Youth, Speak Up Prohlédni si galerii

#fotoreport: Mladí a úspěšní promluvili o vizi naší země. Hlavně pravdu, říká Klus

Jako součást programu letošní konference Forum 2000 pořádal v pondělí 8. října Klub mladých politologů debatu Youth, Speak Up! Desítky mladých a úspěšných lidí v Praze v Lucerna Music Baru promluvily nejen o projektech, které zrealizovali, ale i o své představě budoucnosti České republiky.

Řadu projevů odstartoval písničkář Tomáš Klus: "Abychom došli k nějaké světlé budoucnosti, musíme si uvědomit, že k tomu potřebujeme pravdu. Za tou si musíme stát a uvědomit si, že je naší nedílnou součástí." Klus také připomněl, že "vědomé přijetí toho, že co zasadí, to sklidí, je jedinou jeho možností ke štěstí a rodina je toho štěstí podobou." Navázali například spoluzakladatel Liftago Ondřej Krátký, redaktorka týdeníku Respekt Andrea Procházková, zakladatelka Frusack Hana Fořtová, autor výzvy Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář nebo profi fanda gastronomie Martin Škoda.

Padlo hned několik zajímavých myšlenek, a ne vždy se řečníci drželi čistě jen současné politické situace. "Chovat se poctivě a férově je správný a vede to k příjemnýmu pocitu," řekl Libor Hoření z Toprecepty.cz. "Můžeme se bavit o tom, jak se o sebe starat, předcházet syndromu vyhoření, ale když už nám opravdu něco je, bojíme se vyhledat pomoc," poukázala zase na duševní onemocnění Marie Salomonová, zakladatelka organizace Nevypusť duši.

TIP: Celý záznam z konference si můžete pustit na Facebooku události:

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Následovala ještě debata celého publika. Závěrem zazpíval Tomáš Klus svou novou píseň o premiérovi Andreji Babišovi Nedá se nic dělat a na vyžádání i Marii.

A teď je na nás, jaká bude budoucnost naší země.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější