klimatické změny - ilustrační foto

10 států, ve kterých nejpravděpodobněji přežijete klimatickou změnu

Jak říká Leonardo Dicaprio: “Tisíce vědců se v oblasti klimatu shodují, že globální oteplování je jen nejhorším problémem životního prostředí, ale také jedním z největších problémů lidstva.” Strašáků procházejících Evropou je ale mnohem více - migrace, globalizace, uprchlická krize i Leem zmíněná klimatická změna. Kam tedy migrovat, abychom byli v “bezpečí”? Kanada? Indie? Turkmenistán?

Index bezpečnosti států

Před dvěma lety přivedla na svět Univerzita v Notre Dame tzv. ND-GAIN Country index. Ten hodnotí země v jejich připravenosti na všechna možná rizika spojená se změnou klimatu. Od připravenosti k akci až po energetickou soběstačnost a import jídla. Hoďte očkem a pasem na výsledky tohoto auditu připravenosti jednotlivých států…

Top 10 zemí, kde máte největší pravděpodobnost "přežít":

1. Norsko
2. Nový Zéland
3. Finsko
4. Švédsko
5. Švýcarsko
6. Dánsko
7. Rakousko
8. Island
9. Austrálie
10. Singapur

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Top 5 zemí, do kterých určitě nemigrujte:

1. Somálsko
2. Čad
3. Eritrea
4. Středoafrická republika
5. Demokratická republika Kongo

Jak je na tom Česká republika? A co Slovensko?

Česká republika na tom, ale není zas tak špatně. Z žebříčku 181 zemí se umístila už na 22. místě. Obdobně je na tom Slovensko, které obsadilo 35. příčku. Pokud tedy chcete mít jistotu, Norsko nebo Zéland jsou jasná volba. Pokud ale milujete Česko, dá se říct, že byste mohli přežít i tady. Obzvláště pokud budete mít eco-zelené bydlení, čističku vody a vůbec budete připraveni na apokalypsu.

Tak co? Kam pojedete? Dejte nám vědět na Facebooku a nasdílejte článek dál -->

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější