Kauza Opisování v Plzni: Co říkají studenti právnické fakulty?

Kauza Opisování v Plzni: Co říkají studenti právnické fakulty?

Co si o kauze plagiátorství myslí studenti práv na Západočeské univerzitě? Dalo by se očekávat, že budou držet pohromadě a „fandit“ svým kolegům z akademického senátu, kteří na nesrovnalosti upozornili. Ale jak se ukázalo, situace je složitější a studenti mají spíš obavy, aby v důsledku celé věci škola nepřišla o akreditaci a oni o možnost dostudovat.

1. Myslíš si, že kauza poškodila jméno školy?

2. Máš obavy, jestli na škole dostuduješ (např. jestli jí nebude odebrána akreditace)?

3. Co říkáš na nového děkana - spraví fakultě reputaci?

Nicole Bílková, 22 let

1. Myslím, že kauza určitě jméno školy poškodila, ale doufám, že teď se začne usilovně pracovat na jeho opětovném zlepšení. Navíc si myslím,že za rok o této kauze nebude nikdo vedět.

2. Upřímně řečeno trochu asi ano.

3. Pan Pospíšil je velmi schopný člověk, takže naší fakultě může dle mého názoru spíš prospět, než ji uškodit. Ale je to pouze prozatimní děkan.

Mariana Pítrová, 21 let

1. Nemyslím si, že by to jméno školy výrazně poškodilo. Plzeň nikdy nebyla na prvním místě, co se týče právnických fakult. Už dlouho se ví,že její postavení je rozporuplné a mě ta kauza nepřekvapila.

2. Mám obavy, že nedostuduju. Paní Dvořáková z akreditační komise o škole už teď nemluví moc dobře, což mi mrzí. Některé akce studentů taky ukazují, že neumí být se svojí školou solidární a radši si hrají na hrdiny. Dost se bojím, aby to nedopadlo špatně.

3. Myslím si, že doktor Pospíšil je v tuto chvíli nejmenší zlo. Jsem ráda, že je alespoň na čas děkanem. Ze školy vzešel a ví, jak to tam chodí. Taky pevně doufám v jeho dobré vztahy s akreditační komisí.

Marián Skovajsa, 22 let

1. Přímo tahle kauza škole určitě moc nepomohla, ale že by jí nějak strašně uškodila, to si nemyslím. Spíš si tím uškodili ti pánové, kterých se to týkalo. Více škole ublížil až ten následný rozruch, kdy se začli na světlo tahat různé pomluvy a polopravdy. Tím možná škola ztratila trochu jméno.

2. Obavy malinko mám, ale i kdybychom o akreditaci měli přijít, tak při rychlosti naší státní správy, bych to snad měl stihnout dodělat. V nejhorším by se snad mohlo dát přestoupit jinam, nebo si udělat přijímačky na jinou školu. A vzhledem k tomu, že spousta doktorů, kteří vyučují u nás, učí i jinde, tak by neměl být problém s uznáním již splněných prerekvizit. Takže bych to až ak žhavě neviděl.

3. Myslím si, že pan doktor Pospíšil škole pomůže. Přeci jenom byl ministrem spravedlnosti, takže zkušeností by měl mít dost. Teď už záleží jen na něm, jak se s tím popere.

Míša Raková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější