cestování

Skloubit cestování a výdělek? Učte angličtinu

V dnešní době je hodně složité vyhnout se článkům digitálních nomádů, cestovatelským blogům nebo zprávám o tom, jak někdo už x let cestuje po světě. A nejsou to všechno jenom rentiéři. Chtěli byste to podobně, ale netušíte, jak na takovou cestu vydělat? A co kdybyste si vydělávali v jejím průběhu? Zkuste skloubit cestování a vydělávání - je to snadné. Učte na cestách angličtinu! Vyděláte si, rozšíříte si obzory a navíc si to perfektně užijete.

Když já neumím perfektně anglicky

Dobrý pokus. Ale tahle výmluva vám neprojde, i jako nerodilý mluvčí totiž můžete jako učitel angličtiny procestovat velký kus světa. "Jasný, vůbec to není o tom umět dokonale anglicky. Do dnes mi některé časy a výjimky dělají velký problém a to už s tím mám hromadu zkušeností. Jde prostě jenom o to do toho jít. Nebát se a vydat se vstříc téhle boží zkušenosti. Nic jiného mi nedalo tolik, jako když jsem učila anglicky děti třeba v Indonésii," říká 25letá Jana, která si už druhý rok vydělává na cestách většinou právě učením angličtiny a potápění.

Cestování, nomád
life
Cestujte s prázdnou kapsou. Jak poznávat svět a nedostat se na mizinu?
13. 6. 2019
3 minuty cestovatelských tipů

Neumím učit

No a? Copak vaši rodiče jsou vystudovaní pedagogové? A pokud ano, jsou snad všichni rodiče vystudovaní pedagogové? A stejně jste se naučili perfektně mluvit minimálně jednou řečí. K tomu, aby člověk dokázal nějakou vědomost předat, nepotřebuje nutně nějaký titul z vysoké školy. Ano, jsou země, kam vás bez vystudovaného peďáku a dlouholeté praxe jako učitele prostě nevezmou, ale je taky asi tak sto dalších zemí, kam ano. A rádi. "Byla jsem překvapená, jak moc tam po mě prahli. Bylo jim dost jedno, jestli mám vystudovaný peďák, ekonomku nebo mám jen gympl. Potřebovali učitele angličtiny a já jsem potřebovala práci. Prostě win-win," dodává Jana.

Někde to bude chtít učitelský certifikát, ale řekněme si upřímně, těch pár měsíců učení za to rozhodně stojí.

Neumím jejich jazyk

Pořád slabá výmluva. "Práci získáte bez problémů i bez jeho znalosti a nikdo od vás ani neočekává, že budete plynně hovořit například čínsky, thajsky nebo khmersky. Některé školy jsou naopak raději, když učitel neumí jazyk svých studentů, protože studenti jsou tak nuceni mluvit pouze anglicky," píše autorka knihy Procestuj svět jako učitel angličtiny Anna Ahneová.

A jakou výmluvu máte vy?

Chcete více tipů? Mrkněte na stránky Travel Bible, kde vydali s Annou Ahneovou knihu "Procestuj svět jako učitel angličtiny" a vy si tak můžete zdarma stáhnout její část. V téhle knize se dozvíte všechno, co vás k tomuto tématu napadne, kde se dá učit, kde se dá tímto způsobem nejvíce vydělat, jak hledat místo, jak učit, co je k tomu potřeba a spoustu dalšího. Takže good luck!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější