Nastartuj kariéru v Prazdroji letní stáží

Nastartuj kariéru v Prazdroji letní stáží

Nemusíš čekat, až ti šance spadne do klína. Vyraz ji sám čapnout za pačesy a nastartuj svou kariéru už tohle léto. Talent manažer Plzeňského Prazdroje Tomáš Srb ti poví, jaké máš v nejvýznamnější české pivovarnické společnosti možnosti.

Už šestým rokem nabízí Plzeňský Prazdroj stáže pro studenty vysokých škol. Pro koho přesně jsou určeny?

Hledáme studenty 4. a 5. ročníků z oborů, jako jsou finance, marketing či obchod, a také studenty a absolventy technických škol se zaměřením na elektrotechniku, energetiku, chemii, potravinářství či logistiku.

Jak stáže konkrétně probíhají?

Letní placená stáž trvá celkem deset týdnů v období letních prázdnin. Jedná se o klasickou full-time pozici, kdy stážisté pracují na přidělených reálných projektech. Studenti jsou plně podporováni svými manažery a mají možnost konzultovat projekty s dalšími zaměstnanci i se samotnými řediteli oddělení. Výstupy svých projektů na konci odprezentují našemu nejvyššímu vedení. Po ukončení stáží a vyhodnocení výsledků nabízíme nejúspěšnějším stážistům trainee programy (Future Leaders Programme nebo technické absolventské trainee programy) či jiné pracovní uplatnění. Například loni byly stáže natolik úspěšné, že u nás ve společnosti zůstalo pracovat více než 50 % stážistů.

Jak se na stáž přihlásit?

Studenti se můžou zaregistrovat přes webový formulář na našich kariérních stránkách. Témata letošních stáží jsou již vypsána a studenti je najdou na našich kariérních stránkách www.prazdroj.jobs.cz.

Co studentům mohou stáže přinést?

Především praktickou zkušenost. Studenti získají povědomí o tom, jak to chodí ve velké firmě, a co to znamená mít zodpovědnost za reálný projekt, který má dopad na byznys. Zároveň si vyzkouší, jaké to je prezentovat výsledky své práce nejvyššímu vedení, jak svůj projekt obhájit a přesvědčit ostatní, že do jejich návrhu má smysl investovat.

A jaký přínos mají studenti pro firmu? Kde všude stáže probíhají?

Stáže probíhají napříč celou naší společností, v komerčních, výrobních a distribučních odděleních. Vzhledem k tomu, že studenti pracují na reálných projektech, je i pro nás přínos značný

a aplikovatelný. Velkou výhodou je to, že se na problémy dokážou podívat z nové perspektivy. Zároveň ve stážistech často získáváme kolegy, se kterými rádi spolupracujeme i v budoucnu.

Foto: Studenta

Na stáže navazuje tzv. Future Leaders Programme. O co se jedná?

Future Leaders Programme je dvouletý program v komerční oblasti, zaměřený na rozvoj našich budoucích lídrů. Vybíráme do něj nejlepší absolventy stáží, kteří mají potenciál a chuť na sobě intenzivně pracovat. V rámci programu si každý vyzkouší práci ve všech komerčních týmech, nahlédne do výroby a také absolvuje praxi v zahraničí.

Myslíme i na nižší ročníky. Vytvořili jsme speciální formulář, kde se mohou zaregistrovat, a my je v budoucnu informujeme nejen o stážích, ale i o jiných možnostech spolupráce, které Plzeňský Prazdroj nabízí. Formulář najdou studenti zde.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější