bydlení s rodiči

Mamahotely. Temná stránka českých mileniálů

Mileniálové jsou lidé narození zhruba někdy mezi lety 1980 a koncem 90. let. My a nejspíš i vy. Říká se o nich, že jsou volnomyšlenkářští, asertivní a taky že jsou třeba novou nadějí na ekologickou spásu světa. Mileniálové se nebojí o práci, internet mají zmáknutý a rádi zkouší nové věci. V Česku to je ale i trochu jinak...

Mamahotel - luxus, nebo nedostatek financí?

Mileniálové jsou obecně pohodlní a určitá část mileniálů - obzvláště mužů, si prostě luxus mamahotelu neodřekne. Vyprané prádlo, naškrobená postel, vychlazený lahváč a pořádná porce bramborového salátu nejen na Vánoce. Stává se tak, že až ⅕ mileniálů dobrovolně zůstává v rezidenčním sídle svých rodičů. Důvodem ale není jen pohodlnost, svou roli v pověstném neopuštění hnízda hrají i finance. Nové bydlení v Česku je prostě drahé a platit nájem jako single taky nepatří mezi TOP 10 věcí, jak utrácet své peníze. Je totiž podstatný rozdíl v tom přispívat dvěma-třemi tisíci na chod společné mamadomácnosti, než táhnout třeba až desetitísícový nájem sám…

Foto: Studenta

Začarovaný kruh vztahů

Problém neschopnosti bydlet sám, třeba i v placeném nájmu, se odráží v začarovaném kruhu vztahů. Představa, že mileniál, co ještě bydlí s rodiči a hledá partnerku, nebo partnera, najde někoho s kým by hypoteticky mohl prožít romanci, je poněkud směšná. Libido se zasekne na konstatování, že sice po téhle párty můžete jít domů, ale nesmíte být moc nahlas, abyste neprobudili mámu.

Řešení - spolubydlení?!

Vhodným řešením fenoménu mamahotelů tak může být spolubydlení po vzoru partičky z How I met Your Mother nebo slavného newyorského bytu ze seriálu Přátelé. Stačí pak jen najít podobně nalazené spolubydlící a třeba spolu našetříte i na virtuální realitu. A hlavně budete tak trochu bez mámy…

Jak jste na tom vy? A co vaši kamarádi? Dejte nám vědět na Facebooku!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější