Golem VR

#ApprovedByStudenta: Jak jsme se přesunuli do 16. století

Určitě jsme si všimli, že jsme ve Studentě fanoušci nových technologií a kde jakých hračiček (rozuměj autonomní vozidla, roboti nebo virtuální realita). Nejenže o nich píšeme, ale samozřejmě je i s oblibou zkoušíme. Proto když jsme se dozvěděli, že je v Praze nová atrakce s virtuální realitou Golem VR, která v Evropě i ve světě téměř nemá obdoby, museli jsme to prostě prubnout. A věřte, že zážitek předčil naše očekávání! Takže - jaké to bylo?

Na záda si bereme batoh s počítačem, na hlavu přilbu virtuální reality a jdeme "do boje". Ne tak úplně, samozřejmě, ale mžikem se skrz teleport (který mimochodem vypadá jak sci-fi portál z Hvězdné brány!) ocitáme v Praze na konci 16. století.

Celou virtuální procházkou nás provází průvodce, řešíme nejrůznější úkoly (přiznáváme, že občas nám musí trošku poradit) a nakonec i na vlastní oči vidíme rituál, při němž rabi Löw oživuje bájného Golema. Aneb #zvládlijsmeto!

Foto: DIVR Labs

Vše je dokonalé. U hostince nahlížíme do oken, u Karlova mostu nás ovane větřík a sem tam proběhne krysa nebo kočka. Dokonce i slepice kličkují stejně jako v reálném životě…

Golem VR

Golem VR má na svědomí české vývojářské studio DIVR Labs. Hra využívá VR brýle od Oculusu a senzor Leap Motion - ten přenáší pohyby rukou do virtuální reality.

Jde o největší evropský projekt svého druhu na poli virtuální reality. Připravoval se téměř rok a nabízí dvacetiminutovou zážitkovou hru, která kombinuje dimenzi virtuální reality s reálným pohybem.

Vyzkoušet jej můžete v pražském hračkářství Hamleys v ulici Na Příkopech hned u Václavského náměstí a vstupné vyjde na 450 korun na osobu.

Pokud jste někdy vyzkoušeli virtuální realitu, nejspíš jste kolem sebe měli plno kabelů a složité instalace. Tady ne - během celé procházky se můžete volně pohybovat, protože celý děj se totiž odehrává na ploše 250 metrů, které plně využijete. Pohyb tu omezují pouze stěny, ty jsou však samozřejmě i ve hře. A tím vším vám to dá naprosto jiný zážitek z virtuální reality.

Foto: Studenta

Jestli bychom zašli znovu? Bez debat! Nejen že tvůrci hru neustále vylepšují, takže postupně přibývají nové a nové úkoly, ale při další návštěvě bychom si všímali dalších detailů. A že jich tam je.

No co vám budeme víc povídat… #tomusítezažít! My dáváme 11 bodů z 10.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější