Univerzita Palackého - UPsint

Ulož si Feriho, UPsint nebo sbírka na dálnici: Kdo nás na apríla napálil?

Všichni si pamatují ty dokonalé seznamácké mapy, kde i ty nejmenší vesničky měly vtipné jméno. Stověžov, Varská Rus, Tady Brodil Havlíček, Ves u Pardubic nebo Koněpůlky. Letos si pro nás na apríla připravily společnosti letenky z neexistujících letišť, opravu dálnice D1, anebo třeba Erasmus pro zvířátka. Někteří se nad takovými aprílovými žertíky pobuřují, jiní se jimi baví.

D1 bude!

Na Slevomatu si na 1. dubna můžete vedle akčních zájezdů a možností půjčit si loď, také přispět i na dobrou věc. Jak sami píší, po úspěchu Ježíškových vnoučat se rozhodli podpořit další charitativní projekt, který tentokrát přispěje ke spokojenosti a nervové pohodě nejen českých motoristů.

Můžete tak svou 100 Kč přispět na dostavení dálnice D1. Její oprava má dle Slevomatu hned několik výhod: Pražané uvěznění v Brně se budou moci vrátit domů. Rozdělené rodiny se znovu setkají, což bude následováno reportážemi z jejich dojemného shledání. A naopak Brňáci se konečně podívají do Prahy. Ovšem nechybí ani negativa v podobě ukončení hromadných otužovacích seancí, které zpestřovaly řidičům čekání v kolonách během mrazivého počasí a také zmizí pěší zóna na D1 s čilým stánkařským ruchem.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Ulož si Feriho

Na platformě pro nahrávání a sdílení vašich dokumentů, ulož.to, si na apríla udělali z lidí také dobrý den. Při vaší žádosti o stáhnutí videa či obrázku na vás totiž vyskočí žádost o opsání kódu obsahujícího čísla a písmenka, abyste potvrdili, že nejste robot. 1. dubna jste ale na webu mohli do políčka zadávat druhy zvířat, anebo známé osobnosti. Nechyběly tak kódy jako: zeman, feri, merkl nebo putin.

Foto: uloz.to

Slon indický na Jihočeské univerzitě

I akademická půda hýří vtipem. Na Jihočeské univerzitě se rozhodli zakoupit slona indického, kterého pojmenují JUmbo. Ten bude použit mimo jiné i jako model pro logo nově budované Simulační laboratoře oborů nelékařských (SLON). Od příštího akademického roku bude slona využívat také rektor, který na něm bude přijíždět při slavnostních imatrikulacích a promocích. "Po delší diskusi bylo rozhodnuto, že se to nebude týkat předávání čestných doktorátů Jihočeské univerzity, protože se akademický obřad odehrává na českobudějovické radnici v prvním patře, což je pro slona obtížně dostupné," upřesnil docent Tomáš Machula, rektor Jihočeské univerzity.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

UPsint!

Nejinak tomu bylo 1. dubna na Univerzitě Palackého, která začala nabízet speciální limitovanou edici UPsintu. Nápoje, jež by měl posílit vaše kreativní myšlení a pomoci vám při nadcházejících zkouškách. Po dvou letech destilace základní složky UPsintu se týmu doc. Františka Tujona z Katedry organické chemie PřF UP totiž konečně podařilo docílit toho, aby měl nápoj modrou barvu, která je pro UP symbolická.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Erasmus+ for pets

V zahraničních společnostech dávka aprílových žertíků také nechybí. Všichni jistě znáte program Erasmus+, který vám umožní vyjet studovat do zahraničí. Co byste tomu ale řekli, kdyby se na program Erasmus+ mohl vydat i váš čtyřnohý miláček? Na apríla o této nové inciativě informovali na svých stránkách. Ve videu tak můžete vidět příběhy pejsků, kteří se v dohledné době na zahraniční stáž vydávají. Vedoucí Unit for Pet Mobility Mathieu "Woof" Orphanides vysvětluje toto náhlé rozhodnutí tím, že program neustále cílí na to, aby byl větší.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Z Budějovic by chtěl lítat každý

Pokud jste si 1. dubna už výskali, že se z jižních Čech podíváte do teplých krajin, asi si na to budete muset ještě pár let počkat. Na cestovatelské stránce Cestuj levně, kde každý den můžete najít tipy na akční letenky nebo cestovatelské know-how, na apríla zveřejnili hned po výhodných letenkách do Vancouveru letenky z Českých Budějovic. Nízkonákladovka Laudamotion totiž společně s kolaudací nové letištní haly v Českých Budějovicích zavádí několik linek. Po změně statusu letiště z vojenského na veřejné mezinárodní civilní letiště se již od konce října můžete vydat do 7 nových destinací - Alicante, Lisabonu, Bergamo a nebo Londýn, kam se bude lítat denně.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Konec tleskání

Na webu Planeta cestování jste na apríla mohli najít informaci, že byla vydána nová zákonná úprava zakazující na palubách letadel tleskat pod pokutou 10 000 Kč. Češi jsou tím totiž slavní po celé Evropě. V článku se k tomuto tématu vyjádřil i bývalý pilot Jan Miloň: "Tleskání desítek pasažérů vyvolává silné vibrace, které se šíří trupem letadla a negativně ovlivňuje činnost avionik. Rázové vlny rozladí naváděcí systém a rozhodí umělý horizont. Pamatuji, jak nám po jednom zvlášť bouřlivém potlesku za přistání na Letišti Praha přestal fungovat výškoměr. Ukazoval pět set metrů, přitom jsme dávno rolovali po betonu na stojánku."

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

A na závěr malé ponaučení od webu zvolsi.info: Apríl je jediný den v roce, kdy lidé kriticky přemýšlejí nad tím, co na internetu čtou, než to přijmou jako pravdu.

Přemýšlejte každý den nad tím, co čtete, a nenechte se fake news nachytat ani zbylé dny v roce!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější