Bitbay uvod

Páteční bizár: Muž žaluje Apple za to, že z něho údajně udělal gaye

O co se vlastně dneska nemůžete soudit, že ano? Můžete se soudit s firmou, kde pracujete, kvůli špatné židli. V restauraci, kde obědváte, kvůli uklouznutí na záchodech a s Mekáčem třeba kvůli tomu, že v cheesu nebyla okurka. Muž z Ruska jede ale úplně jiný level. Apple z něj prý udělal gaye…

GayCoin a ruská morální újma 

V žalobě, kterou muž podal 20. září, se tvrdí, že kryptoměnu s "amorálním" názvem GayCoin mu zřejmě omylem doručila mobilní aplikace od Applu. Ruský "kryptobohatýr" totiž původně očekával porci Bitcoinů, které si dle svých slov i původně objednal. Vše by se možná obešlo i bez soudu, chlapíkovi ale s "homosexuální" kryptoměnou přišla navíc i poměrně zneklidňující zpráva, ve které stálo "Neodsuzujte, dokud nezkusíte!".

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Zkusil, tedy žaloval 

Chlapík na znění zprávy přistoupil a v intencích vzkazu se rozhodl, že ponechá předsudky stranou a vyzkouší být gayem. V obžalobě pak dle BBC uvedl: "Popravdě jsem se zamyslel, jak vlastně můžu něco soudit, aniž bych to vyzkoušel? A tak jsem se rozhodl vyzkoušet vztah se stejným pohlavím," napsal stěžovatel. "Teď mám přítele a nevím, jak to vysvětlit svým rodičům," stojí dále v žalobě. Pro širokou ruskou duši je tohle zřejmě příliš, respektive vyjádřeno v penězích je to natolik přílíš, že jde o 1 000 000 rublů (zhruba 364 000 korun). Důležité je i dodat, že od roku 2013 je v Rusku v platnosti zákon proti "gay propagandě", ve kterém oficiálně stojí, že je "propagace netradičních životních stylů minorit" zakázaná. 

A za co byste žalovali Apple vy?

Bonus: TOP 5 žalob

  1. Žena zažalovala zábavní park za vyděšení své dcery, park navštívily o Halloweenu.
  2. Žena se soudila s řetězcem Starbucks za použití příliš mnoho ledu. V ledové kávě.
  3. Muž zažaloval čistírnu oblečení, ztrátu vyčíslil na 67 milionů dolarů. 
  4. Žena se soudila s aplikací Google Mapy, protože, i když jela po "safe" cestě, bourala.
  5. Muž zažaloval Michaela Jordana. Proč? Protože Jordan prý vypadal jako on.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější