se ještě účastní soutěže Česká inovace 2011.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější