Literární soutěž projektu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni: napište příběh a vyhrajte tisíce korun!

Literární soutěž projektu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni: napište příběh a vyhrajte tisíce korun!

Studenta podporuje neziskové projekty. Chceme vás proto informovat o literární soutěži pro studenty, kterou vyhlašuje vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni. Zapojte se i vy, ve hře je 10 000 Kč!

Jeden svět a školách, projekt Člověka v tísni vyhlašuje už 11. ročník studentské literární soutěže. Pro letošní rok s názvem: „Normální normalizace“. Do soutěže se může přihlásit každý žák či student ve věku od 15 do 20 let, který zpracuje téma jednoho dne v normalizačním Československu. Pro svůj příspěvek si může zvolit formu reportáže, eseje nebo rozhovoru.

Uzávěrka už zítra!

Uzávěrka soutěže je 7. února 2012 a vítězné práce budou oceněny 5 000,- Kč (1. místo), 3 000,- Kč (2. místo) a 2 000,- Kč (3. místo). Výsledky budou vyhlášeny v březnu 2012 během 14. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Studentská literární soutěž je jednou z aktivit projektu Příběhy bezpráví a je pořádána ve spolupráci s týdeníkem RESPEKT.

Více informací o letošní soutěži naleznete zde. O předchozích ročnících zde. O projektu Příběhy bezpráví pak na www.pribehybezpravi.cz.

Foto: Studenta

O programu Jeden svět na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách nabízí školám dokumentární filmy a doprovodné metodické pomůcky k výuce aktuálních témat současného světa a novodobé historie. Mnohaleté zkušenosti programu ukazují, že právě audiovizuální materiály mají mimořádný potenciál k oslovení žáků základních a středních škol. Výukové sady programu využívají pedagogové na více než 2 900 základních a středních škol v ČR. Program se již několik let realizuje i v zahraničí (na Slovensku, v Polsku, Estonsku, Rumunsku, Švédsku, Německu, Libanonu aj.). Více informací o programu naleznete na: www.jsns.cz.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější