Studenta - listopad (titulka)

Listopadová Studenta je venku! Chyť si tu svoji

Jsme mladí, objevujeme, sršíme energií. Evidentně ale ne vždycky. Podle dat světových průzkumů se mladá generace stále častěji potýká s psychickými problémy. Proč končíme v tak mladém věku v blázinci nebo vyhořelí? A co dělat proto, abychom se těmhle vlivům ubránili?

To (a mnohem víc) se dozvíte v nové Studentě, kterou od středy 7. listopadu najdete nejen na vysokých školách, ale i při cestování vlakem Leoexpress nebo Regiojet.

Foto: Studenta

Nezůstaneme ale jen u psychických problémů.

  • Rozhovor s fotografem a režisérem Boodyou

Proč je lepší mít i malé cíle, co ho baví na focení jedné netradiční berlínské párty a proč není všechno zlato, co se třpytí? O tom jsme si povídali s fotografem a režisérem Boodyou.

Foto: Studenta
  • Osud mladých českých firem

Mladí čeští podnikatelé často zakládají svůj byznys na čistě lokální produkci a zákazníci tuhle strategii oceňují. Jakou daň platí za to, že výrobu nerozjeli za hranicemi? A udělali by to někdy? V rámci oslav stého výročí republiky jsme si povídali se zástupci známých domácích značek.

Foto: Studenta
  • Body-hacking a sen o čipech v těle

Mít pod kůží platební kartu nebo magnety už dávno není téma pro sci-fi filmy a konspirační média. Přibývá těch, kteří si implantáty pod kůži zavádějí zcela dobrovolně. Kulturní antropoložky Jany Kadlecové jsme se vyptávali na to, jak se mění naše vnímání body-hackingu a jestli už člověk vlastně není tak trochu kyborgem.

Foto: Studenta

A to rozhodně není všechno. Dozvíte se taky:

  • Jestli se změní studium v Anglii po brexitu
  • Kde začít svou politickou kariéru
  • Proč se odvracíme od sociálních sítí
  • Jak nenaletět falešným žurnalistickým fotkám

… a ještě hrozně moc dalšího.

Nalákali jsme vás? Tak zaskočte do školy a berte Studentu - buď z ruky do ruky od našich sympatických kamelotů a kamelotek s černými kšiltovkami, nebo v koších našich studentích stojanů (UNIboardů). Najdete nás tady všude.

A dejte nám vědět, jak se vám číslo líbí, ať taky víme.

Mail je redakce@studenta.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější