Módní hlídka: FSV UK v Praze. Co nosí socilogové a žurnalisti?

Módní hlídka: FSV UK v Praze. Co nosí socilogové a žurnalisti?

Jak se vlastně oblékáme? Jaký styl oblečení v ulicích velkých měst převládá? Jaké jsou trendy? To vše vám prozradí naše pravidelná čtrnáctidenní módní hlídka Studenty! Vaše modely komentuje zkušená, ve světě módy protřelá KatOda! Jak se oblékají na FSV UK? Šíleně!
Foto: Studenta

1. Vzhůru k severnímu pólu!

Až tenhle fešák zavolá ze sedla svého bujného kola: "Hej, jedem na cestu kolem světa!", nikdo neodolá. Sexy beranice a lesklá bundička se budou hodit jak při výstupu na Mount Everest, tak při chladných saharských nocích. Outfit je stejně zdařilý jako myšlenka cestování šetrného k přírodě. Ekopřístup je tak dobrodružný a vzrušující...

Foto: Studenta

2. Moskevský štýlek

Naše mladá žurnalistka na případném pohovoru okamžitě přesvědčí výběrem pracovní kabely. Profesionální je i zbytek outfitu. Správně zvolila úměrně svému věku džínovou sukni místo usedlého kostýmku. Soudě dle autoritativního nádechu kabátku, je vždy paní situace. S bezvadnou beranicí, která dodává modelu nadhled a vtip, je připravena i na pracovní cestu do Moskvy. Kdyby se tak nesmála, možná bych se jí i bála.

Foto: Studenta

3. Zaneprázdněná žena

Dnes toho naše studentka má v diáři opravdu hodně. Tomu odpovídá i trochu nesourodý, nicméně vysoce účelný model. Proti rannímu mrazu na cestě do školy se obrnila pěkným kabátcem, čepicí a šáličkou. Do objemného batohu naskládá všechny publikace z knihovny, popřípadě i ešus s termoskou. Pokud pominu džíny jakožto módní passe-partout, ve výčtu nám chybí boty, které využije při odpoledním ozdravném výšlapu na Vyšehrad.

Foto: Studenta

4. Preciznost nade vše

Jestli je naše studentka připravená na zkouškové období stejně jako na zimu, tak se profesoři dočkají zadostiučinění. Nicméně i když je obecná pravda, že k černé se hodí černá, díky čemuž naše expertka v oblasti sociálních věd působí upraveně a alla moda, ponuré zimní dny, stejně jako nevěčné mládí, by si zasloužily trochu oživení.

Foto: Studenta

5. Na mráz ohněm

Elegantní trench spolu s černými kalhotami a botami je oživen výraznou lesklou barvou vlasů, která prozáří i tu nejhustší ranní mlhu. Plamenná hlava je navíc trefně kontrastována modrou pashminou. Bohužel, čarodějnicí v naší zimní pohádce je kabela, která nám na pohled připomíná plážovou tašku. Takže pokud nejdeme zrovna na plovárnu, taška by měla zůstat do léta ve skříni.

KatOda

Foto: Marie Bauerová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější