Cestuje Greta časem?

Páteční bizár: Cestuje Greta Thunberg časem? Konspirátoři tvrdí, že ano. Mají i foto

Kdo by neznal Gretu Thunberg. Nezdolnou bojovnici proti CO2, milovnici plavení se přes oceány na jachtě, těžký kalibr boje proti klimatické změně a rovněž i zakladatelku hnutí #Fridaysforfuture. Všechny její aktivity si sice zaslouží minimálně respekt (a jednou možná i Nobelovku), jenže co když Greta Thunberg cestuje časem, aby skutečně zachránila svět?

Vidím, tedy věřím

Jak už to s konspiračními kauzami a teoriemi bývá, všechno odstartuje třeba nevinný tweet, špatné pochopení textu čtenářem, zmanipulovaná vědecká studie nebo třeba i příspěvek na FB (nejlépe i s fotkou, že jo). Ani v případě podivuhodného cestování časem Grety Thunberg tomu není jinak. Někdo našel v archivu Washingtonské univerzity fotku, ze které se během tohoto týdne stal konspirační hit na Twitteru. Když se totiž na starý snímek podíváte, nutně vám jedno ze tří dětí bude připomínat Gretu…

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Greta jako spasitel lidstva

Všechny konspirační teoretiky ale musíme zklamat. Na fotce jsou ve skutečnosti pouze tři děti obsluhující stroj nacházející se u dolu na zlato a to během zlaté horečky na Klondiku (fotografie byla navíc pořízena už v roce 1898 a Autorem byl Eric Hegg). Ačkoliv by se superschopnost cestování časem zcela jistě v boji proti klimatické změně a proti CO2 hodila, Greta bohužel cestovat časem neumí. To ale neznamená, že bychom její poselství neměli brát na lehkou váhu. 

Vypadá podle vás jedno z děti na fotce jako Greta? Dejte vědět do komentářů.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější